Amazing Spider-Man (2012)

Svižnejší, dospelejší, menej klišé momentov, temnejší, humornejší a krajší "spidersuite" ako v staršom bratovi od Raimiho. V 3D veľmi veľa onanistických momentov ktoré sa zaryjú do pamate a veľká radosť že nový Spidey dokonca aj krváca a utrpieva zranenia. Keby bol toto prvý spiderman jasná 5hviezdovka, len kvoli tomu 4

Místnost sebevrahů (2011)

Na film som sa celkom tešil kedže predtým som nič polské nevidel a musím povedať že námet sa mi páčil aj zápletka. Avšak akonáhle sa dej preniesol do digitálneho sveta "Sala samobojcov" stratilo to čaro, neskutočne nudný nápad. Film ako dráma nebol vobec zlý ale ani dobrý, no musím vyzdvihnúť priam majstrovský herecký výkon hlavného hrdinu, verím keby je to americký film,mal by nomináciu na Oscara za hlavnú rolu. Kvoli nemu o hviezdičku viac.

Zlomek sekundy (1992)

Výborné béčko s áčkovou atmosférou, ale bohužiaľ často C-čkovou stupiditou.....nič to ale nemení na veci že ako 10 ročný som sa za dažďa kvoli tomuto filmu bál chodit večer do pivnice :) P.S. "Potrebujeme lepší zbrane..."

Viděl jsem ďábla (2010)

Tak práve sa neviem spamatať z toho čo som videl..Mám za sebou niekoľko filmových ázijských skúseností ale táto je rozhodne najsilnejšia !!!! Brilantne natočená nervydrásajúca rezničina, kde záporák je tak záporný že som ho od začiatku do konca chcel sám zabiť a hlavný hrdina je tak sympatický že každú slzu prežívam s nim !!!! Klobúk až ku zemi pre mna 100 zo 100 !!

Sherlock Holmes (2009)

Guy Ritchie je spať a vo výbornej forme !! Film je natočený veľmi svižne s množstvom vychytávok, Ritchieho rukopisom (bitka v ringu), v krásnom prostredii prešpikovaným efektami, a geniálnym Robertom Downeym Jr. od ktorého sa jednoducho nedali odlepiť oči. Takto má vypadať moderný dobrodružný krimi film pre celú rodinu.

Kalifornie (1993)

Výborný thriller s perfektným obsadením a atmosférou. Mladý Hank Moody v koži upraveného dobráka, na druhej strane neodolateľný Joe Black ako zarastený roztrhaný diabol. S postavami sa človek dokáže stotožniť o to viac zarýva nechty do gaučovky. Parádna jazda a to doslova !!

Stopař (1986)

Vynikajúci Rutger Hauer v thrilleri typickom pre dané roky s výborným námetom aj dejom, ale s kopou nelogických bodov cez ktoré sa neviem preniesť. 67 %

Stíhači Red Tails (2012)

No tak jednostranný pohľad na boje v 2. svetovej vojne sa len tak nevidí. Vedel som že to bude o černochoch v boji ale prečo snáď až na jedného dvoch nikdy nezostrelili??? Z toho by jeden usúdil že lepšia letka nikdy nebrázdila svetové bojové nebo, a zobraziť za nemeckých letcov stále toho istého a k tomu tak nesympatického pilota je tiež trefa vedľa. Ak si odmyslím absolútnu predvídateľnosť príbehu a vyššie spomínané vecí, boje boli zobrazené veľmi pekne a veľa záberov som si vychutnal, čo sa nedá ale povedať o typickom černošskom filmovom jazyku a dialógoch. Chcel som dat 55 % ale americká vlajka vejúca na konci to zráža........

Neopouštěj mě (2010)

Veľmi pekný film, nemá význam rozpisovať sa o tom či myšlienka bola dostatočne rozvinutá alebo nie, všetko fungovalo ako malo, vzťahy boli uveriteľné a hlavne Carey Mulligan bola vynikajúca, aj vďaka tomuto filmu sa dostáva do mojej Top 10 medzi herečkami.

Machete (2010)

Tak v prvom rade musím brať ako aj takmer každý film od Rodrigueza s nutným nadhľadom, pretože posledné roky sa u neho nedá hovoriť o vážnejšej filmárčine aj keď chlapec točiť vie. Mačeta začala zas pekne komiksovo s typickou zápletkou ale čo to preboha zas bola za posledná tretina?? Planet Terror trocha menej uletený ale stále s nalepkou "WTF" Nebyť pre jeho filmy už typickou dobrou muzikou a peknými horúcimi filtrami, určite by to bolo o aspoň 10 percent horšie. Škoda...mierne sklamanie pre mňa.