Koření (2005) (pořad)

Je zajímavé, jak se z pořadu o 40 minutách, plného celkem zajímavých reportáží z průměrnou délkou 5 minut, během pár let stal pořad, který má cca 20 - 22 minut a každá reportáž trvá tak 3 minuty. Zbytek pořadu se 8x dozvíte že ... " ještě přijdou tyto reportáže " ... " dále se můžete těšit na .. " ... " a po přestávce vám nabídneme " --- :: --- V reportáži o Hnědých medvědech ( " podíváme se na zoubek Hnědým medvědům " ) se dozvíte akorát to, že je jich ve světě každý rok zabito x desítek a jsou ohroženým druhem. Typicky NOVÁCKÁ režie. 2 placky za snahu přece jen v některých reportážích říci něco co třeba ještě nevím.

Kapitán Phillips (2013)

Chtěl bych vědět, čím byl tento kapitán výjimečnější, než jiní unesení kapitáni, kteří somálskými vodami proplouvaly a byly taktéž unesení. Trochu mi to přijde, jako že kapitán Phillips, je jediný hrdina a ostatní kapitáni co byly uneseni jsou banda poseroutků. Celý film, je směsicí debility ostřílených a drsných námořníků, kteří se posraly ze 4 černých mamlasů co jedou po moři přepadnout 90x větší loď než je ta jejich. Naprosto se stotožňuji z názorem uživatele E=mc2 a Arjuna, jen z tím rozdílem že oproti jehich 2 hvězdám a odpadu, Já osobně dávám 1 hvězdu. Tom Hanks, je určitě dobrý herec, ale ono nejde jen o herce ale taky o to, v čem hraje a jak ten film je prezentován ( taky jsem nějak nepochopil, proč kvůli jednomu kapitánovi, připlula apřiletěla polovina USA army - jestli to dělají při každém únosu, tak potom chápu jejich někamiliardový roční rozpočet. Ono je určitě strašně levné vyslat tolik armádního vybavení )

Zpráva o Europě (2013) odpad!

Po 12 minutách naprosto debilně zvoleného natáčecího vkusu dnešní doby ( NE opravdu tato hnusně zvolená kamera není cool ) " reálně zachyceného dění " které má asi navodit tu správnou atmosféru jako by jste byly součástí dění, jsem se rozhodl ještě vydržet. V 18 minutě, jsem ještě stále byl odhodlaný dokoukat do konce. V mintě 29 ( + - ) mi celej film začal být totálně u prdele a dávám odpad, protože kdo vydržel čumět na debilní " lajf " záznam celou dobu, nemůže být v pořádku. Je mi úplně šumák kdo umřel a proč, a nebo jestli to někdo zaznamenával nebo co já vím. Přetočil jsem až na konec, kde jsem byl tak akorát svědkem 2 vteřin něčeho, co nebylo ani pořádně vidět. Začínám se sám sebe ptát, jestli autoři podobných filmů, ví co je to sci-fi a když už někoho vyšlou na nějakou expedici aby našel život na zmrzlém měsíci Jupiteru, tak očekávám, že mi to naservírujou na stříbrném podnose a né formou prskání, skřípání, výpadků signálu, rozhovorů na kameru jak v nějaké reality show a nakonec je z toho jeden a půl hodiny nudy jak kráva. Zaplať pánbů, že jsem na to nebyl v kině, protože by mě asi trefil šlak.

Hostitel (2013)

Dám 2 hvězdy. Ta první je kvůli Saoirse Ronan a Diane Kruger. Ta druhá je napůl za hudbu ( soundtrack už se usídlil v mém PC ) a napůl za uhrančivě nádherné ztvárnění očí. Takové oči jsem měl možnost vidět jen u psů plemena Husky či Malamut ( nejsem pejskař, tak jsem snad nenapsal kravinu ) ¤¤¤¤¤¤¤ Film ve svém jádru není nijak oslnivě zajímavý a pokud by se ve filmu neoběvily ty stříbrné auta a vrtulníky + nebylo prostředí tak okatě sterilní, mohlo by se jednat o normální sci-fi o pokračování života lidí po nějaké katastrofě. Romantická linka se dala očekávat ( vzhledem k tomu kdo psal knihu ) Saoirse Ronan je pěkná holčina, která mě překvapila už ve filmu HANNA a Diane Kruger se snad ani nedá považovat za nic jiného než andělskou " mrchu " které seděla bílá a modré oči naprosto dokonale ( asi jsem se znovu zamiloval ) ............................ Následuje SPOILER ! Co jsem nějak nedokázal úplně vstřebat, byla scéna, kdy mimouni oběvily to, že v náklaďácích jsou lidé a obklíčily po malé honičce jeden náklaďák. 5 minut megafonem hlásily " vystupte z vozu " aniž by jakýkoliv mimoun vylezl z auta a třeba mával pistolí. Potom si oba v náklaďáku řekli že než aby je mimouni ovládly tak se rači zabijou a po 200 metrové jízdě - kde v okolí nebyla žádná překážka a ani auta z mimouněma se je nijak nesnažily zastavit - si to napálily do betonové zdi ( mimochodem jediné zdi stojící mezi 2 dálnicemi uprostřed pouště ) Tak to mi teda přišlo dost divný.

