Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série)

Zhruba tak jako serie první. Pár scének které nejsou nijak výmečné a nebo komicky zábavné. Prostě "Já jsem Groot". Opět max 3 minuty + 2-3 minuty titulky jak k velkofilmu. Animace mi přišla malinko lepčejší než u první. Nejzajímavější, co se děje týká, mi přišla 5 epizoda. Nejslabší 2 epizoda. 5 epizoda by mohla být klidně v delším vydání.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Zvědavost mi nedala a vědom si pičóznosti jsem usedl k TV. Nápad je dobrej, ukázaly to jak Kate a Leopold tak i pohádková Kouzelná romance, jenže tyto filmy měly něco co ČR nikdy mít nebude. Peníze a kvalitní herce. Ani jeden "herec" mi nepřišel přirozený a bylo slyšet a vidět tlačení scénáře. Moderní Smetana (infuententononc) mi přišla spíš trapná než zajímavá a o panu "jsemodjinud" mám pochybnosti jestli vůbec kdy přičuchl k branži. Hodnotit po prvním díle asi není fér ale co se od toho asi tak dá čekat dál. Bylo mi sice řečeno že se seriál této dvojci bude časem věnovat méně a bude to i o jiných párech / událostech, to ale nic nemění na tom že to silně zavání odpadem. Budu hodný a dám jednu (dočasnou) hvězdu za snahu zkusit v českých vodách udělat takový seriál. Je otázkou kdy se to pokazí natolik že to přestane být zajímavé právě tím nápadem, propojit minulost a budoucnost.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Utečem přes kuchyň, tam jich bude míň, já bych to tu vzdal ... Rušily mě ty "komixové" okénka a sem tam viditelná "kaskadérská" stránka (bitky a pády) ale jinak je to za 5. Koupelnová scénka v té době musela působit neskutečne sexy. Libíček je nádherně tupý a Filipovský si konečně mohl na plátně střihnout "Funese" Mafiáni jsou vrchol herectví a fiflací scéna je snad to nejlepší co kdo mohl vymyslet "Fo to fnamená ?"

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Tak nějak netuším proč bylo potřeba to dělat jako 3 díly. 2 a kousek hodiny (snad 20 minut jedou titulky) by klidně mohly nechat v celku. Nehájím ani jednu stranu. Divadlo pro lidi které nemají na práci nic jiného než čmuchat kde co udělá nějaká celerbída. Kdyby byly oba bez viny, netahaly by to k soudu. Depp je už dávno ztracený ve svém pirátovi z karibiku a Heard je prostě namyšlený herečka s kozama. Ani jeden není natolik "dokonalej" že bych mu to vítězství přál.

Opičí král (2023)

Animace je výborná. Příběh je dobrej zhruba tak do půlky než se to překlopí do "chci moc".  Lin je sympatická a je v pohodě i když se dozvíme její motivace, nijak mi to nevadilo a upřímně jsem ji i fandil. Opičák je ze začátku sympaťák a když se snaží pomoct těm dalším v poražení démona (číslo 1) tak mu nemáte co vytknout, jenže pak se do toho zamotá touha po nesmrtelnosti a cca od té půlky filmu se z něj stane nesympatický blbeček, kterej je na pár facek. U konce jsem si říkal že se to spraví, když ho velký budha zakamenil, no ale prej ne .... Dětem se to bude líbit, je tu spousta zvířátek, má to i sem tam vtip a jsou tu hezké a barevné lokace. Dospělej si z toho moc neodnese. Je to animačně vymazlený a bojové sekvence jsou taky povedené, jenže je to pro děti, takže čekejte "Kung fu Pandu" v kapku jiném kabátě. Ode mě to má za 3 ale jsou to takové slabé 3 (2 by mi přišli nefér) Bohužel musím taky ale zmínit hudbu, která je součástí filmu co film filmem kdy byl. A ta je hrozná. Metal se sem vůbec nehodí a ty písničky jsou takové "peklo" samo o sobě. Jo, zpívá se tam. A hrozně (Titulky, NETFLIX)

Cool Girl! (2023) odpad!

