Mroží muž (2014)

Tak to mám za sebou, celkom sledujem tieto bizarné filmíky, najlepšie na nich sú stále postavy tých psychoušov, čakal som viac gore viac horor, najdesivejšie na tom bol Longov fúz a jeho chlpaté pazuchy. Depp aj Parks zahrali slušne. Aspoň som sa naučil že kanaďanovi nikdy nevrav že nemusíš hokej. Ale to som si aj myslel.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Najoptimistickejší film aký som poslednou dobou videl, a po ktorej som sa bezdovodne usmieval ešte nejakú dobu. Krásne scenérie, ľúbezná hudba, pekne spracované a skvelé finále. Ozaj záležitosť ku ktorej sa ešte neraz s chuťou vrátim hocikedy.

Immortalitas (2012) odpad!

Fakt vážne som rád za každý filmový počin z našich krajov, ale toto bolo fakt vážne veľmi zlé. Réžia, kamera, scenár, hlavne ten scenár, efekty veľmi zlé. Herecké "výkony" na úrovni začínajúcich divadelníkov, farba obrazu, strih....nechápem načo šli do scifi s rozpočtov vraj 7000 eur. Inak ako katastrofa to dopadnúť ani nemohlo.

Gravitace (2013)

Absolútne absolútny 3D vesmírny, vďaka fantastickým kamerám a hudbe až esteticko-poetický zážitok. Cuarón svojim vedením scén a kamier vymietol kocúra všetkým vesmírnym filmom, a dokonca aj Bullocková ukázala niečo z herectva. Verím že bez 3D človek príde o aspoň polovicu zážitku... 95%

Zátah 2 (2014)

Tak na tento film som sa po skvelej jednotke tešil ako malý chlapec, a dostal som viac ako som čakal !!! Dokonca som sa dočkal aj solídneho deja ktorý v prvej časti viacmenej nebol. Dokonaláa kamera, dokonalá choreografia, krásne násilné. V žánri akčnákov roku 2014 absolútne v nebesiach a potom dlho dlho nič, v rámci martial akčnákov všeobecne v mojej TOP 5 celkovo. Snáď každá bojová scéna časom naberie nálepku Kult, posledný fight, ju dostal okamžite po jeho skončení a mojom orgazme !! 95%

Hrůza v Connecticutu (2009) odpad!

Málokedy sa mi stane že film napriek všemožnému snaženiu nedopozerám. Preto gratulujem tomuto "skvostu" na pode hororov (vraj) že sa mu to podarilo. Tu nefungovalo absolútne nič, hrozný náamet otrieskaný za roky miliardu krát, strašenie absolútne žiadne, zlé strihy...Ešteže na ženské sa dalo pozerať... Zlé, zlé nikdy viac, 5 %.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

O tomto filme som nemal ani potuchy kym som na neho nenarazil a nestiahol si ho. To bolo to najlepšie čo som mohol urobiť. Od začiatku to malo všetko čo mám na takýchto filmoch rád, parádnu atmosféru ( hmla, cesta kočom za istým účelom ako z mojich obľúbených Žena v čiernom a Sleepy hollow), dobrý námet, milujem prostredie psychiatrie, skvelý viktoriánsky nádych a nebeské obsadenie. Každý zúčastnený exceluje, Kingsley ale jasne prevyšuje všetkých a réžia je zdravo sebaistá. Nezvyknem filmy hodnotiť bezprostredne po dosledovaní ale tu bolo nutkanie veľké, možno časom troška znížim ale teraz plný zásah.

Zmizelá (2014)

Ani po dvoch videniach( kino + doma) nemením hodnotenie. Fincher si proste skvele vybral a výborne natočil. Všetko šlapalo ako malo, od scenára, cez hudbu a réžiu. Samostatná kategória boli herecké výkony, Affleckovej postave sa nedá neveriť a nefandiť mu, a Rosamunde je moj Top favorit na tohtorocného Oscara, jedine ten NPH mi trošku nesedel ale svoju úlohu zmákol. Fincher proste vládne a neviem sa dočkať jeho ďalšieho projektu.

Špinavý trik (2013)

Nedokážem pochopiť ako nahovorili všetkých zúčastnených, mimochodom všetci zahrali perfektne, do takejto kraviny...Možno je to mnou že námet a rovnako aj spracovanie ma úplne obišli. Po výbornej Terapii láskou, som čakal oveľa oveľa viac....a nominácia na oscara za najlepší film, are you fucking kidding me ???!!!

Klip (2012)

O nejakom posolstve tohto filmu ťažko hovoriť, skor som bol zvedavý ako to v tom Srbsku približne vypadá. vypadá to tam hrozne, majú tam hroznú hudbu, nadržanú mládež a pekné dievčatá. Niektoré scény ok, sex scény ok, ale ajtak som sa nudil a 90 minút mi prišlo oveľa dlhších. Ale musím uznať že tvorkyňa snímku je odvážna a niektoré momenty by mohli kľudne skončiť v Trierovej Nymfomanke.