Wonder Woman (2017)

Nebiť krásnej, okúzlujúcej a charizmou prekypujúcej Gal, bol by to prepadák. Ako sa dej posunul z ostrova lesbičiek, nastal čas zývania a zápaliek v očiach. Parťáci sú nejaký metrosexuál, Wonder by sa zamilovala asi aj do Junkera ak by ho vyplavilo, spitina, etablovaný sýrsky utečenec a nejaký americký Gojko Mitič. Akcia okukaná a predvídaťeľná. Dej plochý a nezáživný. Konečná scéna fajn, aj keď defakto cez kopirák z Batman vs. Superman. A už som písal, že Gal je fakt úchvatná?...

Kouzelná Beruška a Černý kocour (2015) (seriál)

Strašná bykovina. Jedna časť ako druhá. Stále rovnaké frázy a akcia, no z mojej 5 ročnej dcéry rastie solídny "komixový začiatočník", a ja som úprimne rád. Presne pre vekovú kategóriu 5-8 rokov,

Vetřelec: Covenant (2017)

Skot sa motá v kruhu. Slabšie ako Prometeus. Žiadna nová myšlienka, žiadne prekvapenie, žiadny posun vpred. Stereotyp. Nič čo by som vyzdvihol ma nenapadá...

Viking (2016)

Neholyvúdska produkcia si vedie dobre. Zaujímavé kostýmy, akcia i dialógy neviaznu a nie sú trapné. Vladimír nie je Artuš ani Čak Noris, ale dobre vykreslený "vládca so svedomím". A tak začala doba kresťanská...

John Wick 2 (2017)

Jednotka bola dobrá a dvojka je ešte lepšia. Je to proste Detmač, v ktorom je vašou úlohou sledovať desiatky (asi aj stovky) pobehujúcich mŕtvol, ktoré sú zabíjané x spôsobmi, s y zbraňami. Akčný výplach mozgu.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Zaujímavý scenár, strih i hudba, ale i tak nezaujalo. Snáď kvôli prehnaným animáciám a kvázi vtípkom. Taký mišmaš fantasy, history a akcie.

Oni žijí! (1988)

S odstupom času to vyznie ako komédia, no na 80-te roky to musel byť teda riadne akčný trhák. Nápad je supiš a porovnávať triky, zvuk či oblečenie nie je košér. Teraz neviem, či by som bral skôr tie okuliare ako hodinky. Bez brokovnice ale radšej ani na krok :)

Ex Machina (2014)

Veľmi zaujímavé, originálne a citlivé drama o počítači s tvárou, ktorý túži žiť.

Duch ve stroji (2017)

Námet super (animák som nevidel). Dej nie je to zlé, lepšie povedané to čo by kazilo celkový dojem. To Skarlet je tá brzda. Nebiť pár scén z odnímaním tkaniva, nikto by neveril, že je umelá, respektíve živá. Pravdupovediac taká Alicia Vikander z ExMachina to je robot, s ktorým by som si to nerozdal ani po 5 borovičkách (ani veľkých). So Skarlet ani po demižóne ( jedno či je živá, mŕtva, vylepšená, v čiernom, ryšavá, v prádle...). Proste dievča ty si slabá herečka. Príliš umelé a predigitalizované mesto pôsobí neprirodzene a rušivo.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Ja vietnam žena Thuong a zdravila americká divák. Ja mať rada filma s KONG. KONG byť dobrá. Chcela, nechcela ja musela porovnať s predtým točená filma a musela povedať, že táto ako vravila odborník filma- blockbuster, veľká hovno. Vietnamská veterána mladá chlap, ktorá ja neveriť i keď hrať drsná a maskovala i Rambo. Hlúpa vojak chválila, že používať cudzia zbraň, ktorá zobrať farmár. Ja nečudovala, že oni u nás zabalila a nechala moja mama sama tehotná. Ja pristihla, že celá film čakala a tipovala kto teraz zomrela. Vo filma nič nefungovala, Loki zbytočná a stále iba valila oko, fotowoman stará, nevýrazná, bez charizma a ostatná človek mohla KONG alebo iná monster hneď zožrala. Ja moc prekvapená, že až toľko prežila, KONG asi nažratá, alebo režisér bála o veková dostupnosť. Americká vojak slabá a iba prechádzala a nechala seba jesť. Napalm nič neriešila a na Kong slabšie učinkovala ako na môj otec v bunkra. Akčná scéna málo a iba so škaredá jašterica. Jedna veľká byvol, pavúka, modlivka a chobotnica čo KONG hneď zožrala, neohúriť a divák čakala viac. Za moja osoba rozhodne KONG=KHONG. Ja dúfať, že rýchlo zabudla na táto trapná, bez šťava, blivajz filma a teraz radšej pozrela vrchol americká kinematografia: Sex v meste. Tạm biệt !