Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Mužeš být na půl hodiny v nebi, než ďábel zjistí, že seš mrtvej. Já si spíš říkal asi tohle - "O tomhle filmu si můžeš myslet, že je opravdu dobrej, než si ho pustíš." Maximální průšvih. Film se skládá asi tak ze tří scén, které se jen různě střídají. První - úchylně se smějící Hoffman, druhá - debilně se smějící Hawke a třetí - plačící Hawke a rádoby profesionálně se tvářící Hoffman. Nuda, bohužel, protože tenhle film mohl být stokrát lepší. Jedna hvězda za námět a ta druhá je jednak za hudbu, ikdyž to je vlastně jen jedna melodie a za úplný konec.

D-Tox (2002)

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Jasně, že námět není moc originální a podobných filmů jsou mraky, ale celkově mě D-Tox dost bavil a vůbec jsem se u něj nenudil. Řeči o tom, že se film snaží o psychologické drama nebo něco na ten styl jsou opravdu jen řeči - ve filmu to zabere tak 5 minut maximálně a otravný mi to teda vůbec nepřišlo. Další plus je Sly - opět tvrďák, jak se patří a taky postupné zjišťování, kdo je teda nakonec vrah filmu dodává správné napětí. Hodnocení by bylo spíš na lepší 3*, ale vzhledem k tomu, že to má jen 51%, musím tomu přilepšit.

Prosíme přetočte (2008)

Hrůza. Za celou dobu jsem se zasmál tak jednou a to už ani nevím proč, asi jak to bylo dementní. Neustálý žvatlání dvou hlavních postav mě dost vytáčelo a "dojemný" závěr mě dorazil. Film pro mě absolutně postrádá vtip a je to celý jeden velkej zmatek. Mos Def a Jack Black pořád melou pátý přes devatý a navíc většinou oba najednou takže se na vás valí rádoby vtipná hromada vět o ničem a za chvíli z toho začne bolet hlava. Jedna hvězdička za pár originálních oldschool nápadů při natáčení filmů.

V Bruggách (2008)

Film, který mi neskutečně sednul. Herci, prostředí, atmosféra, hlášky a i neobvyklá hudba. Dokonalý závěr byl pak jako třešnička na dortu. McDonaghovi se podařilo dokonale skloubit drama s komedií, i když "mám dojem, že se rovnováha trochu naklání spíše ve prospěch komedie... Like a big fat fucking retarded fucking black girl on a see-saw opposite... a dwarf." :-)

Poltergeist (1982)

Tak tohle nebyl legendární horror, ale legendární nuda a směšnost, skoro až nechtěná komedie. Chápu, že to je z roku 1982, kdy triky a efekty ještě nebyly nic moc, ale navozovat atmosféru pomocí klauna, co mlátí děti, stromu, co je rovnou žere a dalších blbostí opravdu nejde. Potom přijde babka kořenářka, která jen kecá moudrosti a pořád si nasazuje a sundává svoje cool brýle jako Caruso v CSI: Miami - taky nic moc. Už jsem se radoval, že bude konec, ale to se teprve schylovalo k "velice překvapivému" thrilling závěru. Ke konci už mě i bolela hlava z neustálého řvaní dvou fracků a jejich maminky... "Ááááá, mááámííí, póóómóóóc, tááádýýý"

Vždycky zvítězit (1980) odpad!

Spontánní koment hned po zhlédnutí filmu: Cože?! Cože?! Taková sračka a má to 63%. To snad ne. Ještě teď to rozdejchávám, ale asi se mi to jen tak nepovede. Viděl jsem za krátkou dobu dost filmů s Clintem a po sérii s Drsným Harrym a Dollarové trilogii už jsem si začínal říkat, že se snad stane mým oblíbeným hecrem, ale tímhle filmem to pěkně pohnojil. Vážný to neni, vtipný to neni, nechutný to je, orangutan má snad větší roli než Eastwood a banda tlustejch nácků na motorkách nebo co to mělo znamenat je fakt poslední kapka. K tomu ještě dvě starý hnusný babky, co rádoby hláškujou a tváří se drsně. Ufff tak tohle teda už nikdy víc, opravdu klenot. P.S. Jedno se tomu filmu musí nechat - už několik let mě žádnej takhle nedokázal rozhodit. Když jsem usedal k TV, měl jsem dobrou náladu a ta je teď nadobro pryč.

Peacemaker (1997)

Lepší průměr. Clooney je super jako obvykle, stejně tak soundtrack od Hanse Zimmera a i Nicole Kidman docela ujde. Film má svižné tempo a místy až překvapivě dobře zvládnuté rychlé akční scény. Všechno ale tak nějak podivně vychází, stačí pár telefonátů a snímků ze satelitů a hned se ví, kde jsou kradené hlavice a co s nimi teroristi zamýšlí. Žádné zvraty, překvapení a napětí dost ubírají na požitku z filmu.

Americký ninja 3 (1989) odpad!

Nejlepší akční scény byly o reklamách, konkrétně v té, kde T-Mobile nabízí internet o 50% levněji nebo co a ninjové tam skáčou a házejí hvězdice. Něco tak "akčního" ve filmu vůbec nebylo, herci nejsou herci, děj neexistuje, hlavní záporák taky ne, dialogy jsou debilní jak ve filmech s Hulkem Hoganem nebo Chuckem Norrisem a... nevim proč to vůbec komentuju, když je to úplně jasný na první pohled.

Poslední skotský král (2006)

Foresta Whitakera mám moc rád, Jamese McAvoye naopak nesnáším. V The Last King of Scotland se mi to jenom potvrdilo, a tak se stalo, že jsem se mnohem víc sžil s postavou diktátora, než s přiblblým doktůrkem. Z filmu chci mít dobrý pocit, takže jsem se co nejvíc snažil McAvoye ignorovat a sledoval jsem příběh, ve kterém se ze sympatického charismatického Amina postupným odhalováním jeho činů stává parchant první třídy, co bez mrknutí oka nechává likvidovat tisíce Uganďanů a vzápětí se usmívá a žertuje s novináři. Oscar pro Whitakera je podle mě zasloužený a dojem z filmu velice nadprůměrný, na 5* to ale není. Uganda !

Úkryt (2002)

Přednosti Panic Room (ve filmu "panikárny" - zajímavý překlad :-D) jsou, jak každý čeká, Forest Whitaker, Jodie Foster a navíc ještě povedená kamera. Zezačátku slušná atmosféra, kterou dobře navozují stíny za prosklenými dveřmi a rychlé střihy, postupně ale film ztrácí na tempu, děj je průhledný a nestane se nic, co bychom neviděli už někdy dříve. Lupiči nejsou moc profesionální, zato hlavní hrdinka s dcerou až moc. Když potom Raul, z kterého jediného šel strach, a který jakž takž udržoval napjatou atmosféru, sundá kuklu, je akorát pro smích a všechen respekt jde do háje. Předvídatelný konec, kdy not-so-bad guy zachraňuje situaci mě taky lehce namíchnul, protože bylo od začátku jasné, že to tak bude. Slabší tři hvězdičky.