Elysium (2013)

Vůbec mě to nechytlo a ještě jsem trpěl u svinských titulků, které písmena z háčky a čárkami zobrazovay jako otazníky, procenta, čísla atd. Nebyla to úplná blbost, ale nejsem si jistý jestli je to snímek pro mě. J. Foster, tady taky zrovinka nezazářila ( A to co se jí pak stalo, mi bylo úplně šumák )

Poslední dny na Marsu (2013)

Nuda jako prase. Zase nic nebylo vidět a navíc mě srala divně zvolená kamera.

Riddick (2013)

Richard B. Riddick, se nám pomalu změnil na Chucka Norrise. Trochu mě zmátla scéna se zabitou zátěží ( 60 kilo navíc ) kde jsem čekal trochu jinou dějovou linku ( čekal jsem že pak budou spolu - no ale co už ) Taky mi asi měla ukápnout slzička když Riddick přišel o parťáka. Vaako tam byl jen chvilku, takže se nedá z určitostí říct že by tam byl z nějakého důvodu - čekal jsem víc rozvinutý závěr z kroniky temna. // Celkově nic moc.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Při sledování jakékoliv kriminálky, tedy i kriminálky : ( doplňte si název ) , jsem přišel na zajímavou věc. Já bych mohl klidně někoho zabít, nebo unést, mohl bych klidně vykrást banku a nevím co ještě všechno, a mohl bych být totálně v klidu a beze strachu že mě odhalí. Ptáte se proč ? To je jednoduché - nemám žádné tetování ( většinou jde krásně vidět na záběrech kamer či mobilů ) nenosím hodinky, které jsou unikátní z nějaké " limitovaná série " ( opět jsou snadno rozpoznatelné na záběrech kamer atd. ) nemám žádnou vzácnou nemoc ( kterou trpí 1% populace ) nenosím oblečení a tenisky o kterých se vedou záznamy ( je zvláštní že když si v USA někdo koupí značkové boty, tak je okamžitě zapsán do nějakého systému ) nenosím žádný řetízek kolem krku ( nebo nedej bože na noze či ruce ) a nenosím snubní prstýnek. Pokud bych tedy spáchal jakýkoliv zločin, neměly by mě jak identifikovat. To by mohl být zajímavý experiment. /// Kriminálka Las Vegas je a\si nejlepší. Jen do té doby než odešel William Petersen ( Grisom ) Pak už to nějak ztrácelo na zajímavosti a vystřídalo se moc herců.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Při sledování jakékoliv kriminálky, tedy i kriminálky : ( doplňte si název ) , jsem přišel na zajímavou věc. Já bych mohl klidně někoho zabít, nebo unést, mohl bych klidně vykrást banku a nevím co ještě všechno, a mohl bych být totálně v klidu a beze strachu že mě odhalí. Ptáte se proč ? To je jednoduché - nemám žádné tetování ( většinou jde krásně vidět na záběrech kamer či mobilů ) nenosím hodinky, které jsou unikátní z nějaké " limitovaná série " ( opět jsou snadno rozpoznatelné na záběrech kamer atd. ) nemám žádnou vzácnou nemoc ( kterou trpí 1% populace ) nenosím oblečení a tenisky o kterých se vedou záznamy ( je zvláštní že když si v USA někdo koupí značkové boty, tak je okamžitě zapsán do nějakého systému ) nenosím žádný řetízek kolem krku ( nebo nedej bože na noze či ruce ) a nenosím snubní prstýnek. Pokud bych tedy spáchal jakýkoliv zločin, neměly by mě jak identifikovat. To by mohl být zajímavý experiment. /// Kriminálka New York, je mi ze všech 3 bratříčků nejsympatičtější. Ale nedokážu říci přesně proč. Určitě i herecky.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Kriminálka Miamai, mi není moc sympatická ( spíše hereckým obsazením ) Zrovna u Miami, jde o naprosto stupidní formu vyprávění, kdy vyšetřují případ, a neustále nás uvádějí do děje jako idioty, kteří snad neviděly předchozích 5 minut. Na místě činu je mrtvola, kterou ohledá koroner, a o záběr později ( třeba 2 minuty ) přijde policajt do márnice a řekne " To je ta mrtvá žena z místa činu, která proadla stolkem ? Už jste identifikovaly jak se jmenuje ? " ( následuje flashback, který ukazuje jak někdo snímá mrtvole otisky prstů a koroner ohledává tělo ) Tahle situace se v každém díle zopakuje asi 3x.

Croodsovi (2013)

Dcera byla otravná jak veš, tak jsem se nechal ukecat a vzal ji do kina. A nelituju. nebudu se tady moc rozepisovat, protože všechno už napsal někdo přede mnou. 5 plných

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Tak teda nic moc. je to pro tu generaci, ke které já už delší dobu nepatřím. Špatné to vyloženě není, ale nějaké výjimečné dílo se z toho asi uplácat stejně nedalo. 2 hvězdičky ( možná 3 - ale jen možná )

Muž z oceli (2013)

Střihač filmu, by měl raději dělat střihy na " madi in china " oblečcích, protože všechno bylo nějak moc nepřehledné // Úvod se povedl, a určitě má co nabídnout, protože technologie Kryptonu je bezesporu jedinečná ( a navíc cením hezkou scenérii sopečné aktivity ) Pak film nabídne pár skokú v čase - dost nestandartně, takže jeden neví co se děje - k tomu se připlete nesympaticky vzhlížející reportérka a nakonec se zboří půl města. Digitální triky jsou dobrá věc, ale fungují jen pokud se servírují v malých dávkách, protože pak už jde jen o to jak dlouho se dokáže divák soustředit na děj, ve které se vlastně kromě destrukce nic neděje ( a to je myslím kámen úrazu celé druhé poloviny filmu ) // - // měl jsem možnost shlédnout naprosto dokonale vizuální a hudebně nezkreslený KINORIP !! v originále a asi o týden později DVD RIP v češtině. Dialogy se nijak nezměnily ( až na pár detailů ) takže po téhle stránce se dabingu nedá moc vytýkat - ono ne náhodou je český dabing považován i ve světě jako jeden z nejlepších ( všeobecně u jakéhokoliv filmu ) // - // Chyběl mi Lex Luthor, takže předpokládám že se oběví ve dvojce ( pokud dvojka není myšlena Batman vs. Superman - to by mě nasraly ) :: - :: Originál halsy Crowea a Costnera, dokážou pořádně pohladit ( tady český dabing moc neocením ) -- "" -- Gesto Kevina Costnera při scéně s tornádem ( zamítavé gesto, když mu chce jít synek pomoct ) mě jen utvrdilo v tom že Costner může hrát klidně i kámen v poušti a pořád to bude oskarový výkon. Nebudu se bránit nějakému pokračování, ale do kina na to nepůjdu - počkám si na kvalitní kinorip ( 4 film, u kterého mi nejde přidat hvězdičkové hodnocení. Prostě můžu klikat na " přidat " a nic se neděje. Takže si virtuálně představte 3 hvězdy )

Anděl Páně (2005)

Já osobně bych tuhle pohádku zařadil k těm nejzdařilejším za posledních 20 let ( hned za Z čerty nejsou žerty )