Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Škoda, že závěr degraduje tenhle kraťas o dvě třídy dolů. Na mě to opravdu nezapůsobilo a to jsem si to pouštěl nahlas, protože jsem se chtěl leknout... a ono nic.

Statečné srdce (1995)

I když se filmy různých žánrů nedají srovnávat, člověk má prostě svůj film číslo jedna. Pro mě to už strašně dlouhou dobu je právě Braveheart a myslím, že ještě hodně dlouhou dobu bude. Je mi fuk, že je historicky nepřesný, že komparsisti mají hodinky, že bitevní scény nejsou dokonalé a že Skotové v té době ještě nenosili kilty. Příběh Williama Wallace je pro mě srdcovou záležitostí a to se nikdy nezmění. Alba gu bra!

Ip Man (2008)

Dokonalá a až na občasné "vznášení se" uvěřitelná choreografie soubojů je předností Yip Mana, stejně tak jako příběh a neokoukaný Donnie Yen. Opravdu neskutečnou frekvenci úderů za sekundu by neustál ani Chuck Norris na steroidech a pro ty, kteřé už nudí filmy s Jackie Chanem je tenhle film správná volba. Scénu souboje proti deseti japonským karatistům jsem si opravdu užil a je jedna z nejlépe zvládnutých, co jsem kdy viděl.

Ip Man 2 (2010)

Yip Man poprvé dostal na kokos a nebyl nedotknutelný, což film učinilo o dost napínavější a zajímavější než předchozí díly. Nemůžu si pomoc, ale příběhy o šikmookých mistrech zabijácích se mi prostě líbí, a pokud nejde vyloženě a nějakou koninu (jako například Ong-Bak), dávám vysoké hodnocení. Yip Man není výjimkou, a tak i přes trošku přemrštěný Rocky-style konec dám 5*, jelikož Yip Man 2 je pro mě nejlepší díl z celé trilogie.

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Nuda, nuda, nuda, nepřehlednost a rádoby převratný konec s detailní vysvětlovačkou. Ztráta času. Jedna hvězdička za moc vtipnou milostnou scénu s dokonalým "vyvrcholením".

Osudový dotek 2 (2006)

Už mi tam chyběla jenom scéna, kdy hlavní hrdina skáče do minulosti, aby zabránil rozšlápnutí oblíbené hračky z dětství.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jednotka příliš rychlého nasazení má sice velké nasazení, ale končí příliš pozdě. Film zkrátka neudrží po dobu dvou hodin divákovu (moji) pozornost. Simon Pegg je sympaťák a dokonce i vypadá drsně v roli tvrďáka a dělá tak film snesitelnějším. Co se týká napodobování nebo snad parodování - je to bída. Vlastně už teď, 10 minut po dokoukání, si nevybavuju žádnou "kultovní" hlášku nebo scénu, která by se mi zaryla do paměti. To například Hot Shots! bych odvyprávěl scénu po scéně.

Doom (2005)

Rozhodně jedna z lepších filmových adaptací počítačových her. Karl Urban a The Rock jsou sympaťáci (překvapivě opravdu i ten Rock) a člověk se rozhodně nenudí. Zombící / monstra / mutanti jsou správně hnusný, akce docela přehledná i přesto, že se odehrává prakticky pořád ve tmě a speciálně musím ocenit first person pasáž ke konci filmu, která mě osobně přišla přímo skvělá. Hlubší smysl ani po filmu nemůžu chtít, jelikož to je přece Doom :-) Jo až někdo natočí film podle Call of Duty Modern Warfare 2, půjdu na to do kina.

Máj (2008)

Hynku! Viléme! Jarmilo! Co to sakra bylo za sračku?! A jak si může Brabec dovolit parodovat při popravě Braveheart už nechápu vůbec.

Yes Man (2008)

Yes Man? No man, thanks.