Lucy (2014)

Besson na staré kolená berie stále horšie a horšie drogy....Neverím že toto ma na svedomí človek čo sa podpísal pod toľko už kultových diel. Od odpadu v hodnotení ma odhovoril len moj kórejský obľúbenec CHoi Min-sik a Scarletine prsia.....

Kód Enigmy (2014)

Takže konečne som našiel osobného víťaza z oscarových nominantov na najlepší film (scenár taktiež právom) . Výborne spracované, skvelo zahraté aj napísané avojnový životopis to ako keby mi z duše vybrali. Skvelý a obsahovo najplnší tohtoročný finalista.

Frekvence (2000)

Miestami skvelé, miestami príliš lacné.Nápad to malo fajn ale dosť už pokulhávalo spracovanie a na Quaida som si nevedel celý čas zvyknúť, ale ako film na poobedie može byť.

Californication (2007) (seriál)

Veľká škoda že po dokonalých prvých štyroch sériách Hankymu dochádzal dych ( 5ta s Apocalypsom je čisté zlo), no seriál priniesol na obrazovky vynikajúci charakter ktorému závidel snáď každý muž. Škoda slabších posledných sérii no u mňa a myslím že nielen u mňa má vďaka perfektnému hláškovaniu a citlivo vyváženénu postoju sex - láska seriál status KULT !! Hank Moody mi chýba.

Whiplash (2014)

Na Whiplash som sa neskutočne tešil keďže sám trieskam v kapele do bicích, aj keď jazz ako žáner ide absolútne mimo mňa. Myslím že o vrchol filmovej sezóny sa nejedná aj keď je to silný nadpriemer. Hlavne J.K. bol absolútne famózny a paradoxne na jeho party vo filme som sa tešil celý čas najviac. Silné scény ( traja bubeníci na skúške, záver) striedali triezvejšie momenty (otec), jedna nedotiahnutá a vlastne zbytočná dejová milostná vetva, a skvelé strihy a zvuk. Pre muzikantov povinnosť, pre fanúšikov strhujúceho herectva kvoli Simmonsovi taktiež.

Svatební cesta (2014)

Pozdravujem všetkých čo túto nedotiahnutu meganudu, označujú za "intenzívny" a originalny" zážitok. Vykradlo to čo sa dalo, a po polhodine kde sa neudialo nič muselo byť každému jasné, čo je vo veci... Atmosféra na bode mrazu, prostredie maximálne nevyužité. Slabé slabé a nudné, u mňa to bola naprostá strata času.

Teorie všeho (2014)

Na film som sa tešil hlavne zo zvedavosti, čo všetko a ako to vo vede dosiahol a ako sa dostal na vozík. Bohužiaľ dostal som len to druhé, prvý bod len okrajovo. Od životopisov osobne čakám viac ako len príbeh lásky dvoch ľudí a jej osud, síce treba uznať zobrazená bola naozaj pekne. Veľké plus sú herecké výkony, všetky skvelé. A ani ten nevyhnutný patos okolo osudu nebol až taký priamočiary, skor citlivo podávaný. Príjemný film od ktorého som ale čakal niečo iné ako som dostal..

Equalizer (2014)

Musím povedať že som veľmi dlho čakal na nový poriadny zárez od Fuquu, ktorý po skvostnom Training day sa dlho hľadal. A čakanie sa oplatilo ! Výborný akčák zo starej školy s parádnym badass Denzelom (stále skvelý ), skvelým soundtrackom a super akciou. Žiadny dejový prevrat len plnohodnotná akcia-thriller. A takto spracovaná, takú ja možem.

Stalingrad (2013)

Digitáalny brajgel plný spomaľovačiek prvoplánovo natočený pre 3D projekciu napadol aj moj obľúbený vojnový žáner. Plus do toho posadili plytký akože dramatický dej o pár vojakoch a jednej ku*ve ktorá dá každému. Toto naozaj nie, radšj starý Stalingrad ako toto nové hocičo.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Presne takto si predstavujem fantasy so všetkým čo k tomu patrí, obrie pavúky trpaslíci, drak, nádherné scenérie a miesta. Po nudnejšej jednotke prišla oveľa akčnejšia a zábavnejšia dvojka, ktorej 3 hodky ušli ako voda, a pre mňa sa stala najlepšou časťou celej hexalógie okolo Stredozeme.