47 metrů (2017)

Mám naozaj rád žraločie filmy, no okrem kultových Jaws a veľmi vydarenom The Reef je to v tomto žánri skutočne zúfalé. O to viac som rád že 47 Meters Down ma dokázalo upútať, a to hlavne slušným napatim, tá tma na dne robila svoje, zaujímavým koncom, uveriteľne vypadajúcimi žralokmi a príjemnou stopážou. V rámci shark movies určite na popredných miestach

Demolice (2015)

Musím povedať že Valleeho fanúšikom niesom. Nepresvedčil ma Dallas buyers club a vobec nie Wild, ale Demolition je úplne iná káva. Príjemný námet, ľudské postavy ale hlavne skvelý Gyllenhaal a vždy skvelá Naomi. Určite to nieje film pre každého ale mňa si veru našiel.

Učitelka angličtiny (2013)

Zbytočný film. Vlastne poriadne ani neviem čo mala byť pointa. Od komédie to má na kilometre, na drámu to má málo silných a emotívnych prvkov. Julianne Moore je náramne ohavná stará dievka, ale dávam plus za Angarana ktorého som si obľúbil vo skvelom Knicku.

Útes smrti (2010)

Sympatické postavy ktorým divák fandí, jednoduchá ale uveriteľná zápletka, výborná atmosféra a hlavne reálny živý žralok. Po Jaws pre mňa najlepší žraločí film.

Green Room (2015)

Pekne zobrazené gore scénky sú v tomto filme silno ušlapané absolútnou debilitou deja, aj keď v podobných žánrovkách ten scenár nebýva na Oscara, tu to vyložene bije do oči, nelogičnosť, motivácia postáv.. Stewartovi sa divím že na to kývol..

Vittra (2013)

Chválim za skutočne vydarené masky, obzvlášť bubáka z popod domu, poriadnu porciu kvalitného gore a krvi. Nechválim za absolútnu neoriginalitu a totálne vykradnutie Evil dead, len v oveľa lacnejšom prevedení, a stupiditu postáv. Európske hororíky sú mi sympatické ale tu vyššie hodnotením ísť nemožem.

Pustina (2006)

Európske low budget, vyvražďovačky mi sú sympatické. Pustatina, má absolútne jednoduchý dej, s jasnou motiváciou vraha, no má dobré lokácie, a je dostatočne krvavá, čo sa konieckoncov od podobných žánrových filmov už očakáva. Vyšumí z hlavy rýchlo ale hodinu a pol nenudí.

The Collection (2012)

Ak som pri prvej časti mal SAWí pocit, tu boli Dunstanove pasce ešte viac SAWácke. Musím povedať že film má neskutočný spád, a naozaj veľké množstvo obetí, no škoda že časom sa to premení na akčnú sekačku s už typickými žánrovými momentami. Ale solídny nástupca, škoda že bez atmosféry staršieho bračeka, no zato s goreovejším vyznením.

The Invitation (2015)

Osobne si myslím že The Invitation nie je tak nepredvídateľný ako tu niekto píše ale zaujímavý je určite. Rovnako zaujímava je aj podoba Logana Marshall-Greena na Toma Hardyho... Film má pomalé komorné tempo s guľami v poslednej polhodine a absolútne fantastickým posledným záberom. Ten sám o sebe je na samostatnú hviezdičku.

Hannibal (2013) (seriál)

Je skutočne veľká škoda že sa tento seriál nedožil aspoň o sériu viac. Určite jeden z najkrajšie natočených televíznych počinov, kamera, kompozícia scén a záberov geniálne, ústredná dvojica fantastická, a veľmi originálne a kreatívne vraždy. Osobne nemám čo vytknúť aj keď niektoré epizódy tretej série miestami "strácali dych".