Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Tak toto bola úplná zbytočnosť a trápnosť, efekty šli o úroveň dole oproti jednotke a dej tiež. Butler zrejme v tejto dobe už oľutoval účinkovanie, toto som nevládal dopozerať a ani nikdy nechcem a nebyť mojej slabosti pre Angelinu ostalo by to bez hviezdičky..

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Ako oddychový slabý odvar Indianu Jonesa v podani prsatej Angeliny áno, ako solídny vážne sa tváriaci snímok nie....

Rallye smrti (2008)

Keby som tento film videl ako 14ročný, vrieskal by som blahom, takto si ho vychutnávam s úsmevom na tvári a spokojne prežitou zhruba dvojhodinou peknej akcie a neošúchaných hercov. Spokojnosť

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ako fanúšik X-série som sa na tento film veľmi tešil a možno som mal až priveľké očakávania.Zrod bol natočený veľmi dobre a lepšieho Wolverina ako Hugha si ani neviem predstaviť, ale prečo urobili z najnasratejšej postavičky komiksu takého moralistu? Však chudák dokopy nikoho nerozsekal...Film šlape ale toto jedno mu odpustiť neviem, preto sa to trestuhodne radí "len" do priemeru mutantskej ságy.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Celkom prijemna zalezitost, ale po skončení som mal pocit že som videl dva rozdielne filmy v jednom...Prvá polka bola výborná, perfektná atmosféra, presne tá ktorú u Rodrigueza milujem, no razom sa to zmenilo na komedialne hororové béčko z čoho som bol trošku zmatený. Celkový dojem kolísal medzi priemerom a nadpriemerom, ale za vynikajúcu hudbu počas celeho filmu a Clooneyho skvelej postavy je to blizsie k nadpriemeru

Mlčení jehňátek (1991)

Tu sa absolútne nemá zmysel hlbšie rozpisovať, vynikajúce po každej stránke, zaslúžené vnímanie už ako kultu s veľkým rešpektom!

Delta (2011) (studentský film)

Spočiatku som si povedal: "Hnusná surová vykrádačka Guya Ritchieho" , ale časom som sa nato začal pozerať, že Bošnák zrejme vzdáva poctu svojim obľúbeným filmov ako Podfuck, Rocknrolla, či podobným gangsterkám, kde je aj hudba presne na tento štýl,až som sa nakoniec pri filme bavil. Týmto smerom by sa mal chalan uberať, dobrá je aj kamera, chytré slidy, zmenil som názor a z plánovaných 20 percent je to solídnych 75.

Avatar (2009)

Veľká pestrofarebná nafúknutá bublina, ktorá pri sledovaní v 3D kine je páradnou audiovizuálnou jazdou, no pri bežnom sledovaní z domáceho gauča priemerný film s farbami a la Hľadá sa Nemo. Dejovo to nechutne pripomína tanec s vlkmi, ale tu zrejme nejde o dej však? Ide o technické spracovanie ktoré je dokonalé, ale ja som potreboval aj troška "vážnejšej" zápletky, a pri treťom nútenom sledovaní filmu som sa už citeľne nudil...

Rumový deník (2011)

Ak vonka svieti slnko a človek si chce oddýchnuť pri nenáročnom filme a urobiť si "slinu" na večer, tak tento film je jasná voľba. Exotické scenérie, stále úsmevný Depp, sexy Amber, výborný soundtrack (asi najlepšia zložka filmu) a kopec kopec rumu, škoda len príbeh mi miestami prišiel rozhádzaný a enviromentalisticky moralizovaný. Každopádne som sa nenudil ale s flašou rumu v ruke by to šlo predsa troška lepšie.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Naozaj výborný seriál, s perfektným scenárom, vynikajúcimi hereckými výkonmi, prepracovanými charaktermi postáv a hlavnou zápletkou ktorá ma dokázala priklincovať k sedadlu. Teším sa už na ohlásenú druhú sériu, pevne verím že si latku dokáže udržať, čo v poslednej dobe býva celkom problém.