Milionář z chatrče (2008)

Čekal jsem něco mnohem, mnohem horšího. Film má velice rychlé tempo, příběh hlavního hrdiny je vyprávěn velice svižně a rovněž zajímavý je i soundtrack. Obával jsem se že to bude něco na styl "jak chudý (blbý) chlapec ze slumu ke štěstí přišel", ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Jen vážně nechápu, proč dostal Slumdog Millionaire tolik Oscarů?! Buďto se letos točily samé (pod)průměrné filmy nebo...hmm. Jo a závěrečné taneční titulky... achjo...

Labyrint lží (2008)

Akční špionážní thriller po sto prvé. Nic nového, nic převratného, ale moc dobře se na to kouká. Nenudí ani na chvilku a o to mi u takových filmů jde především.

Wrestler (2008)

Wrestling nemám rád a nechápu, jak se může někomu líbit, když do sebe dva lidi mlátí, řežou, cvakají sešívačkou atd. Je to nehorázná kravina. Naštěstí ale Wrestler není sportovní film o wrestlingu, ale příběh o obyčejném chlápkovi, který toho v životě moc nedokázal, skoro nemá na zaplacení nájmu a svoji dceru neviděl několik let. Lepšího herce na roli trosky snad vybrat nemohli a Mickey Rourke ji zahrál opravdu dobře. Speciální "ocenění" si zaslouží samotný konec filmu, který je pro mě na šest hvězdiček.

RocknRolla (2008)

Velké zklamání. Jen několik málo scén mě dokázalo zaujmout a pobavit, jinak je RocknRolla jen skoro dvě hodiny dlouhá nuda plná žvatlaní a převážně nevtipných dialogů. Nakonec tři hvězdičky, i když dost slabé. Jednak díky soundtracku, ze kterého ale poslouchám stále dokola jen jednu písničku a jednak abych moc neurazil kamaráda, který tenhle film zbožňuje :D

Sedm životů (2008)

Škoda, že film tak okatě napovídá, jak skončí. Nebýt toho, mohl být ze Seven Pounds povedený romanťák, který rozbrečí devět z deseti lidí, co na něj budou koukat. Will je pořád bourák, ale nepředvádí nic, co bychom neviděli už v I am Legend.

Gran Torino (2008)

Clint, ač stařík, pořád rulez. Když se válečnému veteránovi nastěhuje do sousedství rodinka asiatů, není divu, že začne pořádně vrčet... :D

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Vtipnější než 90% komedií, vážnější než 90% dramat. Skvělý děj, atmosféra, herecké výkony. Film zaujme doslova od začátku do konce a ani chvilku nenudí. Pro mě plných 5 hvězdiček.

Superbad (2007)

Hmm, asi tak 5 fórků na celý film... to není zrovna moc. A navíc hodně moc WTF OMG momentů. Například celá linie s policejní hlídkou. Já fakt nevím, ale tohle opravdu vtipný není.

Zbouchnutá (2007)

V záplavě amerických rádobykomedií, které mě nutí k tomu, abych je vypnul, příjemné překvapení. Některé fórky jsou na šest hvězdiček. Být jich tak dvakrát víc, možná bych i zvedl hodnocení a byl rád, že mě nějaká komedie dokáže zaujmout od začátku do konce.

Atentát (1997)

Nemá cenu ztrácet 100 minut života. Slabota, blbost.