Lůno (2010)

Veľmi svojský snímok, ktorý takmer celú dobu posobí depresívne,často až nudne, no divák má nutkanie na to pozerať ďalej. Dlhé jednotlivé strihy, statická kamera a minimum (doslova) minimum hudby vo filme mi trochu pripomenulo Trierovho Antikrista, ale ten bol predsa len podmanivejší. Na druhej strane malo to svoj štýl a výbornú Evu Green a jej zakázanú zatratenú lásku. V polke filmu som si povedal že raz a dosť no s ďalším časom ma to vtiahlo a kľudne sa do toho pustím niekedy raz znovu.

Olověná vesta (1987)

Tak toto bola filmová jazda ! Ako veľký fanúšik vojnového žanru a drám som si absolútne prišiel na svoje. Kubrickova réžia dokonale film rozdelila hneď do niekoľkých kapitol z ktorých každá bola dostatočne silná aby nenudila a nútila diváka zamýšľať sa nad psychikou jednotlivých postáv ako aj vojny samotnej. Ak sa ma niekto opýta na tento snímok či sa ho oplatí pozrieť, odpoviem len " Sir, yes sir !!!" a vztýčim oba palce hore !

Chata v horách (2012)

Tak originálne spracovanie úmyselného žánrového klišé sa len tak nevidí. Výborný nápad

Temné stíny (2012)

Nápad celkom schopný, komediálna stránka podarená, hudba taktiež, nehovoriac o supersexi Eve Green, ale osobne som čakal viac Burtona. Niečo mi tam chýbalo, miestami mi to bolo priam chladne "neburtonovské" ale možno to bol úmysel. Dúfam sa Tim nedá na dráhu filmov "podľa americkej etikety" a do ďalších projektov vnesie viac svojej nekonečnej fantázie. Každopádne ako film s partnerkou dobrá voľba a ak miluje Deppa ( však ktorá ho nemiluje) máte vyhraté.

Bitevní loď (2012)

Ach dokedy bude amerického diváka baviť tento bezduchý žáner o mimozemšťanoch a partii ľudských hrdinov čo zachraňujú na vlastnú pasť svet ??? Klišé strieda ešte vačšie klišé, a koniec, nechcem spoilerovať ma úplne dorazil...Nehovoriac o otravnom lúči svetelnom aj pri najmenšom bliknutí v každej scéne kde je čo i len kus svetla. Výber postáv taktiež trágédia ktorú zaklincovala najasexuálnejšia postava filmového plátna v podobe Rihanny v uniforme. Pozrieť, vymazať, zabudnúť....

Torque: Ohnivá kola (2004)

Letná atmosféra, sexy Mazur, sympaťák Henderson a záporák Schulze, to sú jediné dovody prečo dávam "až" 2 hviezdičky. Inak absolútne o ničom a kto nevidel o nič neprišiel.

Fargo (1996)

Zasnežené prostredie, skutočný príbeh, plno obetí a dobrý výber hercov - toto všetko Fargo má a ja stále nechápem akoto že sa mi to až tak nepáčilo. Vyslovene zlý film to nieje, má svoje svetlé stránky ale nedokázal som stratiť pocit že sa nudím. Coenovci majú veľmi svojský prístup k réžíí čo je na jednej strane dobre, ale v tomto filme mi dosť vadil. Pre mna zatiaľ od nich najslabší snímok.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak po uležaní v hlave po návšteve kina sa možem pustiť do komentára. Prečo toľko porovnávania s Temným rytierom??? Ako súčasť trilógie bola táto časť osobitá a podľa mna geniálna aj keď samozrejme mala svoje chyby a bolo ich viac, ale mi to Batmanovi samozrejme prepáčime pretože tak natlačiť atmosféru mrazenia do jedného snímku doslova zaslepí mozog. Bane bol podľa mna asi najlepší protivník z celej série, stačilo že len hral jeho theme song v pozadí a už som mal zimomriavky! Batman konečne zahral to čo by aj mal a nebol v tieni osatných ( naposledy Joker) a jeho reunion bol epický. Najslabším článkom bola zrejme Catwoman aj keď Anne ju stvárnila dobre, ale chýbalo mi k jej postave pre trilógiu typické - "načo" "ako" a "prečo" bol vlastne jej charakter. A prejdem na najsilnejšiu zbraň - Hans Zimmer, doslova zmietol svojich kolegov a rozpútal orchestralne pompézne šialenstvo ktoré mi bude ešte dlho hrať v hlave !!! Verdikt - asi najlepšie uzavretie trilógie aké som videl, aj napriek malým chybám, ale zas na ploche 164 minút niečo nepokaziť prípadne neodfláknuť sa zrejme nedá. 90%

Panic je nanic (2006) odpad!

Panic je nanic, tomto prípade tak výstižný názov až to nemá obdobu.

Lovec trolů (2010)

Hned prvé titulky mi natiahli kútiky typickými found footage kecmi ale dalo sa čakať, námet originálny v krásnom prostredí nórskych hor a lesov a to je tak všetko pozrieť zmazať zabudnúť.