Pád Bílého domu (2013)

překladateli se zřejmě dostaly k rukám oba filmy zároveň, protože jináč si nedokážu představit jak se film z originálním názvem Olympus Has Fallen, může jmenovat Pád Bílého Domu, zatím co White House Down se nikdo ani nesnažil překládat ( zřejmě si uvědomily chybu až potom co se to dostalo na veřejnost ) // - // No ale dost rejpání do názvů filmů, o kterých stejně všichni víme že jsou z 99% přeloženy na hovno. Pokud porovnám " OHF " z " WHD " tak mi z toho ten druhý vychází jako lepší vítěz ( i když jen o dva fousy ) ::::::::: Úvodní scéna tragédie, mi vůbec v souvislosti z filmem nedávala smysl, stejně jako jsem byl dost zmatený z dějovou linkou prezidentského synka ::::::: No a pak se to slušně rozjelo, až jsem koukal. Nekompromisní bouchač co se nebojí ušpinit si tlapky, se nebojácně probíjí pro " svého " prezidenta a nehledí na to kolik krve za ním zůstane. V tomhle ohledu by mohl OHF jasně naznačit že je lepší než jeho bratříček WHD, ale bohužel až na pár scének, jsem na ději nenašel to něco, co by mě nutilo nevstát z křesla. Přemýšlel jsem čím to asi může být, a nejspíše to bude stářím filmu. Taky mi dost vadilo příliš velké sebevědomí bouchače, kdy asi 5x zopakoval něco ve smyslu " beze mě to nepůjde, buďte rádi že tu jsem " Kdyby měl film o 15 ( + - ) let méně, tak bych asi bez nějakých řečí vystřelil 5 plných, ale takhle mi to nějak nesedí. Dám 3, protože to nebyla až taková nuda a určitě se někdy podívám rád znovu - přece jen je to akční vybouchávačka. Takže 3 USAcké hvězdy.

Království lesních strážců (2013)

Moje dcera ( 12 let ) mi řekla ještě v průběhu filmu " Můžeš mi říct, proč každou pěknou a zajímavou pohádku, musí někdo zkazit tím, že tam dá takového troubu jako je tendle táta ? Ani se té holce nedivím že s ním nechce zůstat " // Animace je bezchybná, a na začátku jsem jen ztěží věřil tomu že je to kreslený pohled na les. Jinak je to pohádka, která se chvíly chce tvářit vážně a v zápětí se to zvrhne v normální pohádku, kterých tady bylo spousta. mě to vyloženě nesedlo, ale dcera byla spokojená. Dám teda 4 hvězdy ( nebýt toho praštěného tatíka, tak bych možná za sebe trochu přidal, ale nešlo to - za mě 3, za dceru 4 )

Šílený rande (2003) odpad!

I přesto, že jsem vyděl spoustu podobných filmů jako je tenhle, tak pořád nemůžu pochopit mentalitu AMERIČANŮ, kteří úplně klidně vlezou do cizího domu a chovají se tam jako doma. Celý film je taková blbost že větší hovadinu jsem snad neviděl. Nechápu jak se někomu ( komukoliv ) může líbit neustálé hádky, provázející celý film. Nikdo nemůže mít svůj názor, a všichni se bojí oponovat šéfovy. Prostě kravina na entou. U podobných filmů, si vždy řeknu " opravdu je potřeba točit takové filmy ? "

Super 8 (2011)

Opět film, kde děti jsou chytřejší než dospělí a kdyby jich nebylo, tak vymře půl města. Potvora opět není moc vydět ( i v té scéně z autobusem, je rozmazaná a nejde poznat kolik těch noh, nebo ruk vlastně má ) a když už vidět je, tak je okolo tolik tmy že stejně zase vidíte hovno. E.T. vraždí na potkání, ale vřelý a milí hlásek malého kluka ( kterej se vůbec tédle vraždící bestie nebojí ) ho obměkčí a už se nikoho ani netkne. Bože můj, to byla kravina. Nebýt scény z vlakem, tak bych si mohl myslet že to snad natočily jen tak v pauzách na kafe aby zaplnily díru v roce xx ve kterém bylo málo sci-fi a málo filmů pro děti ( celkově mě udivilo že to nenatočilo Dysney studio - celkově by se to na ně hodilo )

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Vyděny všechny díly ( tedy snad všechny ) Nic nemůže navnadit na seriál lépe než známé tváře a hlavně hezké slečny ( a že Ashley Judd hezká je, o Tereze Voříškové ani nemluvě ) Bohužel si nemůžu nějak žádnou z těchto slečen oblíbit natolik, abych se v ději nenudil. Dost nezáživný seriál, který by mohl být o trochu lepší kdyby se někdo obtěžoval trochu víc vypilovat scénář. To je jako TAKEN ( 96 hodin ) ale natáhlej do sposty nudných scén a dílů.