Thor: Temný svět (2013)

Thor : temný svět, není špatný film. Jenže je špatně natočený, protože se toho zhostil špatný režisér. Zatím co první THOR, byl pojmut vážněji a více " drsněji " druhý se spíše snaží být zábavný a hrát na věkově mladší publikum, než na jaké by se měl soustředit. Už jen pomyšlení na to že celé Marvel universum ( Avengers, Thor, Hulk, Iron Man, Kapitán Amerika + nevím kolik jich přesně bude ) převezme srágorec zvaný Disney, mi nedělá dobře a běhá mi mráz po zádech. Dobromyslný Walt Disney, který celý život zasvětil dětem a pohádkám, se musí v hrobě obracet, protože co vezme Disney studio pod svoji kontrolu to definitivně zničí ( Pixaru budiž země lehká ) Toto se podepsalo i na Thorovy II, kde je jasně patrný odklon od temné strany příběhu - komix ( jakýkoliv ) je o brutalitě, nevyrovnanosti, krutosti, válkách, bojích a temné straně hrdinů , catímco v Iron Manovy 3 jsme byly svědky toho jak Tony zničil své obleky, ve Volverinovy, mu dokonce režisér nechal odříznout jeho " R " značku, v podobě drápů, a nakonec tu máme komediálně laděného Thora II, kde na nějaké tené světy, pohlížíme jen okrajově, a spíše se uhodilo na srandovní scény ( líbající se dvojce která se zjeví vedle Foster a Selviga, zatímco okolí je devastováno na prach ) kterých je ve filmu na můj - laický - vkus až moc. Pokud bude Disney, pokračovat tímto stylem i v dalších " fázích " tak se obávám že to dopadne stejně jak Piráti z karibiku, kdy první film byla pecka, dvojka ještě ušla ale pak to šlo úplně do hajzlu ( 3 a 4 už se mi prakticky znelíbyly ještě před shlédnutím ) No ale jak jsem psal už na začátku - Thor : Temný svět není špatný film. Jen by měl být temnější a vážnější a ne aby to byla komedie. 3x jsem se sice zasmál, ale pak mi to přišlo jako odklonění od děje a při druhém shlédnutí jsem si musel říct, že tak 8 scén by bylo potřeba vyhodit z filmu do koše, aby to bylo alespoň z 50% komixově zajímavější. Za moji osobu, kterou Avengers Universum dokonale pohltilo, musím Thorovy naložit je skromné 3 Captainovy hvězdy ( na scéně z kapitánem Amerikou, mi teda nepřišlo nic geniálního, ani směšného, a jen jsem si říkal proč to tam pan režisér musel mít ) Docela se přestávám těšit na Avengers 2 a Kapitána Ameriku 2 + moje natěšenost na Nicka Furyho, taky docela odpadá. Prostě a jednoduše - dokud se do toho nezačalo montovat Disney studio, měl jsem z Avengers universa celkově super dojem. Jenže ONI to celé poserou, protože z toho temného co by měly komixi mít, udělají zábavu pro teen generaci ( a to je setsakra velká škoda ) ¤¤¤¤ ----- ¤¤¤¤ Dodatek a pár spoilerů : zlomeného Lokiho ve vězení, mi bylo až skoro líto a když brákovi na té skále jednu pichnul do žeber a ufljaznul mu ruku, těšil jsem se na zajímavé pokračování děje. A jak jsem byl asi za minutu zklamanej, že to bylo všechno vlastně jinak. Prostě super habaďůra na kterou jsem skočil, a to dokonale. To se panu režisérovi povedlo a tleskám. Celé sekvence se Selvigem - v blázinci, v bytě bez kalhot atd. - bych ze scénáře úplně vyhodil. Selvig byl v prvním Thorovi respektování hodný vědec a v Avengers byl tak v mezích normy, ale tady z něj udělaly totálně nudnou a trapnou postavu. Za to by měly padat facky a nechápu jak na tuhle razantní změnu postavy mohl Skarsgard kývnout.

Enderova hra (2013)

Hledal jsem na uložto, jeden datadisk ke hře, a vykouklo na mě tohle veledílo. Tak bych řekl že scénář psalo dítě, režie se ujalo taktéž dítě a hlavní roli hrálo dítě protože nikdo jiný to přece býti nemohl. Dětské dialogy, o dětech pro děti od dětí. Teda to byla kravina až mě mrzelo že mi to sebralo kredit na accountu. Vizuálně pěkně fajn, ale příběh ( ve kterém jsem se chvílemi ztrácel ) stál za 2 staré bačkory na přezku. Konec se mi nepodařilo pochytit vůbec, takže se vlastně ani nemám jak a od čeho odpíchnout, abych nějak vyjevil svoje pocity. Ehmmm ..... v kolikati se ten smrkáč stal Admirálem ? Ve 12 ??? Věk hlavního dítěte ( bez kterého by svět zřejmě zanikl ) mi taky nějak unikl. Moises Arias, hrál dobrýho zmetka, až mi bylo líto jak dopadl. 1 hvězda za vizuální stránku - i když v dnešní době je vizuál dostupný i v TV produkci ( takže bych i tu jednu mohl sebrat, ale přece jen ji tam nechám )

