Creed (2015)

Niečo tomu chýbalo, alebo lepšie povedané malo viac ako treba! Niečo čo nemá Warrior. Ano, zbytočné kecy!!! Roky trepe dve na tri, kreed ešte viac a Kosbyho dcéra vôbec nie je sexi. Chce to proste cit, kumšt pre situáciu, dej a nie prázdne slová a kvázi akciu. Zhrnutie - plagiátorský snímok s kecami.

Pád Londýna (2016)

Batler ma charizma a v sáčku sa vie slušne pohybovať. Žiadne dlhé, či vysúkané rukávy pri zarážaní nožíka do oka, či príliš tesné tesiláky pri kotúľoch letmo. Kravata na mieste pri výbuchu granátu ob 3 metre a 4 kvapky krvi na košeli vo finálnej scéne. Tá americká propaganda (čítaj boj proti zlým teroristom, ochrana slobody a nevinných civilistov, tradícia rodiny a, to si dám vytetovať na ľavú polku, zodpovednosť voči našim deťom a deťom našich detí) by mi tak ani nevadila, ale popravde, keby tam hral Števo Segal, dopadlo by to rovnako, vyzeralo by to rovnako, akurát by to stálo 1/3 ceny.

Bohové Egypta (2016)

Fujtalbl. Taká klišoidná sračka. Pár efektov čo potešia, tvrdí herci, umením i pohybovo a tínedžeri v hlavných akože roliach. Očakávaný záver, ani humor, ani akcia a ani nikto sympatický. Jak prišlo, tak odišlo.

Osm hrozných (2015)

Mal som asi 12 rokov, keď som sa dostal do kina na poriadny Sovietsky film. Nalepil som si fúzy, bradu a bokombrady a jednoznačným, zmutovaným "mne je už 15", presvedčil uvádzačku v rovnošate aby mi ukázala moje miesto. Film bol desivý, temný a hlavne neprístupný. Nerozumel som z neho ani prd. Jediné čo som si po rokoch zapamätal bolo 10 vinných, vzájomne neznámych osôb na jednom mieste, postupné vraždenie a tajomný neznámy. Ano 10 malých černoškov! Prvé 4 epizódy sa oboznamujeme s týpkami v miestnosti. Potom to všetko vybuchne v záverečnej 20-minutovke. Kventin to 3/4 filmu všetko v sebe držal, aby to v jednej chvíli všetko na nás vygrcal a posadil do foteliek. Kolty robia nesmierny rámus a tie devastačné zranenia sme jasne videli v Djangovy. More krvi ,ako po zabíjačke statného býka, určite nikoho neprekvapí a "šťastný" koniec je čerešničkou na torte. Proste nielen divák, ale všetci v Galentérii u Mini, boli spokojní.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Áno, je to drsné a surové. Belosi sú horší než zvieratá, neoholení a smrdeli až ku gauču. Krvavý príbeh o sile jedného chlapa, nezlomnosti ducha a chuti žiť, teda aspoň pre pomstu. Dosti divoká kamera, častý strih k indiánskym ducharinám. Super scéna s grizlym a záverečná válačka v snehu. Takže ergo kladivko...smrť nie je istá keď ma prejde nákladiak, padnem zo 6 poschodia či zakopnem v kuchyni a vrazím si vykosťovák do krku...stačí mať iba správnu motiváciu.

Deadpool (2016)

Miller si povedal, že bude viac ako Vaughn. Detpúl je už však za čiarou. Čiarou, ktorá vymedzuje zábavu a morbidnosť. Kikás bola tá pomyselná hranica, kde človek nemusel pri sledovaní zhnusene vraštiť ksicht keď si hlavný hrdina odreže vlastnú, hoc regenerovateľnú ruku a kysloznechutene sa zaškľabiť keď dostane nožík na ovocie po rúčku do spánkov a jednoducho si ho vytiahne. Toto nie sú marvely. Toto je naháňačka kto pri urezávaní končatín, hláv, urobí "lepší" vtípek. Detpúl nieje žiaden hrdina, pomstiteľ, ale obyčajný sadista, ktorý patrí do liečebne duševne chorých a nie pod x-menov (tak ho vykreslil Miller a jeho tým). Ja len dúfam, že táto "mäsiarina" sa neposunie ešte ďalej (netuším až kam) a "naši" tínedžeri nebudú tak násiliu, brutalite, sadizmu odolní, zvyknutí a nebudú požadovať stale viac a viac, ako zmagorení a zfanatizovaní americkí. 3 za spôsob vyrozprávania, za niektoré vtípky a za sexi Morenu :)

Hotel Transylvánie (2012)

Nie tak vtipné ako dvojka, ale i tak slušná, neokukaná zábava. Dcére som vždy tvrdil, že upíri sú vlastne ako my, len s alergiou na všetko "nekrvavé". Bavil som sa :)

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Zábava pre 10+. Škoda, že neustále dialógy, časté rýchle scény a divoký strih neocenia menšie deti. Nedokážu to proste tak rýchlo vstrebávať. Ja som sa bavil. Pozrieme i jednotku :)

Spalovač mrtvol (1968)

Dnes bola u nas oslava. Vypil som 0,5L absolutky a v deliriu kliknem na csfd a ejhla, spalovac mrtvol na stv2. Idealny stav na toto psycho. Po prologu som si slahol poldeci, ze divny. Pri uvodnych titulkach som chniapol po druhom, ze úlet. Po 15 minutach som bol totalne KO a uvazoval, co vedie ludi k takemu vysokemu hodnoteniu. Divny, az psycho strih, herecke vykony 00 (divne pohlady nepocitam), teda az na pana herca Hrusinskeho a na jeho, viac menej monology. Jeedine stastie, ze uz mam znalost, v style "fasisti sa aktivne zaujimali o budhizmus" a musim uznat, ze som vobec netusil, ze sa tohto sklbenia dockam v SK/CZ totalpsychodramahororkvazi :).