60 sekund (2000)

Čo na tom že film má milión dier a je tak trochu blbučký a hrá sa vážnejšie ako posobí. Zábava je to neskutočná, parádna oddychovka ktorá má skvelé tempo a dobre odsýpa a z ktorej síce Bruckheimerovu produkciu cítiť na kilometre a režia je ako Bay vo výpredaji, no pre mňa osobne sa jedná o jasný kult, ktorý dal svetu Eleanor, zase raz sympatického Cagea, a Angelinu s dredami. Plus dobrý soundtrack.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Neviem si pomocť ale tie scenáristické Rogenove vtípky idú drvivou vačšinou mimo mňa, a tu to nieje inak. O spracovaní nevravím...Film aj spolu s priateľkou úspešne nedopozeraný, toľká primitivita a nuda nakope...hviezda za "masturbačný" dialóg

Hrdina (2002)

Po estetickej stránke jeden z najnádhernejších filmov aké som kedy videl, exteriéry, kamera, farby všetko dokonalé, škoda že samotný dej na mňa až taký silný dopad nemal, každopádne veľký filmový zážitok.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Áno áno áno !!! Nikdy by som nečakal že ma niekedy nejaká komixovka tak strhne ako práve Avengers 2. Po nových X-menoch som si myslel že krajšie vizuály snáď neuvidím ale teno filmík všetko zmenil. Absolútne božská akcia, typický humor, oproti prvému dielu vyváženejšie rozdelený čas na každú postavu. Milo ma potešil aj pohľad na "ľudskejšiu" stránku hrdinov (Hawkeyeov domov) a niekoľko nových postáv. Síce scenár nebol tak chytrý ako sa to podarilo Kinbergovi v DOTFP ale na druhú stranu tak skvelú akciu Singer neukázal. Za mňa a v 2D, kinozážitok posledných 2 rokov , posledná akčná sekvencia musela ukojiť aj toho najnáročnejšieho vizuálneho úchyla.

Temný případ (2014) (seriál)

Absolútny atmosférický detektívny skvost, s do kosti prepracovanými postavami, a prostredím, ktorý na úseku 8 epizód diváka vtiahne do 17 rokov trvajúceho prípadu a nepustí ani na sekundu. Herectvo nastavené do neľudských výšin, scenárista sa vyhral a vyšperkoval všetko do absolútna. V štvrtej epizóde najlepšia bezstrihovka posledných rokov. Hodnotenie prvej minisérie 95 %.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po priemernej prvej časti som vobec nečakal že pokračovanie može byť v každom smere o toľko lepšie! Prepracovanejšia réžia, svižnejšie tempo a pútavejšia aréna. Vidno že tvorcovia si dali na pokračovaní skutočne záležať čo je len dobre. A ani tú predlhú stopáž som vobec nepostrehol.

Wrestler (2008)

Až nečakane komorná záležitosť, ktorá na mňa napriek dobrému zámeru nefungovala, a značnú časť som sa nudil...ale beriem to ako autoreflexiu Mickeyho Rourka, inak by som šiel ešte nižšie..

Fontána (2006)

Krásny film plný citu, vizuálnych orgii, veľakrát v abstraktnom obale, famóznou Mansellovou hudbou, a výbornou dvojicou, vytvára poetický, alebo priam meditačný zážitok.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Taký rodinný filmík na večer, v ktorom sú všetky postavy sympatické a každej človek fandí. Depp superdobrák, DiCaprio výborný výkon, nejednej mamičke pri filme padne slza, inak typický Hallstrom, keď sa to má strhnúť na silnejšiu drámu trošku to celé odľahčí. Príjemný priemer.

Střihoruký Edward (1990)

Tak osobitý, kreatívny, farebný, goticko-romantický svet dokáže vytvoriť ozaj len Burton... Navyše fantastická hudba a skvelé obsadenie. Winona Ryder je na spapanie.