Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

3* (paradoxně) jen kvůli tomu, že jsem četl knížku a jakž takž jsem stíhal sledovat, co se ve filmu vlastně děje. A taky za Snapea. Natahovaná prázdnota.

Normal (2009)

Nějak si nevybavuju lepší český film s podobným tématem, možná jsem ani žádný neviděl, možná ani žádný takový neexistuje, každopádně Normal velice příjemně překvapil a klidně bych se na něj kouknul hned znovu. A českých filmů, o kterých bych řekl to samé moc není. Nice!

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

"Uuuuuuhhhhh.... to je taková píííčovina!!! Japánka je nechutná, pořád sešupy, střihy, nevíš co se děje, furt tam někdo někomu drtí koule, prostřelený kozy z kterých vytejká silikon, no tos nežral prostě... banda šlapek se samopalama, zasranej teplouš co tam zkouší nějaký kung-fu, debilní Japán co se furt tlemí, milion nechutností - úplně zbytečnejch.. hej tyvoe... konec tohleto"_______ překopírovaná Skype konverzace krátce po zhlédnutí sračky (filmu). Myslim že líp už bych to nevystihl.

Veřejní nepřátelé (2009)

Bale i Depp skvělí (Bale snad ještě o něco víc), super hudba, ne až tak strašná nuda, jak jsem čekal, ale celkově bez nápadu, zmatkovité a nic originálního. Spíš 3 a půl hvězdičky, ale Public Enemies mohli být mnohem, mnohem lepší.

Austrálie (2008)

Je to tak mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale jelikož má film 72% a asi tak polovina stopáže je úplně zbytečná, přikláním se k tomu horšímu. Kidman je v první polovině filmu příšerná, Jackman až na pár scén nevýrazný, a tak mě na Austrálii nejvíc bavil starý domorodec - tanečník :-) Za zmínku taky stojí první akční scéna při nahánění dobytka, která se opravdu povedla, a to včetně hudby.

Pokoj 1408 (2007)

Hovadina, blbost, kravina a tak dále. Hlavní hrdina je debílek, Cusacka nemám rád a Zounar to dabingem dorazil. Nebýt dvou scén s Jacksonem, tak dávám čistý odpad.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Sodoma, Gomora a nuda. Jediné, co stojí za to vidět je správně šílená Penelope Cruz.

Max Payne (2008)

Já to tušil :-( Wahlberga mám rád, ale tohle opět nezvládl, stejně tak jako Happening. Zvedání obočí a "tvrďácké" mlčení z něj drsňáka opravdu neudělá, příběh je rozkouskovaný, utržkovitý a neznat herní předlohu asi bych se ztratil úplně. Pařany Maxe Paynea potěší maximálně několik známých jmen a pár bullet-time scén, kterých ale vážně moc není. Olga Kurylenko je maximálně pro zasmátí, Mila Kunis pro jistotu moc nemluví a přišlo mi, že ve filmu byla necelých deset minut, Amaury "Sucre" Nolasco opět něco řve španělsky a Ludacris v roli Jima Bravury... když rappeři dostávají role ve filmu, je něco špatně. Nejlepší herecký výkon = digitální Valkýrie, z kterých šel skoro strach.