Generation Iron (2013)

O čosi slabšie ako legendárny Pumping Iron. Tam to celé viedol Arnie aj svojím humorom a vystupovaním. Aj keď paralely medzi ním a Heathom v prezentovaní a egu sa určite nájdu.

OKTAGON MMA ZÁPASENIE (2016) (pořad)

Oktagon robí úžasnú robotu, čo sa týka MMA. Z borcov robí skutočných ľudí v očiach fanúšikov. Akcia, krv, emócie, víťazstvá a pády. A to je prosím pekne realita a nie hollywoodsky film. Ako povedal Marpo v jednej časti...toto je jediná reality show o skutočných hviezdach!

Rocco (2016)

Nejakým zázrakom som našiel na stránke tento film a po prečítaní pár komentárov som sa rozhodol, že teda dám šancu aj dokumentu o pornohviezde. Meno Rocco Siffredi mi niečo hovorilo v puberte a popravde som zabudol na to, že existuje. Po prezretí dokumentu mal človek miestami pocit, že hlavného hrdinu ľutuje a miestami ho nechával úplne chladným. Vidieť ho plakať, modliť sa v kostole a potom nejakej pornoherečke pchať kríž do úst, či ho nosiť vo svojom asi poslednom snímku ukazuje rozpoltenosť Roccovej osobnosti dokonale. Asi vyzretý, mentálne stabilný jedinec sa tomuto odvetviu venovať nemôže. Najkontrastnejšie to bolo vidno v spomínaní na matkinu kamošku. Istú hodnotu snímok má a negatívny tón celému biznisu divákovi neunikne.

Tohle je ráj (2012)

Jedno sobotné popoludnie som na návšteve mal možnosť vidieť tento film ako podmaz. Ako niečo, čo vám ide v pozadí sa to dá prelúsknuť. Ide o tradične tupú, miestami aj vtipnú americkú komédiu, ktorá sa sem-tam snaží o akýsi vážny tón (otázky slobody a medziľudských vzťahov ilustrované na bande hipíkov žijúcich v komunitnom spoločenstve). Človeka udrží pri sledovaní nostalgia za herečkou, čo hrala Rachel Greenovú a doktorom Pierceom. Inak asi nič.

Beze stop (2018)

Zaujímavý príbeh. Očakával som nejaký zvrat v deji vyústený do post-apokalyptického sci-fi terna. No film si držal svoju komornú latku nastavenú v rozumných medziach. Snímka pracuje s mnohými otázkami o modernej spoločnosti. Ten koniec ma prekvapil. Super herečka!

Zombie a vlak duchů (1991)

Možný dôvod, prečo som sa nudil je ten, že takýchto "zombíkov" poznám vo svojom okolí moc na to aby som to vnímal ako niečo netradičné, umelecké a výnimočné. Popravde som celý čas čakal na nejaký zvrat v deji. Že sa pripojí ku kapele, čo je na turné a nikdy nehrala. Len pozvoľný pád do alkoholického dna bez nejakých výraznejších emócií.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Riečna horúčka (akýsi ekvivalent tej morskej?) pretvorená do podoby filmu. Oceňujem námet a realizáciu, no musím priznať, že som sa veľmi nudil. Chcelo by to viac hereckého predstavenia?

I Think We're Alone Now (2018)

Postapokalyptických filmov je mnoho, no málo z nich si pokladá otázku, aké by to reálne mohlo byť. Tento film jemne pracuje s ľudskými emóciami a na v podstate najmenej pravdepodobnom hlavnom hrdinovi odkrýva jednoduchý príbeh človeka, čo chce niečo znamenať v podstate žiadnej spoločnosti. Lebo konečne má tú možnosť! Príjemná jednohubka, ktorú som si užil od začiatku po koniec.

John Wick 2 (2017)

John Wick tak trochu dospel. Už ultragýčových Rusov vystriedal a rozhodol sa vycestovať za ženskou do Talianska aby sa sama odrovnala, pričom ho prenasleduje charakterný černoch. A mimo to nám film ponúka trošku rozšírenie wickovskej mytológie a celkom zaujímavý záver, ktorý volá po pokračovaní. A to som si myslel, že dvojka môže len nudiť! Inak zapojenie Morpheusa hodnotím ako zbytočnú vatu na filme.