Spása (2014)

Kto by to bol povedal že od dánskych tvorcov k nám priletí taký prekvapivo šikovný western. Výborné postavy,presne westernové prostredie a krvavá akcia. Kratšia stopáž filmu vobec nevadí skor pridáva filmu na tempe a ani raz nestihne nudiť.

Na hraně zítřka (2014)

Určite najzábavnejšie Sci-fi roku 2014, odhliadnuc od komixoviek. Chytrý scenár, skvelý strih,skvelý spád, blockbusterová akcia,(úvodná plažová scéna mi miestami až evokuje Zachráňte vojaka Ryana na scifi poli). Je pravda že samotný záver troška stráca ťah na bránku ale v konečnom dosledku po tak skvelej akcii a dokonca aj nečakanej dávke humoru mi to vobec nevadilo.

Uvnitř (2007)

Inside ma presvedčil aký potrebný je minimálne pre moju osobu aj v poctivom slasheri, dobre napísaný dej. Po úvodnom dobrom rozbehu aj po filmárskej stránke aj po stránke thrilleru, rozbehne do miestami béčkových obrazov, s absolútne debilne napísanými dialógmi a správaním postáv. Tieto veci silne kontrastujú s podareným násilím, ktorému nechýbajú kvantá krvi. Záver ma taktiež nerozsekal ako mnohých tu prítomných kolegov, i keď sa jedná o nadštandardné jatka, no satisfakcia sa u mňa nekonala. A treba taktiež podotknúť že ten český dabing bol úplne príšerný. Škoda, rejžovia vedia ako ma ich slasher vyzerať ale nabudúce poprosím lepšieho písalka.

Schindlerův seznam (1993)

Absolútne zbytočné je rozpisovať sa o tomto diele, Spielberg tento film nenatočil, on ho svetu daroval. V svojej najlepšej forme nám daroval dielo s jasným posolstvom, spracované ako to mohol dokázať jedine on. Fiennes je ako Goeth jedna z najdémonickejších postáv aké kedy vznikli.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

U mňa osobne jednoznačne najlepšia Indianovka, neuveriteľný ťah na bránku, spojenie Forda a Conneryho bolo vynikajúce. Čo scéna to perla, z čoho cítiť silnú lásku Spielberga k postave Indyho. Najlepší dobrodružný film a už kultový klenot vo filmovom priemysle.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Konečne poctivé plechy a oheň, žiadne rozblizlé CGI pokusy !!!! Mad Max je 100percentný film pre chlapov, so všetkým čo si može jeden priať! Scenár dieru do sveta rozhodne neurobí ale tá mega megaakcia rozhodne áno, niečo takéto sme tu už veľmi dlho nemali ak vobec. Je pravda že samotný Max neposobí ani zďaleka tak zaujímavo ako všetky postavy okolo neho, a Hardy predviedol jeho "najukecanejší" výkon a na tieto veci sa netreba hnevať lebo všetko ostatné je dotiahnute a a pestré. Poprosím viac oveľa viac takýchto filmov !!!

John Wick (2014)

Sympatický akčák so stále sympatickým Keanum. Niekoľko dobrých nápadov (hotel pre nájomných vrahov) a posctivé headshoty, zvláštny nápad pre revenge naštartovanie, a finále pre mňa vzhľadom na predchádzajúcu akciu neuspokojivé. Každopádne John Wick je veľmi solídny akčný film ale Equalizer u mňa predsa vyhráva, čiže známku vyššiu dať nemožem.

MR 73 (2008)

Krásny príklad ako zo sľubného atmosférického krimi thrilleru urobiť melodramatické "niečo". Prostredie aj farby fantastické, vraždy na štyl Sedem skríženým s Purpurovými riekami, hlavný "hrdina" niečo medzi Renom a De Nirom z Nolanovej Insomnie. Toto všetko funguje. Ale !! akonáhle príde na samotnú akciu je to zbrklé, odfláknuté a málo strhujúce, a v konečnom dosledku zloduchovia z počiatku posobiaci nebezpečne nehrajú žiadnu významnú rolu, rovnako ako samotný detektívny postup. Zmiešané pocity ale vďaka vyššie spomenutým plusom je to na jednorazovú priemernú podívanú.

Kruh (2002)

Kruh je krásny príklad toho, že aj remake može byť brilantný, a že sa aj vo vysokorozpočtovej produkcii, podarí natočiť horor, ktorý je viacmenej typický blockbuster ale dokáže byť plnohodnotným funkčným hororom. Svojho času sposoboval davovu psychózu(popravde odvtedy sa biele dievčiny s čiernymi vlasmi začali objavovať úplne všade), a právom filmu patrí označenie KULT ! Zlatá éra veľkých a kvalitných hororov sa niekde tu bohužiaľ začala blížiť ku koncu.

Birdman (2014)

Skvelá netradičná forma spracovania je zároveň najvačším paradoxom filmu, pretože práve vďaka nej je sledovanie priam vyčerpávajúcou diváckou záležitosťou....Od začiatku bolo jasné že tu sa chystá "soškovanie", ale za mňa max. v dvoch kategóriách a aj to len technických...