Dokonalý smysl (2011)

Pre mňa osobne obrovské prekvapenie na poli romantickej drámy, hlavne kvoli vynikajúcemu námetu, skvelému spracovaniu, a veľmi dobrému herectvu. Americká verzia by zrejme skončila ako silený patos, ale tu emocie plynuli spontánne až k samotnému záveru, ktorý patrí medzi tie najlepšie aké som pri podobných filmoch videl. Krásny film.

Purpurový vrch (2015)

Del Toro vybudoval pre tento film architektonicky naozaj krásny dom, ale spolu s Jessicou Chastain to bol jediný výrazný článok tohto filmu... Skor fantasy romanca, horor vobec nie, no napriek tomu som sa nenudil.

Dobrou, mámo (2014)

Goodnight Mommy je film na ktorý som sa naozaj tešil. O to viac som sklamaný čo som vlastne dostal. Nuda, nuda, nuda, predvídateľné od prvých minút, atmosféra na bode mrazu. Sem tam sa vyskytol nejaký kamerový nápad, ale inak statické, bez náboja a ešte raz nudné. Od filmov podobného žánru čakám absolútne oveľa viac !!!!

Volební noc (1998)

Minimalistické, chytré, spoločensky satirické, zábavné a tak pravdivé. Skvelý krátkometráž.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Seriálová pecka roka a to bez debaty !!! Vec plná odkazov na kultový Fight club o tom žiadna ale ja ako hardcore fanúšik filmu som bol o to viac nadšený. Skvele napísané, skvelo spracované, plno pamatných scén, výborný Malek a fantastický soundtrack!!!!

Terminator Genisys (2015)

Nového Terminatora som čakal dosť s obavami ktoré bohužiaľ boli aj na mieste. Celkom šikovný a časti spájajúci scenár bol sprznený Taylorovou réžiou až som chcel miestami plakať. Spomaľovačky a väčšina efektov posobili rušivo, rovnako ako pokulhávala aj muzika. Skutočným pozitívom nakoniec bol samotný zostarnutý Arnie ktorý aj sám utiahol značnú časť filmu....a na Emiliu Clarke sa dalo aspoň pozerať...

Nebezpečné pokušení (2015)

Veľmi príjemný thriller ( v žiadnom prípade nie horor) s neokukanými mladými herečkami a sympatickým Reevesom, aj keď práve on miestami silno prehrával a v niektorých momentoch posobil priam komicky. Každopádne to celé fungovalo, prvá polhodinka bola zvodnejšia ako veľa drahších erotických thrillerov, ktorá sa preniesla do domáceho teroru a všetko to bolo zavŕšené vynikajúcim nápadom na samotnom konci. Práve kvoli nemu dávam o hviezdu viac.

Šťastný Nový rok (2011)

Príjemný film na zimný podvečer s partnerkou alebo dobrou partiou a fľašou šampanského. Správne odľahčené so skvelým obsadením, neurazí to určite nikoho aj keď od začiatku je jasná cieľová skupina diváka.

District 9 (2009)

V dobe svojho vydania absolútne najoriginálnejšie sci-fi, či námetom alebo spracovaním. Blomkamp sa razom stal vyhľadávaným a vážením tvorcom, škoda že jeho novšie veci nedosahujú( zatiaľ) kvalít District 9.

Odebrat z přátel (2014)

Konečne originálny námet v rámci žanru ! Vlastne ono to horor ani nie je skor teenage thriller, ale forma spracovania bola úplne výborná a tá realtime "četovačka" ma svinsky bavila.