Percy Jackson a Olympané (2023) (seriál)

Seriál asi nejvíc trpí malým rozpočtem. Triky, když už tam jsou, což není často, jsou slabé a viditelné a celkové vyznění "božstev, jejich potomků a dalších lidí" vypadá jak sjezd rodičů a dětí na nějaké školní besídce. I ta béčková Xena stará 30 let, má lepší pozadí, kostýmy, herce a příběh. Dětské herce bych asi moc neodsuzoval, to už je takový standart nečekat od dětí výkony velkých herců ale někdy mi přišlo že ani oni ani scénáristi, vůbec netušily co vlastně točí. Všichni ti bohové tu chodí v oblecích, riflích, kabátech ..... souboje dětí s dospělými působí směšně a pokud se jedná o nějaké dilema, tak stačí pár vět a je to vyřešeno. A opět, to celé působí silně přepáleně, nesedí to do světa, má to trhliny .... Olymp vypadá opět jak prázdné místo, kde je prach, všechno je polorozpadlý, žádný "ráj" nebo velkolepúost. A co už fakt nedávám a už nechápu proč to je v každým filmu, seriálu a třeba i knize je to, že někam přijdeš (Olymp) a musíš do toho místa kam cheš jít, urazit ještě tak kilometr. Jako pardon, výtah vás má vyvézt na Olymp a vylezete kilometr od cíle.  A nakonec si blbečci prostě neodpustily v podstatě otevřený konec. Tohle všechno dohromady seriálu hodně ubližuje. Dám 2 s poznámkou že filmy byly teda lepší. I když ten seriál má jen 8 dílů, bude vám připadat že se strašně vleče.

Manžel na hodinu (2016)

Další film ze škatulky pokud by to v TV nedávaly 8x do roka, bylo by to v klidu na 3 hvězdy. Takhle v otravném modu " V TV nic jiného nedávají" musím jít na 2, protože 73tí repríza je otravnější než rektální sonda.

Karlos (2024)

Chtěl být král světa a stal se králem bulváru. Kdyby netahal bulvár jeho kontroverze neustále na přední stránky, nikoho by tento člověk nezajímal. Pominu velkohubost a extra porci egoismu, to mají všichni tihle "bojovníci" takže to mu nemám za zlé. Dokument vlastně nepřináší nic co by člověk už nevěděl z různých článků, takže výpovědní hodnota je nulová. Můžu mu uznat dobrou základní přípravu, kde jde vidět že opravdu chtěl - někde na začátku - něco dokázat, jenže se z něj stala celerbída a to mu v podstatě zlomilo vaz. Cílovka nejsem (MMA) ale nic proti němu nemám, neodsuzuju ho za to že je "pomalejší" díky ranám do hlavy ale na rovinu si řekněme že jiné dokumenty o zápasnících jsou plnější a přehlednější, protože Karlos Vémola prostě není hvězdou jakou si myslí že by měl být. Asi 2 hvězdy, za slušnou sondu do života někoho o kom vlastně ani nemám zájem moc vědět. PS : Lela je fakt katastrofa. Ta ženská někde v předělu mezi holčičkou a ženou, úplně ztratila mozkové buňky a stala se z ní karikatura něčeho co bych se neodvažoval nazvat člověkem.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Občas na to narazím, když je drahá polovička doma a přepíná TV. Neumím vysvětlit popularitu tohoto seriálu už jen proto že stačí aby se zaklepalo na dveře a hned je tam 20ti vteřinový instantní smích (??) pak to otravné stvoření otevře hubu a opět 20ti vteřinový instantní smích ..... půlku vtipů nechápu a ta druhá mi nepřijde vtipná. Odpad tomu nedám, z hnoje to vytahuje dvojce Niles a Bebcock, jejichž pošťuchování ale zabírá jen velmi malé % episod. Chůva Fine tohle utáhnout sama nedokáže a její šéf Sheffield jako zabedněný producent je spíše k pláči než k smíchu.

Mary Poppins se vrací (2018)

Na tomto filmu jsou zajímavé jen 2 věci.  První je neuvěřitelně nádherná Emily Blunt s jejíma dokonale odzbrojujícíma očkama, a druhá věc je neskutečně aktivní Dick van Dyke (kterej v době psaní recenze 2023 pořád ještě žije a má 98 let) u kterého jsem si myslel že to není přece možný aby ve svých 90 letech pobíhal po place jako v originálním filmu z roku 64. Jinak je to asi jako většina remaků, prostě zbytečný film který nepřináší nic nového, nebo vyjmečného nebo originálního. Pořád je to muzikál o Mery Poppins. A navíc mi v mnoha scénách přišlo že ty barvy úplně přepálily kdy jsem měl nutkání snížit na TV barevné spektrum (podobně jako u Barbi, kdy mi ty barvy doslova vypalovaly oči) Nějak nevím jak tohle vlastně hodnotit. Je to stejný ale malinko jiný, je to muzikál, je to pořád Mary Poppins, je to nový, kvalitněji otrikovaný (logicky) a asi to má nějaké další kvality které ale já neumím rozeznat. Dám 3 hvězdy protože je to hezky udělané. Proto 3, jinak bych dal 2 s tím že ten remake nikdo nechtěl a nebyl potřeba.

