Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Dost dlouhou dobu jsem neviděl film tak brutální a surový, jako je Rise of the Footsoldier. Hlavní hrdina se s ničím a nikým moc nesere a první půlka je vlastně nepřetržitá akce, nebo aspoň lámání rukou nebo nohou a topení dlužníků v betonu. Ke konci už ale film trochu ztrácí tempo a další postavy, co dostávají víc prostoru už nejsou tak zajímavé jako Carlton Leach.

Fighter (2010)

Tak filmy jako je The Fighter opravdu můžu. Jelikož je film založen na skutečnosti, děj nepůsobí tak vyumělkovaně, pohádkově. Wahlberg má konečně roli v kvalitním filmu a Bale podává skvělý výkon v roli magora. První polovina filmu na mě působila silně depresivně, dělalo se mi špatně z rodiny "bílých cigánů", která žije v jednom domku a ničí život jedinému členovi, který snad ve svém životě může něco dokázat. Druhá půlka naopak potěší a ke konci prostě přejete sympaťákovi Wahlbergovi jen to nejlepší. Jsem rád, že jsem tenhle film viděl.

TRON: Legacy 3D (2010)

Kdybych viděl TRON: Legacy v kině, nejspíš bych dal 3*, protože by mě víc zaujalo vizuální zpracování a hudební doprovod, což jsou jistě plusy filmu. Ovšem v domácí projekci jsem si daleko víc všímal negativních věcí, a že jich tam bylo. Nulový příběh, výprava, všeobecná roztahanost a zmatenost. Dále - digitální ksicht Jeffa Bridgese, imitace Star Wars, nepropracované souboje, sakra ani team deathmatch na motorkách nebyl cool. Co už vůbec nebylo cool byl hlavní hrdina, oproti kterému je Hayden Christensen oscarový herec. Nepropracovanost postav, hlavně "tajemného" bojovníka s černou maskou, a celková předvídatelnost to jen dorazily. Zklamání.

Armageddon (1998)

Ano! 18.1. 2011 (možná i o pár dní dřív, ale já si toho všiml až teď) je Armageddon konečně v červeném hodnocení, které si rozhodně zaslouží. Kdybych mohl, dám 6* jen abych to potvrdil. Nesmyslné řeči o proamerikanismu, patosu a kýči od lidí, kteří Armageddon zjevně nepochopili nebo jen chtějí být důležití mě sice stále rozesmívají, ale... Armageddon má červené hodnocení!

Hamlet (1990)

Dojem mi nejvíc zkazil český dabing, jinak možná na 4*, jelikož ač se jedná o divadelní hru od Shakespeare, která se má líbit hlavně učitelům britské literatury, filmové zpracování nebylo vůbec špatné.

Pohřben zaživa (2010)

Extrémní nuda. Nebýt Reynoldse a závěru, šel bych s hodnocením ještě níž.

Cesta smrti (2010) odpad!

SS - Steven Seagal. SsSS - Sračka se Stevenem Seagalem, a to tak že pořádná. Nejhorší film se Seagalem, co jsem viděl.

13 (2010)

Totálně nezáživný a nudný film, který nedokáže vůbec ničím zaujmout - a to ani hereckým obsazením. První půlhodinu nevíte, co se děje, druhou půlhodinu už víte, ale je vám to absolutně jedno a na závěr se jen nudíte. Zbytečný film s mnoha nedotaženými dějovými liniemi, ztráta času.

Zrcadla (2008)

Z Mirrors jsem si odnesl asi tak dva poznatky, a to že v Americe je asi normální mít 258 zrcadel v domě; a že chudák Amy Smart dala nový význam pojmu protáhlý obličej. Celkově stál film za onvoh, pointa taky a při závěrečném souboji už mi chyběla snad jenom Arnieho hláška: "Došla ti pára, Bennette?"

Silent Hill (2006)

Hra Silent Hill je jedna z mála, které jsem hrál a nedohrál a díky tomu můžu říct, že Silent Hill je pro mě více filmem, než hororem nebo adaptací hry. Jeho příběh dokáže stát plnohodnotně sám bez nutnosti znát počítačovou předlohu. Začátek vyniká skvělou atmosférou, kdy kouřovou clonu skoro cítíte ve svém pokoji a než se objevily první upečenci a zplozenci pekla, bylo moje hodnocení na maximu. S atmosférou to jde trochu z kopce, ale člověk se nenudí, snad jenom u scén z "vnějšího světa" kdy Sean Bean celkem zbytečně patrá po ztracené dvojici. Finále v kostele spolu s odhalením pravdy je další světlý moment a fanatickým pánbíčkářům jsem ze srdce přál jejich osud. Silent Hill byl pro mě velice příjemné překvapení.