Poď deme na to. Ne dík, mrkni na recenze a hodnocení. Tak zrovna čsfd se nedá věřit, 90% lidí jsou tupé stádo co opakuje všechno po ostatních. No nevím, u českých filmů si nemyslím že jde o veledílo. Pojď. Ne. Sakra jdem. Tak jo ... ... ... ... ODPAD

Chappie (2015)

Chvilku jsem se snažil nevnímat sympaťáka Jackmana jako "Rosomáka" a připustit že může hrát i tupou figuru v béčkovém dramatu, ale nešlo to. Chudák si to asi od mnoha fandů vyslechl. No nic. Pochopení co se děje a proč opět robot "cítí" mi trvalo půl filmu a stejně jsem jim to nesežral. Konec už byl vyloženě prapodivný mix Disnyho robotické princezny z vážným pojetím čísla 5 co žije. Vizuál je místy povedený, dalo by se i v několika scénách věřit že ten robot má duši ale to trapné komparzové obludárium (ti zpěvái) to okamžitě zkazí svou přítomností. Příběh má plno děr a nebudu se ani snažit cokoliv z toho dávat jako mínus nebo plus. 1 hvězda za vizuál + za dvojci Jackman&Weaver u kterých to záporáctví beru jako možnost ukázat že umí hrát i svině.

Meg 2: Příkop (2023)

Asi ve dvou, třech scénách jsem si vzpoměl na výjevy z Mimoňů, kdy třeba tyranosaurus balancuje na kameni a šlehají ho větve, nebo když pračlověk dává na čumák medvědovi plácačkou. Je to vyloženě komedie vedle které je jednička vážným dramatem. Proč kdo tohle dělá je mi záhadou. Už u jedničky se čekalo takové trochu pomrknutí k čelistem ale tohle pokračování je asi jako "předfilm" k sharkandu. 1 hvězda z milosti že to není úplně debilní parodie.

Barbie (2023)

Barbie je přesně ten film u kterého oceňuju všelijaké "film stránky" po celém netu, kde to je zadarmiko. Není to film pro mě a do kina bych na to nikdy nešel. Na blešáckých stránkách to můžu přejet za pár minut s tím že mě to ani moc nebavilo (moc jsem nepřetáčel) a vlastně ani nevím pro koho to je určené. Dospělí se u toho asi bavit nebudou, na to je to moc divný a barevný a o něčem co jde mimo ně (panenky) a děti se u toho taky bavit nebudou, protože to není zrovna o těch panenkách. Po chvilce mi vadil vizuál, který je sice nádherně zvolený a přesně sedí do stylu filmu jenže je po čase až moc přehnaný. Že to bude s písničkama se dalo čekat, taneční čísla jsou udělané moc hezky a ty barvy tomu ještě pomáhají ale opět, není to pro dospělé ani pro děti. Zklamání pro mě ten film úplně není, čekal jsem to horší ale to hodnocení je silně mimo a neumím pochopit v čem přesně to tak strašně lidi bere. Margot Robbie je kouzelně roztomilá a role ji sedí, je to krásná ženská a jsem rád že na sobě nemusela mít tunu šmíru jako Harly. Ryan Gosling je skvělej herec a umí zahrát umělohmotnýho paňáca dokonale. O příběhu nemá smysl mluvit, je to hrozný. Podle mnohých je vtipný a je schválně takto "hloupě" udělaný. Mám o tom pochybnosti. Nebylo to ani vtipné ani humorné a už vůbec ne nějak jakože "schválně hloupé", přišel mi jednoduše hloupý a bez jediného vtipu. Dám jednu za Barbie svět, který je tak bizarní že to jednu hvězdu zaslouží. Kombinace růžové a zelené je vážně šílená.

Flash (2023)

Pokud se podívám na filmy, BvS, Black Adam, Wonder Women 1984 a Shazam : hněv bohů, což byly příšerný filmy, musím se nutně zeptat jaká hrúza a katastrofa musela být ta Batgirl když todle do kin pustili a ji, ne. Nebudu tu opakovat co napsaly jiní. Neumím si vysvětlit takové selhání, v tolika filmech a v tak velkém studiu.