Sázka na smrt (1988)

Harry popáté. Moc novinek tu oproti dřívějším dílům nenajdeme, ale scéna se zpívajícím Carreym a honička, kdy se Harry řítí ulicemi San Franciska aby unikl autíčku na dálkové ovládání jsou dostatečné důvody k zhlédnutí tohoto filmu. Dočkáme se i klasické přestřelky na konci, kdy si Callahan vezme na vyšinutého psychopata ještě větší kalibr, než svojí oblíbenou čtyřiačtyřicítku :-) "Je prázdná... a ty víš, co to znamená. Žes prosral svý štěstí"

Nevěsta byla v černém (1968)

Od začátku je jasné, o čem film bude a jak skončí, a tak jsem měl problém vůbec ho dokoukat do konce. Nehorázně natahovaný děj, který ze 103 minut udělá tak dvě a půl hodiny. Navíc na nevěstu se skoro nedá koukat, protože moc krásy nepobrala. A jen tak na okraj - ženich zastřelený při svatbě, pomstychtivá nevěsta, seznam pěti lidí, které musí zabít... nepřipomíná vám to něco? Jestli chcete vědět o čem tenhle film je a nenudit se při tom, doporučuju Kill Bill ;-)

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Krátce po zhlédnutí jsem měl pocit, že dám tři hvězdičky. Vůbec nevím, co mě k tomu vedlo, protože si vzpomínám na všehovšudy asi tak 3 scény, co mě dokázaly rozesmát nebo zaujmout. Banda nasraných sněžných potvor hrajících americký fotbal s číňánkama, cool protočení meče Michelle Yeoh a následný souboj s Dračím císařem a Fraserova hláška "Here we go again", která ale vyzněla mnohem lépe a drsněji v traileru.

Wanted (2008)

Úvodní scéna mě opravdu potěšila a od filmu jsem kvůli ní nadále čekal možná až příliš moc. Pár originálních nápadů, cool triků a brutální přestřelka na konci jsou důvody, proč tenhle film stojí za to vidět. Co mi však dost vadilo byl debílek McAvoy - až do proměny v tvrďáka, "drsný" výraz Angeliny, neustálé střílení za roh a v neposlední řadě krysí terminátoři. Proto je výsledný dojem z filmu jen lehce nadprůměrný. I'm soorryy."

Lovec jelenů (1978)

Nemám rád dlouhý filmy. Nemám rád dlouhý filmy o ničem. Nemám rád dlouhý filmy, ve kterých se nic neděje a nuda je ještě prodlužuje. Nemám rád Deer Huntera.

Demolition Man (1993)

Na tenhle film koukám pokaždý, když ho dávají v televizi. Klasickej oldschool akčňák, co mě nidky nenudí a kde Stallone vypadá ještě jako správnej tvrďák a Snipes zas jako pravej parchant. Film má rychlé tempo, spád a dost dobře a vtipně vymyšlený svět v budoucnosti. Navíc je tu taky jedna z mých nejoblíbenějších hlášek vůbec a to ta "mušličková". Na tu se těším vždycky nejvíc :-)

Dr. House (2004) (seriál)

Dokonalej seriál...."S kýmpak asi chodíš, Wilsone, s Cadyovou? Ne, to ne, ty jseš heterák"

Temný obraz (2006)

Přišlo mi, že v tomhe filmu se toho nakecalo víc, než ve dvou mexických telenovelách dohromady. Hrozně jsem se nudil a jediné, co mě zaujalo, bylo grafické zpracování a povedený závěr. To mi ale ani zdaleka nestačí ke spokojenosti.

Minority Report (2002)

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů, možná právě proto, že zas tak moc sci-fi není. Žádné přemrštěné a zcela nereálné vynálezy zde nenajdete a je to spíše skvělá akční kriminálka, ne nějaký blábol o vizích budoucnosti. Vše do sebe krásně zapadá, film má spád a žádná hluchá a nudná místa. Oba hlavní hrdinové mají charisma, ale Farrellův kravaťák z ministerstva se mi líbil snad ještě víc, než Cruisova postava Andertona. Jen mi tam občas vadily vtipy, které byly vyloženě zbytečné a kazily jinak pěkně vystavěnou atmosféru. P.S. Peter Stormare svojí další miniroli zvládnul opět skvěle a z neznámého doktora udělal rovnocennou postavu filmu. :-)

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000) odpad!

Když si Murphy usral poprvý a křenil se u toho jak idiot, tak jsem se i trochu pousmál, když si usral podruhý tak už to tak vtipný nebylo, když si usral podesátý tak už se mi z toho začalo dělat špatně a když si vzápětí usral dvacetkrát za půl minuty tak už jsem byl totálně znechucen. Pravda, konec už má trochu hlubší smysl. Neusere si tam Eddie Murphy ale nějaká úplně neznámá černoška s extrémně tlustou prdelí. Vůbec bych se nedivil, kdyby byla na závěr ještě potitulková scéna, kde si prófa usere až z toho prasknou okna a vzápětí se tomu začnou všichni smát. Bonus no...