V zajetí démonů (2013)

Opravdu mi tady chce někdo tvrdit že věří tomu, že je to natočeno podle skutečných událostí ? Ale no tak. V budoucnu budu z napětím očekávat kdy se podobná věta začne oběvovat i u sci-fi. Film je určitě zajímavý, ale bohužel ta věta ( true story ) mi akorát napověděla že chce opět někdo nalákat na film způsobem dosti kontroverzním.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Po ( NEDĚLNÍM !! ) celodenním sledovacím maratonu, kdy moje drahá polovička chtěla shlédnout sérii celou ( proboha proč ) budu hodnotit celou ságu jen jednou ( nebudu to samé psát 48x nebo kolik to má dílů ) Už před několika měsíci se u nás v práci rozehrávaly debaty o tomdlenctom veledíle, kdy i 40ti letí maníci pěly ódy na dobré zpracování, až jsem dospěl k názoru že se zřejmě bude jednat o nějaké výjimečné zpracování mnohdy těžce zkousnutelné látky hororu ( tedy žánru který jde mimo moji osobu už od nepaměti - prostě mi to nic neříká ) V podstatě jde celá ta látka shrnout do jedné menší věty. Příběh o veliké lásce, která je mnohdy nestálá a ve kterém jde o to jestli se ti dva ( tři ) vlastně vezmou - což se teda nakonec vzaly. Kdyby měla hodnotit moje citlivě založená partnerka, musel by mít žebříček hodnocení asi o 95 hvězdiček víc. Za moji osobu ( tedy necitelného burana ) bych ty hvězdy šetřil na něco co si zaslouží být něčím vyjímečné. Ono jen plkání a pár " akčních " situací přece jen nestačí. 3 hvězdy by mohly docela stačit, ale jednu uberu za celkovou délku a cukrblikové mazlíčkování. 2 pěticípé jsou až dost.

Válečný kůň (2011)

To jsem se zase nechal napálit. Už v někdy od púlky filmu jsem očekával že se koník naučí dokonce i mluvit - odpadlo by tolik utrpení. Trochu se v koních vyznám ( partnerka je " koňařka " snad už od narození, a zatáhla do toho i moji maličkost ) a co jsem tak sledoval - některé scény i 3x - tak se mi zdálo že hlavního hrdinu ( tedy koně ) hrály minimálně 3 různí koně. Pokud mám přihlédnout k faktu že jako kdo to režíroval, tak se mi musí notně vybavit otázka : neměl by už Stívn odejít do důchodu ?

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Tenhle film se hodnotí strašně špatně. Pokud se mám ponořit do doby ( a věřit že se to skutečně odehrává ) kdy je příběh vyprávěn, musím si neustále říkat, že v době kdy umí lidstvo postavit takové roboty, je neustále potřeba lidského faktoru k ovládání + aby to nebylo tak jednoduché, musí být lidský faktor násoben dvěma. Další plkanec na kráse je samotný souboj, kdy opět - jako už v jiných filmech - je sice plný digi technologií, ale pořád je hovno vidět. Proč se utrácí miliony na efekty, které ani nemůžete pořádně ocenit, když jsou zahaleny tmou, nebo mořskou tmou. Dalším aspektem je samotný příběh plný srdceryvných proslovů, které ve filmech doslova nesnáším. Jako neříkám že je to úplná blbost, ale celkově jsem zklamán. Pěkné efekty a bombastické 3D nemůže vyvážit kravinovitost celého filmu. 2 hvězdy - první za 3D které mě zarazilo do sedačky a druhá je za sympatickou hudbu. // - // Pacifik Rim 2, už vidět asi chtít nebudu.

Spring Breakers (2012) odpad!

Tento film, je určený pro pedofilně založené jedince. To jediné mi přišlo jako odůvodnění natočit tento film. když mi kamarád řekl " ta by stála za hřích " musel jsem odejít, protože jsem si připadal jako uchylák. Chtěl bych si promluvit s rodiči všech představitelek a zeptat se o jak velké částe za role je tady řeč a jestli jim to opravdu stojí za to, že si o jejich dceři bude každý myslet že je šlapka. Pokud bych měl hodnotit výkony představitelek, musel bych se spíše zeptat jestli vůbec nějaké byly. Scénář asi nebylo těžké pochopit - ty 2 stránky textu se dají přečíst za pár minut - a opět se ukazuje že dívčí vnady jsou táhlem pro devianty. Režisér se jen musel rozhodnout, ve které scéně dá nějaké holčině o 2 čísla menší bykiny, protože nejsou pořádně vydět prsa. Obdivovat nevyvynuté ( a uměle nastavované přednosti slečen ) je asi na jiný žánr - a myslím tím opravdu pornoprůmysl. Tento film, by měl vydět každý rodič, který své dítě nutí zaměřit se na nějakou uměleckou dráhu - ať už se jedná o modeling, nebo dětské herectví. Já jako rodič ( a hlavně otec ) 12ti leté dcery, musím hodnotit jako odpad. // __ // Každý kdo tomu dal víc jak 2 hvězdy ( z jakéhokoliv důvodu ) je podle mě mentálně nevivinutý jedinec, který u porna slintá a u jiných filmů se nedokáže pořádně soustředit. :: _ :: EDIT Nevím jestli si to slečny v hlavních rolích uvědomují, ale tímhle výkonem, se samy odsoudily do podobně vyhlížejících rolí minimálně na dalších 5 let, než zjistí že o ně nikdo už nemá zájem protože jsou na to moc " staré " a aby nakonec zkončily jako tupé vřeštící trubky v béčkových hororech od společnosti Asylum. :: - :: Jako největší " šlápota " mi připadala Vanessa Anne Hudgens, která se ze sladké středoškolačky ( Muzikál ze střední ) proměnila na vygumovanou fetku hnusnou až to mrzí.