Milí lidé (2010)

Tak takýto film by sme od ameriky len ťažko čakali. Silne znepokojivý dej ktorý diváka zaklincuje do sedadla, zasadený do znepokojivého prostredia, kde nič nepríde príjemné či zábavné. Musím vyzdvihnúť hlavne vynikajúce obsadenie hlavných postáv a ich herecké výkony, tak prirodzene zahraté ich charaktery som dávno nevidel.Jediným mínusom mi bolo trocha artové rozprávanie a ukazovanie deju, pretože miestami som chcel trošku spád a koniec už mierne predvídateľný, ale inak nemám absolútne čo vytknúť.

Maléna (2000)

Popravde, ako celok mi to prišlo dosť patetické, také nemastné neslané, ani dostatočná romantika ani dráma a herecké výkony taktiež nula bodov, ale zábery na talianske malomesto, nádhernú Monicu, perfektná hudba a postava Renatovho otca sú dovod na aspoň tri hviezdičky.

Žena v černém (2012)

Vzhľadom k faktu, že niesom veľmi na horory a keď už aj niektorý vzliadnem, toto bolo veľmi milé prekvapenie, či už dejovo, spracovaním, duchárinou a v neposlednom rade výborným Radcliffom. Krásne vizuálne prostredie starého Anglicka ma naplno vtiahlo a musím povedať že zimomriavky sa dostavili viac než často, atmosféra parádna.Výborný film na poli hororovej tematiky

Human Traffic (1999)

Nechápem kde som tápal doteraz,keďže som to videl až po 13tich rokoch od vzniku ??!!!! Uplne skvelé, režisérsky geniálne ale hlavne odzbrojujúco trefné a realistické party dielko, neviem si predstaviť že by to niekto takto spracoval čo by v tom nežil !!!! Pre mňa osobne najlepši party hard film.

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Po dopozeraní mám zmiešané pocity....o kom to vlastne bolo??? O Banksym alebo o Guettovi???? Bol Guetta ozaj fanatik do točenia streetartu až ho to nakoniec naozaj zobralo, alebo to bol len dobre kalkulujúci trtko čo pod maskou milého ťuťka s kamerou kopíroval prácu majstrov?? Avšak napriek všetkým rozporuplným veciam si myslím že spracovanie je vynikajúce a ak by to bolo predsa viac o Banksym bolo by to čistých 5 hviezd za dokument.

Kronika (2012)

Nápad natočiť film z drvivej vačšiny ručnou kamerou nieje nič nové akurát tvorcovia ušetria doláre, nadprirodzené schopnosti sme tu už tiež mali X-krát ale spracovanie tohto filmu a myšlienka ma dostala. Za 12 miliónov som lepšie nakrútený a akciou nabitý film snáď ešte nevidel.Klaniam sa režisérovi. Perfektná voľba na víkend.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Ako fanúšik kultovej jednotky a dobrej dvojky a ako odporca všetkých ostatných "pokračovaní" som bol veľmi zvedavý na Stretávku a musím povedať že na nej som sa zasmial najviac z celej série. Postava Stiflera a Jimovho otca su vymakané na čistých 5 hviezd a dejovo to taktiež na komédiu so starými známymi nezaostáva.Odporúčam s partiou kamošov a pivom s ktorými ste sa na prvých dvoch troch častiach bavili ako pubertiaci.

Svítání (2009)

Aj napriek slabšiemu hodnoteniu som sa rozhodol dať tomuto filmu šancu, a musím ho pokarhať, pretože pomerne dobrý nápad bol až príliš nevyužitý a poniektoré scény hraničili dokonca s céčkovým videofilmom na prehistorickom VTV !!! Nápad dobrý prevedenie slabé, film typu "raz a nikdy viac"

Kniha přežití (2010)

Škoda, nápad to nebol zlý, prostredie taktiež nie, obsadenie parádne, ale tam to končí, z čoho by mal film ťažiť najviac tam zlyháva a to je atmosféra a prostredie ktoré bolo správne postapokalyptické, stačilo si pozrieť trailer a divák videl celý film....naozaj škoda

Zatímco spíš (2011)

Popravde, takto znepokojený som po skončení filmu nebol od čias 21 gramov....prostredie je neokukané, postavy síce dosť okukané ale ten scenar ??!! psychologická dráma s prvkami thrilleru ako sa patrí, ale fanúšikom Pirátov z Karibiku neodporúčam.