Nevědomí (2013)

Fajnové sci-fi v ktorom je samozrejme vizuál tým hlavným palivom, no v tomto prípade supervýbušným, tie rozľahlé prázdne exteriéry sú proste v kine famózne, rovnako ako aj samotný dizajn všetkého okolo. Kosinski vie ako má vypadať jeho film aj keď scenár neohúri. Každopádne pre menej náročného sci-fi fandu veľmi dobrá voľba podporená fantastickou hudbou !!!!

Terapie láskou (2012)

Konečne znova raz dobrá dramatická romanca, ktorej nechýba značná dávka humoru, ktorý pozdvihuje to vyššej triedy hlavne perfektné herectvo všetkých zúčastnených. Predlohu som síce nepoznal, ale scenár tiež hodnotím kladne aj keď vo filmoch tohto typu človek,predvída veci ďaleko dopredu. 4****

Mama (2013)

Veľmi šikovne natočený filmík s osviežujúcimi nápadmi, ktorý ale absolútne pokazila tá záverečná "absolútnebezrozumunapísaná" fraška....Škoda, hodnotil by som vyššie.

Ať vejde ten pravý (2008)

Zasnežená severská krajina, domy ako u nás, statická kamera, asi 3 dobré nápady a absolútna nuda. Vskratke asi toľko a nič viac....

Hannibal (2001)

Tak toto bol Scottov prešlap ako prasa. Toto má byť pokračovanie kultového predchodcu ??!! Hopkins tentoraz bez charizmy, ostatné postavy nesympatické, réžia skor smiešna ako profi,scenár prehrozný a tá nuda hlavne, tá nuda. Ako veľmi by som chcel tak veľmi sa nedá dať viac ako 2*.....

Pár nenormálních aktivit (2013)

Vzhľadom k tomu aká to bola blbosť, a paródia na ešte vačšiu blbosť, malo to dve parádne scény keď som sa ozaj z chuti nasmial (prvá noc, a scéna s plyšákmi) a skvéleho Wayansa ktorý je ozaj dobrý komik. Jediné pozitíva.

Astronaut (2006)

Veľmi zaujímavý námet , ktorý svižne naštartoval, no okolo polky filmu bol skor presne opačný, aj keď vyvrcholenie bolo asi každému jasné. Každopádne viem si predstaviť rodinku posadenú v sobotu večer ako na Markíze sleduje tento film a každý sa pri ňom bude baviť. Vrcholy filmu boli Farmerové sarkastické poznámky smerom k štátnym inštitúciám, tie som si užíval, rovnako ako jeho skafander:)

Zmizení Alice Creedové (2009)

Scenárovo výborný chladný thriller dráma, ktorá dokáže vyťažiť zo zápletky a troch postáv naozaj veľmi veľa. Prvá scéna sama o sebe by mala byť určite aj oficiálnym trailerom na film. Veľmi milé prekvapenie s malou chybičkou krásy, a skvelými hereckými výkonmi( Compston mi až nezdravo pripomínal miestami mladého Nortona). u mňa 80 %

Atlas mraků (2012)

Dlho som nevidel tak jednoduchú myšlienku spracovať tak extrémne zložito a zdĺhavo. Oscarové ambície v tomto prípade tvorcom zatemnili hlavy viac ako by bolo pre dobro diváka potrebné, a návšteva kina aj napriek vizuálnej pompéznosti dola dosť ťažkým zážitkom. Hôavne kvoli tomu vizuálu 65 %. Prelom ala Matrix sa ani zďaleka nekonal....

Let (2012)

Denzel opať nesklamal. Svoju postavu hrá s prehľadom a ktorej som fandil aj napriek jej slabosti( alebo práve kvoli nej !).Každopádne nadriemerná dráma s minimalistickým rozpočtom ale v tomto prípade je to pre dobro veci.