Red 2 (2013)

Upřímně a na rovinu, si musíme říci že RED 2 je o hodně horší než první film. Tam kde v jedničce přece jen jste ochotní věřit tomu že zabijáctví je profese a někdo jí prostě dělat musí, tak ve dvojce se to změnilo na dokonalou frašku, kde si jeden říká " to je ale zábava dělat tudle práci " // V jedničce to všechno tak nějak plynulo a bylo to uvěřitelné, že prostě pár vysloužilců má být odstraněno a oni si to nechtějí nechat líbit. Prostě tak nějak jsem tomu dokázal věřit ( i když i v jedničce se našlo pár děr ) --**-- Dvojka je udělána špatně. Nejhorší výkon podala Helen Mirren, hlavně v hotelovém pokoji ( jak tam za ní přišel ten ministr či co to bylo za vejlupka ) kde se v álí po zemi 2 mrtvoly a oba to berou jako normální věc, no a potom ta jak je v koupelně a leje do vany kyselinu na ty mrtvé těla - to byla už přehnaná fraška, u které jsem chtěl dost přetáčet. Bruce Willis, tady taky zrovinka nezazářil a jeho výraz ( který už jsme vyděli 999x ) se v celém filmu prakticky nemění. Taky scéna v KREMLU a na IZRAELSKÉ ambasádě, vyvolávaly spíše dojem že je naprosto jednoduché kamkoliv z těchto institucí přijít, udělat tam brajgl, a zase v pohodě odejít. Všichni střílí o sto šest ale nikoho z hlavních představitelů ani nezraní, zatímco naši hrdinové jednou ranou kosí 5 lidí naráz. Jedinej, kdo si udržel svoji figuru a neztratil ani kousek bodíku, byl John Malkovich, který svého Marvina ztvárnil dokonale. A to nechci ani zmiňovat výkon Antony Hopkinse, který mě spíše zklamal a nepotěšil než abych ho třeba nějak obdivoval, nebo mu dokonce fandil. """"" Škoda no, docela jsem se těšil, protože jednička byla skvělá. Bohužel dvojka je blbost. ///// -- ///// Dodatek : líbila se mi celá úvodní cca 20 minutovka - pak to šlo do kytek.

Ježíš je normální! (2008)

Pokud budu hodnotit dokument a to že je to dokument, tak proč ne. V době kdy se natáčí dokumenty i o krájení chleba a vyplétání kol špicemi, je to vlastně jen další z řady výtvorů nějaké osoby ( klidně si kdokoliv z vás může vzít kameru a natočit třeba zarůstání pozemku trávou - dneska je to už normální věc ) Pokud hodnotím obsah, tak tady už narážím na zásadní věc. Pocházím z rodiny, která ( v něco ) věří, ale Já jsem od určité chvíle v mém životě nevěřící a nic mě nepřesvědčí o tom , že bych se měl k čemukoliv z toho duchovního vrátit. Kladl jsem si otázky a chtěl na ně znát odpovědi, ale po takových těch všeobecných kecech, které určitě všichni alespoň jednou slyšely ( " sám musíš hledat ve svém nitru " // " bůh má z každým z nás své plány " ) jsem se prostě rozhodl že mi bůh může být totálně ukradený. // --- : --- // Dokument není špatně udělaný, ale je to jen režisérčin pohled na věc. Po obsahové stránce bych musel dát odpad, protože podobná tématika, je mi proti srsti ( už hlavně tím jak se pořád oběvuje jen jediná správná víra ) dám 2 hvězdy - za tu trochu reality co se tam mihla ( všeobecně nenávidím, jakoukoliv manipulaci. U dětí, by se mělo jednat o týrání, protože dítě prakticky nemá na výběr a tak se vlastně musí podřídit své vlastní rodině, která ho nutí k něčemu čemu ještě nemůže plně rozumět - to považuju za vrchol debility jakéhokoliv náboženství či jakékolv víry - za to bych rozdával facky na potkání )

Mocný vládce Oz (2013)

Takhle barvičkovou kravinu, jsem už dlouho nevyděl. Ta 1 hvězda, je za obě slečny, které opravdu mohou nosit pytel od brambor a pořád se bude dát na co koukat.

Univerzita pro příšerky (2013)

Cca stejné jako jednička. Sem tam dobrej vtípek - " měl bys nosit zvoneček " - ale nezachrání to, to co totálně pohřbí všechny podobné " dvojky " Už se vyloženě vařilo ze sekery, a pokud by to nebylo animované, tak by se to zařadilo mezi 692 stejných filmů o střední a o tom jak Amíci musí trpět když chtějí být vzdělaní.