Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly = John Rambo. John Rambo + parta elitních žoldáků v Barmě = opravdu skvělá akce. John Rambo + těžký kulomet = 1000 vojáků rozstřílených doslova na sračky. Už dlouho se mi nestalo abych celý film sledoval tak pozorně a byl do něj tak vtažen jako právě u Ramba 4. Když nepočítám uvodních 10 minut, máme tu něco přes hodinu a čtvrt nepřetržité akce, střílení a výbuchů. Stallone je pořád borec a věřil jsem mu každé jeho gesto. Rambo 4 mě hodně překvapil!

Street Kings (2008)

Čtyři hvězdičky jen díky skvělým hercům, jinak průměrná kriminálka o zkorumpovanosti a prohnilosti policie. I když já osobně si takhle nějak policejní systém vážně představuju. Teda aspoň v zahraničí, tady u nás by asi nikdo tak vynalézavý nebyl :-)

Temný úsvit (2006)

Je to tak mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Díky Baleovi spíše čtyři, kvůli příliš dlouhé stopáži a dost pomalému tempu a předvídatelnosti spíše tři. Přikláním se ke třem, protože když mě film nudí, nezaslouží si nadprůměrné hodnocení.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Koná se soutéž ve řvaní a přihlásí se Hulk. Protože by ale neměl s kým soupeřit, jeden chlápek z armády si píchne sérum a stane se protivníkem na úrovni. Docela často něco vybouchne, někdo vyletí do vzduchu a pak je konec filmu. To je vlastně vše, co se v druhém Hulkovi stane, takže se omlouvám za spoiler. Ale tak... koukat se na to dá :-)

Speed Racer (2008)

Tak tenhle film pro mě obsáhl celou škálu hodnocení - prostě od odpadu až po skvělých 5 hvězdiček. Možná ještě obtížnější, než ho hodnotit, je najít podobný kousek pro srovnání, protože tohle je pro mě unikát. Po dvaceti minutách jsem se obával, že to bude druhý film v mém životě, který vypnu a nedokoukám. Animace jak z Teletubbies, strašně otravný fracek a k tomu ještě opice, která měla do té doby snad největší roli - tak to jsem opravdu nečekal. Závody a nadupaná akce mě přinutily sledovat dál, vzápětí mě však zase začaly uspávat maxiklišoidní dialogy o tom, jak je závodění o všem jiném, než o autě a schopnostech řidiče, aby mě vzápětí dorazilo pár keců o rodině a hodnotách života. Potom se ale znovu spustila parádní akce a film nabral zase pekelné tempo. Speed Racer je zkrátka všechno jiné, než průměrný film a kvůli tomu, že mě taková slátanina dokázala tak moc zaujmout, musím dát extrémní hodnocení. A odpad to není. P.S. O audiovizuálním provedení nemá moc cenu diskutovat - je to prostě bomba a nic podobného jste ještě neviděli a možná už ani neuvidíte.

Tango a Cash (1989)

Smrtonosná zbraň bez Glovera a Gibsona. Je to o třídu slabší, ale pořád slušná sranda a správný hlášky.

Dnes zemřeš! (2005)

Seagal zase někoho mlátí a střílí. Černý parchanty, žlutý svině, bílý hajzly - je mu to celkem jedno. Koukat se na to dá, ale jak řekl jeden negr přímo ve filmu - "Stejný hovno, jinej hajzl."

Hitman (2007)

Nuda to nebyla, ale vlastně jsem vůbec nevěděl, proč Hitman musí zabít tamtoho a potom hned toho druhýho. Bylo to vlastně proto, aby se dostal k tomu třetímu a mohl ho zabít, aby tak zachránil sebe a jednu šlapku. To je vlastně všechno, o co tam jde, akorát, že těch mrtvých je víc, než tři :-) Za zmínku stojí taky dialogy, které slušně pobaví (svojí blbostí).

Go (1999)

No, žádná sláva. Propojenost hlavních postav mi přišla dost umělá a kopírování Pulp Fiction až moc přehnaný. Snaha byla, ale moc se to nepovedlo. Nejvýraznější ze všech je samozřejmě můj oblíbenec Fichtner, kvůli kterému dávám tu třetí hvězdičku. Ale vlastně bych jí mohl hned strhnout za ty dva teplouše - nevím, proč se sakra musí tohle téma objevovat v každým druhým filmu. Příběh nemá šťávu, děj se dost táhne a člověk se ani moc nezasměje. Já se bavil jen u příběhu čtyř kámošů, co jedou do casina ve Vegas. Zkrátka slabší tři hvězdy.