Pařba ve Vegas (2009)

Dost povedená komedie a jsem fakt rád, že to můžu napsat, protože to je jedna z mála, u které jsem se zasmál víckrát než 5x za celý film. No, podstatně víckrát. Na druhou stranu se ale stejně neobejde bez trapností a nevtipných hlášek, které mi prostě dokážou zkazit dojem z filmu tak, že nemůžu dát 5*.

Rychlejší (2010)

Co tohle mělo znamenat? Člověk chce vidět brutální řežbu a nemilosrdnou cestu za pomstou, kdy mozky létají na zeď, praskají kosti a lámou se vazy a co dostane? Rock chodí s plechem v hlavě a revolverem v ruce a bez sebemenší hlášky nebo náznaku nasranosti si jen tak odškrtává položky na kill listu. Dějový "zvrat" na závěr je k smíchu, jelikož ho každý, kdo trochu vnímá (což je teda dost náročný úkol) stejně vytuší asi v půlce filmu. Zbytečná a nudná dějová linie s úchylným zabijákem pak jen dodává na "wtfóznosti" celého filmu a dokazuje to, že režisér vůbec nevěděl, co chce vlastně natočit.

Orel Deváté legie (2011)

Aneb jak jsem se těšil na film o Římu a nevyšlo to... vůbec. Rád bych si z filmu udělal aspoň srandu, ale nešlo by to bez spoilerů, tak bohužel ani to mi nevyjde.

Jsem číslo čtyři (2011)

Totální provar. V tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Mohl bych tu silně zkritizovat hlavního hrdinu, příběh i záporáky, ale ono postačí stručně napsat, že je to zkrátka celý na hovno. Jedna hvězda za prasopsí monstrum, které slušně pobaví.

Všemocný (2011)

Velice dobrá podívaná se skvělým B. Cooperem, který se do svojí role neskutečně hodí. Rozhodně to není film, který by ohromil svojí promyšleností nebo snad dějovými zvraty, jde zkrátka o popcornovou zábavu, kterou si musíte chtít užít. No a kdo by nechtěl, když s NZT je taková sranda.

Neznámý (2011)

Thrillerů s podobnou zápletkou jsou určitě mraky, Unknown má to štěstí a privilegium, že v něm hraje Liam Neeson, který ho posouvá o stupeň výš.

Tři dny ke svobodě (2010)

Ne, ne, ne prostě ne. Zklamání na celé čáře. Russel Crowe mě vůbec nebavil a jeho hraní jsem mu nevěřil. Příběh v ničem originální, plánování nezajímavé a spousta podivných náhod na to, jak se film snaží tvářit vážně a reálně. Pro mě utrpení od začátku až do půlky, kdy už jsem rezignoval a začal se bavit právě výše zmiňovanými náhodami, které Crowovi nahrávali pěkně do karet.

Správci osudu (2011)

Pokud by někdo chtěl hledat nesrovnalosti a nelogičnosti v ději, najde jich asi 10 v jedné minutě, kdo se chce ale dobře pobavit a užít si docela akční podívanou, pro toho je The Adjustment Bureau správná volba. Ústřední dvojice je sympatická a dobře se na ní dívá, film má svižné tempo a ani chvilku nenudí.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Konečně to není film jen o tom, kdo dřív zmáčkne čudlík na volantu a doletí jako první do cíle. Fast Five je akčňák se vším všudy, kde auta naštěstí hrají vedlejší roli - pro někoho asi zklamání, pro mě nejlepší věc, co se mohla stát. Akce je opravdu skvělá a nenudí, snad až trošku na závěrečnou honičku, která mohlá být o pár minut (a o pár zničených budov) kratší. Není to plných 5*, ale pokud si mám vybrat mezi čtyřmi a pěti, scény s Dwaynem Johnsonem s přehledem zařídí právě to vyšší hodnocení.

Opravdová kuráž (2010)

Na Coeny nezvykle normální film, což je pro mě příjemné překvapení. Žádná velká sláva se ale taky nekoná a herecké obsazení mi až na Bridgese moc nesedlo. Nicméně Coenům bych popřál, ať točí víc filmů jako je True Grit, protože na ten se alespoň dá koukat. (oproti například Serious Man nebo Burn after Reading)