Mafiánovi (2013)

Dlhšiu dobu už tvrdím že Besson je už dávno preč. Sympatickej rodinke nieje čo vytknúť, Michelle Pfeiffer je skvelá, ale jednoducho z námetu sa dalo vyťažiť oveľa viac...Nevyváženosť tu silno bije do očí.

Děda je lotr (2016)

Osobne mám s komédiami menší problém, síce sa pri nich bavím, ale máloktorá ma rozosmeje. Pri Dirty Grandpa som sa smial skoro celý čas, skvelo nahláškované, skvelý spád, skvelé odsadenie ( De Niro vynikajúci, a musím uznať že Efron skvelo sekunduje). Film sám o sebe možno na plný počet nieje, ale z týchto dovodov a vzhľadom na moj vzťah ku komédiám podobného typu musím dať plnú palbu ! PS : Aubrey Plaza bola nehorázne sexy.

Čarodějnice (2015)

Dve hviezdy za pekné dobové spracovanie, sympatickú herečku, Boleka Polívku a.k.a. otca rodiny a hudobný, resp. zvukový doprovod. Nič viac !!!

Deadpool (2016)

Veľké prekvapenie. Marvelácky technicky vynikajúco zmáknuté, hláškami a originalitou nabité, scenár a štruktúra rozprávania príbehu ozaj geniálne. Zábava od prvého záberu po posledný.

Aloha (2015)

Sympatická jednohubka na podvečer s partnerkou, kde hlavnú úlohu hrá viac než sympatické odsadenie, pekné prostredie a skvelá, pozitívna hudba. Scenár si veĺmi nevšímať, može kaziť dojem, tá armádna linka bola skor na škodu, aj keď sa na nej mal opierať celý film.

Bod zlomu (2015)

Musím sa priznať že povodný film som nevidel takže nejdem zrovnávať, ale pri tomto kúsku som sa nesmierne bavil. Výborne natočené, skvelé obsadenie charizmatickými hercami, dobrý spád. Adrenalínová jazda ako sa patrí, pre vyznávačov extrémnych športov bude film modla. Je pravda že scenár je 1000 krát prevarená voda ( mne najviac evokoval prvý diel The Fast and the Furious), ale naozaj som sa poriadne bavil vďaka skutočne skvele nasnímanej akcii. A o tom akčné filmy majú predsa byť.

Pianistka (2001)

Na Pianistke mi vadilo takmer všetko. Od dlhých statických záberov po celú stopáž, otravné klavírne scény( viem film sa volá Pianistka) až po nesympatické obsadenie a hrozný koniec. Jediné plus na filme boli scény matka-dcéra, hlavné úvodná sekvencia. Nechápem tie pozitívne ohlasy, ale sto ľudí sto chutí, ja som sa kráľovsky nudil.

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Inteligentný humor pri sérii Fakju je úplne zbytočné hľadať, ale ako komediálna oddychovka to prekvapivo funguje. Dvojka predčila prvú časť nielen kvoli exotickejšiemu prostrediu, ale najma vďaka niekoľkým veľmi vydareným heftom a momentom. Na nemeckú produkciu veľmi dobré a hlavne veľmi zábavné, mne to stačilo. "Viděli sme kvanta šikmovokých lidí ale to se nesmí říkat, dřív sme byli náckové"

Kámoši až na dno lahve (2013)

Príjemná vzťahová jednohubka s neuspokojivým záverom, ale po ktorej budete mať chuť skočiť s partiou na pár pív. Olivia Wilde je tu rozkošná.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Seriálový skvost, ktorý v rámci žánru 2.svetovej vojny nemá obdoby ani spracovaním ani výpravou. Niektoré časti nezabudnuteľné, a na rozdiel od bračeka The Pacific s oveľa vačším zadosťučinením pri poslednej epizóde. Ja ako milovník mojho TOP filmu Saving private Ryan ani nemožem hodnotiť inak ako plnou palbou !!!!