V pasti (2005)

Od začátku tušíte, že se něco stane, a do chvíle, než se to opravdu stane, má film celkem dobrou atmosféru. Pak začne solidní nuda, natahování a zbytečné prodlužování děje. Zajímavý konec, ale stejně velké zklamání.

96 hodin (2008)

Jednou bych si přál být takovým tátou jako tady pan dršnák Liam Neeson. Nářez ! ! !

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Jsou to skoro tři hvězdičky, ale rozhodně ne díky Hellboyovi nebo někomu jinému z týmu správňáků. Elfský princ Nuada a jeho sestra jsou pro mě hlavní hrdinové a pasáže s nimi se mi na filmu líbily zdaleka nejvíc. Jako jediní mají totiž charisma, osobní kouzlo a zkrátka předčí ve všech směrech Hellboye a jeho crew. Jinak je film jen přehlídkou různých potvor a magických bytostí. Uznávám, že del Toro má hodně velkou představivost, ale já od filmu očekávám mnohem, mnohem víc.

Oko dravce (2008)

Hoďte do mixeru Matrix, I, Robot, Bayovy Transformers a The Island a přidejte špetku Terminátora. Zalijte hudbou z Armageddonu a důkladně rozmixujte. To co vám vznikne se jmenuje Eagle Eye a přesto(nebo spíš právě proto), že je to až drzá vykrádačka všech předchozích titulů, se jedná o parádní akční jízdu, kterou určitě stojí za to vidět.

Věc (1982)

Nikdy bych si nemyslel, že to řeknu po zhlédnutí více než 25 let starého filmu, ale... jsem nadšen. Parádní horror, který strčí s přehledem do kapsy 90% všech těch novodobých. Skvěle navozená atmosféra, nepolevující napětí, "psycho" hudba (podobná té v Halloweenu) a dokonalý závěr. V dobrém slova smyslu nechutné efekty jsou obstojné ještě teď, na svojí dobu potom přímo vynikající. Do filmu jsem byl doslova zažraný od první scény až do té poslední a jediné, co mě trochu uvolnilo a přivedlo na jiné myšlenky, byla počítačová animace, oproti které je Super Mario jako Crysis na maximální detaily. I přesto však byla působivá a mrazivá. Ano, takhle nějak si představuju kultovní horror.

Hlas moře (2004)

"Život je právo, ne povinnost."

Vše o mé matce (1999)

Měl jsem co dělat, abych se během filmu nepozvracel, myslím to vážně. Když se na scéně objevil jeden z transsexuálů nebo transvestitů, sklonil jsem hlavu tak, abych viděl jen titulky. A že jsem ji skláněl dost často! Je to velká škoda, protože námět a herecký výkon hlavní hrdinky byl dost dobrý. Já prostě ale nehodlám koukat na extrémně nechutný paskvil člověka, co si říká Agrado nebo Lola. Jedna hvězdička za hlavní hrdinku a druhá za Penélope Cruz a jejího otce, kterého si z filmu budu pamatovat nejvíc. Doufám.

Psí odpoledne (1975)

Je to spíš jen 3 a půl hvězdičky, ale díky Al Pacinovi a konci dávám 4.

Noc patří nám (2007)

Mnohem více psychologické drama, než krimi nebo thriller. S obsazením hlavních rolí jsem byl dost spokojený, ale přišlo mi, že kromě Phoenixe vůbec neměli prostor a tak je jeho postava jediná, kterou můžete sledovat a sžít se s ní, což je u dramat nejdůležitější. Akčních scén tu moc není, ale například automobilová honička je skvělá. Bohužel je to ale jedna z mála věcí, kterou si budete z We Own the Night pamatovat. Další bude nejspíš dobře navozená ponurá atmosféra, ale tím to končí a hodnocení je tak jen lehce nadprůměrné jako celkový dojem z filmu.

Once (2007)

Hodinu a půl dlouhý videoklip, co si dovoluje nazývat se filmem. Tohle opravdu film není a je utrpení to sledovat. Irglová má za celou dobu jeden výraz a jedny šaty, v nichž vypadá jak bezdomovec. Mluvení jí taky moc nejde, a ať už to zkouší anglicky nebo česky, nedá se tomu skoro rozumět. Navíc věty, které říká nemají nikdy víc než 5 slov. Hansard je celkem sympaťák, ale zpívá, jak kdyby ho někdo pořádně nakopl do koulí. Navíc hrozně řve a tak jsem musel ztlumit televizi na hlasitost 3/100, abych někoho nevzbudil. Jedna hvězda za úplně první scénu s typickým cigánem :D