Až na krev (2007)

Na rozdiel od vačšiny som po dosledovaní vobec nebol odzbrojený touto "zaručene oscarovou" vecou. Kamera bola síce výborná ako aj prvá polka filmu kde sa budovali veže, ale tie dlhé jednotlivé scény posobili mnohokrát skor nudne ako zaujímavo a často samoúčelne, čo pri stopáži filmu až tak na mňa nefungovalo. Škoda ozaj som veril že ma to nadchne viac

Méďa (2012)

Pokial by sa to držalo v tej humornej rovine ( čo samozrejme hollywood už neposkytuje) a nebolo tam toľko romantického blábolu bolo by to oveľa lepšie.Takto až na pár zábavných nápadov, klišé ako prasa a ani nie zábavné. 60 % viac ani o zrnko

96 hodin: Odplata (2012)

Tak na rozdiel od mnohých užívateľov ja som sa dobre bavil. Najvačšie obavy som mal z Megatona, ktory zvoral Kuriéra 3 neodpustiteľným sposobom, no tentoraz to už tak nedomrvil. Ano PG 13 neprinieslo kopec krvi, dej sa dal čitať dopredu, ale bolo tam pár príjemných nápadov. No čo sa odpustiť absolútne nedá je "nerozbitný taxík" ktorý po zničený polovice Istanbulu nepríde ani len o spatné zrkadlo tak to ma vážne nahnevalo. Nebyť takejto citeľnej vady a pár drobností tak 70%. Takto dávam 65%

Můj otec je šílenec (2012)

Pár dobrých heftov, a asi len jedna silnejšie pamatná scéna ( rozlúčka so slobodou) inak slabý odvar lepších svadbo-šukaco-chlastaco-citových komédii s okatým ale nepodareným vykrádaním Hanka Moodyho a Charlieho Harpera. Ale verím že to má ajtak zástupy fanúšikov.

Jeden den (2011)

Výborná inteligentná, zábavná a citlivá romantická dráma. Dlho som tak nefandil žiadnemu páru vo filme ako v tomto prípade. Knihu som nečítal ale film vrelo odporúčam.

Pelíšky (1999)

Absolútny klenot českej kinematografie, so skvelými hereckými výkonmi, nezabudnuteľnými scénami a perfektnou uveriteľnou zábavou. Doteraz spomínam ako som sa hurónsky rehotal na tom ako malý chlapec keď som to otcovi nahrával na VHS :)

Proroctví (2009)

Do tohto filmu som nešiel so žiadnymi silnými očakávaniami a v konečnom dosledku právom. Cage je sympaťák, aj keď alkoholika hrá hádam v každom druhom filme, a námet aj keď nie príliš originálny bol zaujímavý. Všetko fungovalo, katastrofické scény Proyas zvládol vynikajúco, vizuálne bombasticky, dokonca aj malé hororové momentíky som postrehol, tak kde sa stala chyba ?? Posledná polhodina akoby vytrhnutá zo Spielbergovej hlavy z jeho nevydareného scifi obdobia , ktorá úplne pokazila celý dojem až som ostal znechutený. Nebyť tohto už bohužiaľ v hollywoode obľúbeného "nápadu" hodnotenie by mohlo byť lepšie.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dlho som odkladal zhliadnutie tohto filmu hlavne kvoli dlhej stopáži ale v tomto prípade plati že "na dobré sa oplatí čakať" . Sposob rozprávania príbehu je absolútne strhujúci a pútavý, Fincherova rěžia geniálna a plná kúzial ako od toho neodtrhnúť oči a hlavne geniálne herecké výkony to zaklincovali do najlepšej možnej podoby. Nejde však neuznať, že miestami sa to trošku vlieklo, ale v konečnom dosledku sedelo všetko presne ako má. Silný a dlhorezonujúci filmový zážitok !!!

Lovec draků (2007)

Neviem čím to bolo, či tou formou rozprávania príbehu alebo inou kultúrou a výberom hercov, ale nedokázal som sa dostatočne dostať do príbehu tohoto snímku. Musím však uznať že réžia bola výborná, ako aj prvá "detská" časť filmu ale potom to prišlo, politický podtón a spomalenie celého deja. Rozpačité rozuzlenie tak trochu predvídateľné ma nútia nehodnotiť vyššie, aj keď ambície tam rozhodne boli...

Noroi (2005)

Toto malo niekoho vystrašiť alebo vydesiť ??? Absolútna nuda je hádam slabé slovo na túto blbinu, zle spracovanú, postavy boli skor smiešne ako uveriteľné a pocit strachu na bode mrazu. Nudil som sa tak, že som to musel dopozerať na 3 krát a ajtak som oľutoval. Po druhej skúsenosti so Shiraishiho "hororom" už od neho nechcem vidieť ani záber. 20 %