Plán útěku (2013)

Film ktorý má zaujímavé obsadenie, aj dobrý námet, dokonca aj dobrú prvú polovicu, ale zlú a hlúpu druhú s plno WTF momentami. Inak solídny akčák na ktorý sa dá pozerať ale len s vypnutým mozgom.

Zmizení (2013)

Tak toto je presne film mojho gusta, výborný thriller dráma s dušou zlatých čias thrillerovej tvorby. Naozaj výborne hrajúce duo Jackman-Gyllenhaal a parádne sekundujúci Dano. Viac takýchto filmov poprosím, oveľa viac !!! V TOP 5 roku 2013.

Troja (2004)

Blockbusterová záležitosť ktorá mohla byť oveľa lepšia a krvavejšia nebyť hollywoodskeho kalkulu...z historických veľkofilmov určite z tých slabších.

Podfu(c)k (2000)

Už absolútny kult v ktorom je skvelé úplne všetko, námet, scenár, réžia, herectvo, hudba. Guy Ritchie sa týmto filmom u mňa zaradil veľmi vysoko v rebríčku uznávaných tvorcov a myslím že seba samého vďaka tomuto skvostu už zrejme neprekoná.

Kandidát (2013)

To najlepšie čo doma máme. Moderne, svižne a pútavo zrežírované, super hudba a hlášky, Dlouhý s Kubovčíkom vyhrávajú. Paradoxne najviac mi vadil hlavný predstaviteľ ktorý bol preafektovaný až príliš. Týmto smerom by sa mala uberať slovenská kinematografia .

Sinister (2012)

Pre mňa jeden z najhororovejších hororov, nádherne depresívny s celkom chytrým scenárom. Tie zábery na páskach boli vskutku nechutné a deprimujúce, čo absolútne korunovala hudba. Ethan Hawke v skvelej forme, soundtrack pre psychopatov. Vážne takto mi pri filme dlho nesťahovalo polky...

Ragnarok (2013)

LIVINGDEAD absolútne presne vystihol aký je toto film.

Predátor 2 (1990)

Škoda že sa režisérovi nepodarilo vybudovať tiesnivejšiu atmosféru, ako napr. snímok Split second, podmienky na to mal parádne,( mesto, tma, príšera). Po výbornej a už kultovej jednotke som predsa čakal viac šťavy a depresie.Každopádne sa ale nejedná o zlý film to vobec nie, ale jednoducho na staršieho brata sa nechytá.

Noční jízda (2013)

Zaujímavá One man show, so skvelým Hardym (ako stále), no predsa som od Knighta čoby autorským počinom čakal viac.Finále ma vyslovene sklamalo, predsalen som čakal vačšie finálove zadosťučinenie....

Smrtící nymfa (2014)

Pár svetlých momentov by sa tu našlo, rovnako ako aj pár pekných báb, hlavne táa panna, ale naozaj len pár. Na európsku hororovú produkciu nie zlé ale kto nevidel o nič neprišiel.