Maggie (2015)

Famózna, ale námetom zaujímavá nuda. Predsa zombie rodinné drámy tu ešte nemáme. Arnold po rozvode asi ozaj berie všetko čo mu ponúknu. Jediné plusy filmu sú sympatická Abigail Breslin a výborná náladotvorná muzika, inak zbytočný film.

Backcountry (2014)

Minimalistický ale veľmi silný survival počin. Film skvele pracoval s použitou resp. nepoužitou hudbou ktorá hrala len občas, čo ešte viac budilo dojem realistickosti. Čo ma ale iritovalo, bola neustále rozostrená kamera, ktorá po polke filmu už vážne vadila. Taktiež úplný záver nebol tou správnou satisfakciou po všetkých tých udalostiach, každopádne jeden z lepších survivalov.

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Áno áno je to presne ako potomok Blair witchu a slabučkého Ghoula (Miestami až nechutne rovnaké). Postavy sa chovajú debilne a vzhľadom že hrajú študentky filmovej školy sa tá kamerka až nechutne silene trasie, no vzhľadom na stopáž to celkom ušlo, hlavne po zvukovej stránke. A je to veru lepšie ako silno prechválený marketingom tlačený biedny Ghoul.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Pár podarených, aj keď tupých heftov a vtipných momentov sa nájde (vytrhnutie zubu, jazda na rolbe), ale to je na ozaj kvalitnú komédiu s ťahom na bránku aký mala výborná jednotka veru málo. Zbytočný film.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Opať raz výborné Mesto hriechu, ešte akčnejšie a s najsexy femme fatale vo filme roku 2014 Evou Green. Už len vďaka nej sa na to oplatí pozrieť, my fanúšikovia to berieme ako geniálny bonus už ajtak skveléj snímky.

Hranice smrti (2007)

Ďalší fajnový francúzsky zárez (doslova). Je pravda že to vykradlo čo sa deju a zvratu týka všetko možné ale prioritou filmu ostáva násilie v drsnej forme a litre krvi. Nebyť blbučkého záveru, šiel by som s hodnotením snáď aj vyššie.

Dítě číslo 44 (2015)

Sľubne sa rozbehnutý film, ktorý v závere už strácal základnú dejovú linku( ak vobec bola) najviac trpel hlavne na prestrelenú stopáž a ja som sa neraz díval na hodinky a len krútil hlavou. Film nezachránil ani Hardy ani Oldman ani Rapace, aj keď niekoľko svetlých a dobre spracovaných momentov tam bolo (bitka vo vlaku). Škoda, čakal som viac...

Ti druzí (2001)

V čase vydania filmu som miestami strachom nedýchal, je pravda že s odstupom rokov mi to už príde "len" ako skvelo spracovaná mysteriózna dráma, ale dám na prvý dojem, a na spomienku na jeden z najfantastickejších rozuzlení vo filmovej tvorbe !!!

Amélie z Montmartru (2001)

Jeden z najkrajších filmov aké som videl, srší pozitívnou energiou, pestrými farbami a má fantastický soundtrack. Nesilená romanca ktorá musí chytiť za srdce každého.

12 let v řetězech (2013)

Steve McQueen a jeho rukopis rozpozná snáď každý divák už na míle, čo je však dobre. Plno naturalistických, dlhých, statických scén je film plný. Herecké výkony sú výborné čo pri takom obsadení neprekvapí, ale stále som mal pocit že tomu niečo chýba, resp. je niečoho až príliš. Určite to ale nebol snímok na Oscara za rok 2013....