Přání (2023)

Není to úplné zlo ale řekněme si na rovinu že tohle v roce 2023 v kině asi nemá co dělat. To je jako by v kině šla každoroční vánoční pohádka z Čt, která má papírový kulisy, půlku herců amatéry a natočilo se to během týdne. Klišé hrdinka, kliší záporák, kliší zvířátko co mluví, klišé kamarádi z podhradí (malej uřvanej debil, velkej hromotluk s nulovou inteligencí, "guru" máma .... už vidím jak královské služebnictvo, chodí ve špinavých roztrhaných hadrech a nikdo nad takovou mentálně zaostalou partou nemá dohled) V průběhu skotačení, zpívání (a je ho tam opět hodně), láskyplných keců a hrdiných akcí, jsem si tak pomyslel, jak bude třeba kuchař reagovat na to že slepice umí mluvit, nebo tančit a je celkem rozumově nadaná. Stejně jako mi proletělo hlavou, že ty oživlý kytičky u stromu, budou mít asi problém, když mají najednou rozum, umí mluvit ale jsou pořád zakořeněný v zemi. Klišé na konci (zlej záporák už už přemůže naši hrdinku když se celé království zpěvem navzájem povzbudí ....) už jsem v podstatě vnímal jen napůl. Animace je krásná, to už sned ani v dnešní době nejde nakreslit hnusně a pár momentům se i dá zasmát ale není to nic co by tuhle pohádku táhlo někam výš. Ani ten nápad s přáníma, není vlastně vysvětlen jak funguje, jak to celé má fungovat a proč vůbec lidi dávají své přání králi aby ho splnil. Myšlenka je v pohádce řečena, každý by si měl přání splnit sám, to beru ale není vysvětleno proč ho jakoby museli dávat králi aby jim ho splnil. Kromě kozlíka a hvězdy tu není nic co by stálo za vidění. Kozlíka si představte jako Olafa z Ledového království. Je tu jako nahrávač a hláškař. A i ten je klišé, protože je to ten typickej potížista.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Čím jsem starší, tím méně mě to baví. Malej uřvanej nervák + francouzká mládež s IQ tak 30. Dialogy vysloveně bolí a zápletka je jak ze špatné komedie (ééééé ..... no nic)

V letu (2024)

Obsazení - v pořádku, sice chybí chlap s kozama, nebo ženská s pérem, ale splněny normy máme. Humor - dáme ho tam, protože bez hlášek, prdění, zvracení, dvojsmyslů a rasistických poznámek to nebude nikoho zajímat. Příběh - vezmem 6 filmů, dáme tomu debilní zápletku a woalááá, máme novej film. Hudba - dáme tam tu moderní zkriplenou vrzatinu a lidi se z toho udělají. A třešinku na dort, hackerka musí být šikmoočka a žena, protože víc klišé už tam nenarvem.

Sněžné bratrstvo (2023)

Netuším proč je potřeba pořád točit rýmejky filmů. Nikdo to nepotřebuje, nemusí to existovat a je to zbytečné. Někde od půlky jsem přemýšlel, proč je proboha potřeba tohle téma tahat přes 2 hodiny . Lidi tu sedí, mluví, sedí, mluví, trpí, sedí, mluví a má to o minimálně 50 minut víc než bylo potřeba.

Monarch: Odkaz monster (2023) (seriál)

Prázdná nudná story o hledání táty v podání unuděného týpka a jeho nově nalezené sestry. Godzilla tu je v celé stopáži asi 2 minuty a jinak tu jsou ještě asi 3 potvory, na 8 vteřin. Celé je to pomalé, ukecané, postavy nic nedělají, nikomu nefandíte - ani té Godzille - k nikomu se nemáte jak připoutat a i když je tu 800 flešbeků, tak se o postavách nic nedozvíte. Nejhorší ale nakonec. Nejen že se do středu země dá dosta asi z 58 míst na planetě ale oni si ještě naserou do "loru" tím že najednou v dutozemi funguje čas jinak, což bych řekl že dost podrazilo nohy sekvenci v Godzile vs. Kongovi, kdy je ta skupinka v dutozemi společně s Kongem kdy tam byly xy hodin aniž by nahoře v normálním světě uplynulo asi tak 30 let. Tak děkujeme za další kraviny v už tak dokurveném světě. Tohle byl těžkej omyl a vzhledem k tomu že to skončilo jakž takž uzavřeně, předpokládám že druhá serie nebude.