Jump street 21 (2012)

Tak opať po dlhej dobe som bol svedkom veľmi vydarenej a hlavne Zábavnej ! komédie, čo som ani zďaleka nečakal, kedže Tatuma vobec nemusím. Na moje prekvapenie ústredná dvojica posobila celý čas príjemne, chémia fungovala na 100 percent a to ich hláškovanie bolo skvelé. Nikdy by som nečakal že sa tak zabavím pri tomto filme. 80%

Vikingové (2013) (seriál)

Absolútne fantastický historický seriál plný krásnych drsných exteriérov, akurátnou dávkou mystičnosti, neokukaných sympatických hercov, potešujúcou dávkou brutality a skvelým chytľavým dejom. Od série k sérii stúpa kvalita hore, čo je obrovské plus v tejto seriálovej dobe. Výborný náhľad do severskej kultúry a na ich ťaženie a myslenie. Samostatná kategória je samotný soundtrack ku každému dielu ktorý podľa mňa na seriálovom poli nemá konkurenciu!!! Kto ešte neskúsil okamžite zmeniť !

Oddělen (2011)

Veľmi kvalitný filmový zážitok hlavne po psychologickej rovine. Emocionálny náhľad do spoločnosti v roznych rovinách, ďaleko presahujúci múry školstva. Tony Kaye si opať dobre vybral. Adrien Brody ma pohľad ako stvorený na podobné filmy.

Rohy (2013)

Jedna z najlepších blbostí čo som v poslednej dobe videl. Radcliffe je výborný a už sa nadobro zbavil nálepky Potter. Guilty pleasure ako remeň.

Miluj souseda svého (2014)

Bill Murray vynikajuci !! Aj som sa nasmial a dokonca aj slza padla. U mňa to fungovalo veľmi.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Po skvelej jednotke, mojmu obľúbenému filmu na poli žánru som sa veru silno tešil na pokračovanie a mal som aj celkom nemalé očakávania. Atmosféricky (aspoň prvá polhodka) bola to čo som čakal, ponurý známy dom tma, pivnice, pani v čiernom v rohoch... no ako film plynul vytrácalo sa čaro niekam do ničoty. Potenciál značne nevyužitý no urazený niesom. Plus dávam aj za sympatickú hlavnú hrdinku a pár naozaj vydarených scén (pivnica a diera v strope vyhrávajú). Priemerný priemer v skvelom prostredí.

Slídil (2014)

Originálny námet, výborný sociopatický úchyl Jake a vydarený režijný debut, škoda predvídateľnejšieho konca, inak by som hodnotil snáď aj vyššie!

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá časť oproti prvej oveľa menej pútavejšia, nezáživnejšia, hnusnejšia (najškaredšia filmova vagína ever), s dosť samoúčelným násilím a nepeknou herečkou. Pridávam hviezdu za odkaz na Prológ z Antichrista, inak dosť nepotrebný film.

Výchozí bod (2014)

Najsilnejší emocionálny zážitok za posledné mesiace !!! Niekoľko vskutku silných momentov, výborné finále, stále lepši a lepší Michael Pitt (pekne šplhá v mojom rebríčku nahor) a výborný mix drámy a inteligentného komorného sci-fi. Viac takýchto filmov poprosím !!!!! PS: nepochopím nenomináciu v kategorii povodný scenár....

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Nech si tvrdí kto chce čo chce, Scott proste dobové blockbustery točit vie, a veľmi dobre. Osobne biblické príbehy vobec nemusím ale v tomto prípade bola zvedavosť silná a neoľutoval som. Vizuál je čisté porno pre oči, trošku viac som čakal od hudby ktorá nemala žiadny zapamatateľnejší moment. Každopádne aj napriek skor priemernejšiemu scenáru ide o dobrú podívanú ktorá je predsa o dosť lepšia ako u podobného Noeho.