Twilight sága: Zatmění (2010)

Lekce randění pro holky. Nabrnkněte si týpka, a druhýmu říkejte, jak ho taky milujete. -> Tahejte se s jedním tak, aby to ten druhej viděl a oběma říkejte, že je milujete. -> Jednomu kývněte, že si ho teda vezmete a druhýmu řekněte, jestli by vás nešel zahřát do postele, že je vám fakt zima. -> Nezapomeňte pozvat vašeho nastávajícího, aby to všechno viděl. Všechno bude fungovat o to líp, když se ty dva vzájemně nenávidí. Idylka je skoro na světě, no co se může posrat žejo? Jedna hvězda za celkem povedenou bitku. Nečekaný osvěžení filmu, asi jako když jdete v nejparnějším létě a najednou foukne vítr - za chvíli jste zas nasraný, že vám je vedro, ale ta chvilka, kdy vám nebylo na chcípnutí byla lepší než nic. Málem bych zapomněl na CGI vlky a déšť, v tomhle ohledu furt dobrý.

Twilight sága: Nový měsíc (2009) odpad!

Myslel jsem, že horší než jednička už to být nemůže. Chyba. Kristen Stewart je ještě odpudivější a blbější než dřív (a to se ukáže, že bude ještě hnusnější, fuj!) a ač je to s podivem, tak děj, nebo aspoň jeho náznaky, byl taky lepší v prvním díle a já nevěřím, že něco takovýho vůbec píšu. Líbili se mi jen CGI vlci... a zas ten déšť.

Stmívání (2008)

Jelikož mám psát bakalářku, přirozeně vymýšlím všelijaký hovadiny, jen abych to mohl oddálit. Rozhodnutí zhlédnout Twilight ságu bylo rozhodně to nejdebilnější, co mě mohlo napadnout. Na prvním dílu se mi líbil jen všudypřítomný déšť a věčně pochmurný počasí. Při sledování scény upířího baseballu jsem nevěděl, jestli se smát nebo brečet. Nakonec to dopadlo tak, že jsem brečel smíchy, díky tomu musím udělit tu jednu hvězdičku, nemůžu jinak. P.S. Herectví je tragédie, ale všechny vtipný komentáře už byly napsány, asi bych nevymyslel nic originálního, takže k tomu jen takhle krátce.

Vše je ztraceno (2013)

Robert Redford těžce zastiňuje ostatní herce a poprávu dostává více prostoru, než ostatní postavy. Celý film je prošpikován vtipnými a údernými dialogy, které jako by psal sám Quentin Tarantino a tempo je od začátku do konce vražedné, takže film vůbec nenudí. Skoro jsem až nestíhal číst titulky a kolem půlky filmu, kdy Redford zařve "Fuck!" se mi zdálo, že se trochu rozcházejí, ale další titulek už byl zas v pohodě. Zajímavostí je, že původně se film měl jmenovat "All 106 minutes of your life are lost" ale producenti od tohoto názvu upustili. Nevím proč, podle mě se to k tomuhle filmu hodí víc.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Hlavní tahouni seriálu Murphy a Neill zaručují vyšší hodnocení a osamostatnění se od všemožných průměrných gangsterek, kterých jsou jistě mraky. Nicméně já tenhle žánr moc nemusím a tak se z Peaky Blinders nemůžu posadit na prdel, jako většina lidí tady.

Sherlock (2010) (seriál)

Po skvělé první a bezchybné druhé season (slabší díly byly, nikdy však nenudily) dávám třetí na protest 2*, jelikož mě nehorázně zklamala. Tak dramatický úpadek jsem nečekal ani v nejhorších představách. Ostuda a hanba! Jak by řekl Landa: "Jsem na vás nesmírně nasrán!"

Klondike (2014) (seriál)

Hudba, třetí část a závěrečné titulky zaručily téhle minisérii plný počet hvězd.

Torchwood (2006) (seriál)

Pilot: Britové neumí točit sci-fi seriály.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Nuda, nuda, nuda. Tragičtí herci (hlavně D'Artagnan je hrůza), pomalé tempo, nulová zápletka a nelogičnost na každém kroku. Spousta triků a soubojů na efekt, ale nic, co by doopravdy zaujalo. Jediné, co stojí za zmínku jsou dobové kostýmy a hudební doprovod. V mnohém Musketeers připomínají Black Sails a to je špatně. Po druhém díle mám jasno - nebudu sledovat.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Pilot: Nezajímavé postavy, kterým prostě nejde fandit, pomalý rozjezd, nudná zápletka a herci neherci (hlavně ten "nejmladší" pirát.) Pokud druhý díl nebude o poznání lepší, tak na to kašlu. ---> Fajn, nezájem. Druhý díl nepřinesl nic novýho, Flint každýmu vykládá svojí cool historku o lodi plný zlata a 80% dílu zabere dumání nad tím, jestli to, co dělá je to nejlepší pro posádku a podobný hovadiny, o kterých piráti snad nikdy nemohli přemýšlet. Piráti debatujou o demokracii, o tom, co je nejlepší, o tom, že chtěj pást krávy a sklízet okurky? To jako nasrat, kvůli tomuhle na seriál koukat nebudu.