Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Na rozdiel od iných som sa bavil aj keď je to film typu "chorý ležím v posteli a toto je jediná možnosť na výber" ale aspoň bolo vysvetlené prečo boli vlastne také veľké a tiež mám rád Johnnyho Messnera, inak by šlo hodnotenie rapídne dole :)

Hugo a jeho velký objev (2011)

Fantastická filmová jazda a nádherná úcta Scorseseho prvým filmárom, rozpovedaný sposobom ktorý bude baviť celú rodinu a z ktorého nestrhnú zrak, celý film som žral od prvej sekundy po koniec, len škoda že som to nevidel v 3D to by ma asi úplne orgazmicky rozsekalo.

Kučisake onna (2007)

Film ktorý sa hrá byť hororom a pritom nieje ani v najmenšom, bez absolútneho pocitu strachu alebo úzkosti, s jednou nahnevanou ženou ktorá kradne za bieleho dňa v parku deti a miesto hrozivého dojmu posobí skor sexi a ledva sa pohybuje, predsa nemože byť dobrý. Zbytočne pozerať.

Warrior (2011)

Tak na tento snímok som bol extrémne zvedavý, kvoli nátlaku a recenziám z okolia a z médií, aj keď filmov o boxe a zápasení som už ozaj prežratý. Nejdem tu rozpisovať morálnu či emocionálnu hodnotu filmu, pre mňa boli hlavným plusom famózne herecké výkony, najma Tom Hardy a jeho pohľad bol priam hypnotický, a tiež súboje boli pekné po stránke choreografie. No čo mi ale vadilo bola predvídateľnosť deja už od začiatku, málo,vlastne žiadna krv čo je pri MMA takmer nemožné a chýbala mi hlavne posledná vrcholná 5minútovka po poslednom súboji kde som čakal ako to s jednotlivcami dopadlo. Každopádne film mal spád a veľakrát som mal zimomriavky. 84%

Ztracen ve vesmíru (2011)

Začiatok vyzeral sľubne ale celé sa to zvrhlo do poriadnej nudy s absurdnymi myšlienkami a chaotickým vyskladaním scén a to všetko obalené do pekného vizuálu a dobrého soundtracku...posledné dve veci sú jediným plusom tohto zbytočného filmu.

Poslední premiéra (2008)

Ak v ázijskej ducharine nestraší biela žena, tak mŕtva žena. To by zas až tak nevadilo ale keď film nieje vobec srašidelný, niečo nieje v poriadku. Herci veľmi slabí, charakter postáv a plytkosť deja, je parkrát na pousmiatie. Ako jediné plus hodnotím pár málo nápadíkov a koniec filmu, to je ale všetko

Tintinova dobrodružství (2011)

Výborný film naozaj pre celú rodinu kde si každý príde na svoje, opať raz vynikajúci Spielberg, ktorý je snáď nezodná studňa nápadov, vizuálne ohromujúce, krásne scenérie, príjemné hlavné postavy a čiastočne aj podobnosť na starých "Indianov Jonesov" čo je pre mňa ako fanúšika ďalšie plus :) Vrele odporúčam, mňa vobec nesklamal

Captain America: První Avenger (2011)

Na týchto marvelovkách ma najviac baví pretvorenie hlavnej postavy do rozmeru superhrdinu,čo bolo pre mňa na tomto filme to najzaujímavejšie.Obsadenie postáv bolo tiež sympatické, rovnako ako prepojenie s Avengermi, čo ale nemožem povedať o obraze z ktorého všetko kričalo "pozri si ma v 3D inak budem hnusný" a keďže som to v 3D nevidel veru bolo to svinsky badať. Miestami som sa neubránil nude pri tých "pompéznych akčných scénach, ale ako Marvelovka to zlá vec určite nebola. Pre mňa 65 %

Černobylské deníky (2012)

Napriek veľkej zvedavosti( som fanda opustenych miest a budov) ale zároveň žiadnych očakávaní, som dostal film ktorý ani nenadchne, ale ani neurazí. Hororové klišé spojené s aspoň pre mňa príjemnou kamerovou a svetelnou robotou a asi troma ľakačkami má aj nejakú tú atmosféru. Pozretie neurazí, ale vracať sa k tomu netreba.

Avengers (2012)

Milé prekvapenie z dielne Marvelov, vizuálna onania, nečudo že to zožralo také prachy, aj keď o prevratnom deji v rámci žánru samozrejme nemože byť reč, ale bavilo to a to je hlavné. A samozrejme Tony Stark je ajtak TOP ;)