Hezké vstávání (2010)

Začal jsem koukat kvůli Rachel McAdams, zvládl jsem to dokoukat jen díky Harrisonu Fordovi. Míra demence až moc často na devíti bodech z deseti a taky mě dost sralo rychložvanění, co bylo vždy následováno emocionálními výkyvy McAdams. Být film o čtvrt hodiny delší, začal bych se dost výrazně nudit a dal bych hvězdy jen dvě.

Špinavý trik (2013)

Prachsprostá nuda, která se snaží hrát si na jeden z těch filmů, u kterých se všichni těší na závěrečnou vysvětlovačku. Jo, takový filmy já mám rád, ale tady se mi dostalo toho nejdementnějšího rozuzlení. No ono to vlastně nemohlo být rozuzlení, když příběh nebyl vůbec "zauzlenej," žejo. Herecká sestava je impozantní, jenže všichni kromě Amy Adams hrajou hrozný hovno. Cooper přehrává jako o život, největší umění Balea spočívá v tom, že dvakrát ukáže svoje těžce nabraný špeky a Lawrence má jedinou scénu, co vybočuje z normálu a tou je uklízení při songu Live and Let Die - tady uznávám, že ručička na mém wtf-o-meteru vyletěla hodně vysoko a asi to bude jediná věc, co si budu z American Hustle delší dobu pamatovat. Špinavý trik to vskutku je, protože člověk čeká zábavu a dostane jen XXL porci nudy. No ale má to 10 nominací na Oscara, takže to musí být super film, jen já tomu nerozumim.

Temný případ (2014) (seriál)

Nechápu, co stojí za ohromnou oblibou tohohle seriálu, ale ať už je to cokoliv, tak na mě to nezapůsobilo ani v nejmenším. Prvních 5 dílů se prakticky vůbec nic neděje, jen si jeden intelektuál podivín a jeden vidlák povídají v autě nebo v kanceláři. Nechybí řešení rodinných vztahů a průserů jednoho hrdiny a temná minulost plná fetu a chlastu druhýho hrdiny. Teda nevim, ale tohle už jsem viděl tak 115x a asi mi ušlo, proč zrovna True Detective je v něčem speciální. Při sledování jsem se příšerně nudil a vlastně si nejvíc vybavuju to, jaký utrpení to pro mě bylo a jak mi vždycky na ploše zůstávaly díly True Detective dýl, než epizody kterýhokoli jinýho seriálu. Celý mi to přišlo jako sledování maratonu - vím, že se něco děje, ale průběh mě vůbec nezajímá a chci znát jen výsledek. Uznávám, že řemeslně je to dobře odvedená práce a objektivně bych dal hvězdy 3, na protest proti čsfďáckýmu hodnocení dávám 2.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Míra zbytečnosti natočení a následně zhlédnutí tohohle filmu se dá jen těžko vystihnout slovy. Pobavily a zároveň nehorázně iritovaly mě indiánský tanečky kolem ohně, u kterých Čerokíjové vydávali zvuky, co se dají svojí zábavností přirovnat k tomu, když priest v Age of Empires 1 konvertoval nepřátelskou jednotku. Za to je ta jedna hvězdička.

42 (2013)

Další z příběhů, kdy černoch musí překonat překážky doby a ústrky od spoluhráčů a veřejnosti, aby mohl oslnit svým talentem a ukázat všem, že i on chce, umí a může hrát na jednom stadionu s bílejma. Nic extra, ale zároveň ve filmu není tolik patosu, jako v mojí první větě, takže se to dá v pohodě snést. Díla se sportovní tematikou mám všeobecně rád, proto ta čtvrtá hvezda, jako bonus.

Megamysl (2010)

Vlastně se mi líbil jen soundtrack a pár funny momentů, většinu času jsem se ale nudil nebo přinejlepším nebavil. Můj nezájem narušovala jen občasná akce za doprovodu rockových songů. Když oblohu rozčísnul blesk společně s úvodním riffem Welcome to the Jungle byl to pro mě vrchol filmu. A pak byl konec.

Those Who Kill (2014) (seriál)

Pilot: Ne. Chloë Sevigny vypadá odpudivě, snaží se mluvit anglicky, ale moc jí to nejde a seriál sám o sobě není ničím originální. Zádumčivá atmosféra mě nebere, je to prostě pomalý. Edit: Staženo z vysílání po dvou dílech, chacha, věděl jsem to.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Absolutní nadšení a překvapení. Konečně béčko, co si na nic nehraje a nebojí se být dost připotomělý, nekorektní a "zafuckovaný." Všechno krásně fungovalo - od crazy akce, funny dialogů, nářezovou hudbu až po přiměřenou stopáž. Rennera mám rád a Arterton sluší mnohem víc černá, než ty bílý hadry, co měla, když mlátila titány nebo hopsala někde po střechách v Persii. Masakr čarodějnic kulometem nemá chybu.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Ne, neukliknul jsem se. Poslední díl Twilightu je unikátní. Unikátní v tom, že se na něj dá koukat bez prožití většího traumatu a přeskakování "čumících" scén s romantickou hudbou. Většina děje dává smysl a já i chápal, o co běží a proč ten skáče tam a tamten zas jinam. Povedená osmiminutová bitka na konci je asi to nejlepší, co je v týhle zpropadený romanci k vidění. Aby bylo jasno - není to nic super a líp natočenou akci najdete i v průměrnym severskym dramatu, ale když vezmu v úvahu to, že jsem nějakých 10 hodin provařil sledováním tohohle veledíla, tak aspoň ta řežba byla určitou formou odměny. Asi jako když vás někdo po desetihodinovym mučení, který se skládá z trhání nehtů, lámání končetin a sypání soli do vašeho zadku začne jen pěstí mlátit do hlavy. P.S. Lidi s vysokou hladinou cukru v těle by měli vypnout film právě po zmíněný bitvě, protože jinak bude ten neuvěřitelně sladkej happyend to poslední, co kdy v životě uvidí. Déšť opět nikde, ale zato těch CGI vlků bylo dost. Yeaah!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Lekce randění a rad do života pokračuje. Svatba se blíží, a tak nezapomeňte pozvat vašeho kluka číslo dva, aby se přišel kouknout, jak vám to sluší v šatech a u oltáře s klukem číslo jedna, ten druhej to určitě pochopí a nebude nasranej. Odjeďte na líbánky a po půlhodině postelových rozhovorů plných slov jako "Pojď, nemůžu, chci tě, nejde to, come ooon, ne prostě, tak dělej kua, okay...," se nechte zbouchnout. Přesně tady začíná zajímavá část filmu. Z letargie, usínání a slintání na polštář mě vytrhl právě pohled na těhotnou Bellu. Docela rád bych věděl, jestli maskéři odvedli sakra dobrou práci, nebo naopak jen použili litry odličovadel a ukázali nám tak Kristen bez make-upu, nicméně výsledek je velice odpudivý a nastávající mamka vypadá fakt otřesně. CGI vlci zůstali, ale ve filmu ani jednou nezaprší - fail.