Občan X (1995) (TV film)

Film sa viac zameral na vyšetrovanie prípadu, než na samotného Čykatila. V snímke mi chýbalo viac neprávom odsúdených (hlavne ten popravený) a epický záver s vrahovým prehrávaním na súde. To by mohla byť pre nejedného herca obrovská príležitosť na Oscara! Na druhú stranu komorné televízne možnosti vytvorili celkom obstojný filmový zážitok s dobrými hercami. Potešilo to, že sa to od skutočného príbehu moc nelíšilo, čo je v týchto prípadoch celkom vzácnosť.

Rocky IV (1985)

Kryštalické béčko 80. rokov vzdávajúce priam kultový status studenej vojne. Na jednej strane ten najlepší americký sympaťák verzus ten najprimitívnejší ruský steroiďák. Jeden z najpriamočiarejších filmov priam pripomínajúci automatovú akčnú hru.

Rocky III (1982)

Celú autentickú poetiku predošlých filmov a kvalitný boxerský zážitok nahradil akýsi povinný gýč 80. rokov.

Rocky II (1979)

Začiatok veľmi pomalý, no od svetlého momentu v nemocnici pravá jazda s ešte epickejším finále než v jednotke!

Burákový sokol (2019)

Po rysovaní hlavnej dejovej linky príbehu film splnil svoje očakávania. Je to milé, príliš nevtieravé a človek má po pozretí taký lepší pocit. A jedna z mála úloh, kde mi Shia neprišiel vyslovene otravný. Dokonca by sa dalo hovoriť aj o herectve.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Príjemná dobrodružná jednohubka, ktorá sa snaží Jumanji svet ozvláštniť moderným prístupom a celkom sa jej to darí. Potešil odkaz na Alana Perisha. Film aj napriek svojej dĺžke odsýpa veľmi rýchlo a sem-tam sa aj zasmejete.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Film pre najmladšie publikum mi neponúkol prakticky nič. Očakával som aspoň jemný humor, prípadne viacgeneračný ako u Shreka. No nedočkal som sa ničoho. Farbistý balast pre nenáročných, bez akéhokoľvek momentu prekapenia, pri ktorom nemusíte premýšľať a vlastne od začiatku viete ako to skončí.

Rocky (1976)

Príde mi, že odkedy som to videl naposledy ako dieťa, tak to citeľne zostarlo. Na druhú stranu skvelá hudba a hlavne boxerský zápas a tréning stále na vysokej úrovni. Dodnes nechápem ako tie Slyove dialógy dostali Oscara. No zrejme si mysleli, že ten jeho jednoduchý jazyk je skutočne hraný...((-:

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Po dlhej dobe film, kde som od začiatku do konca sledoval o čom vlastne bude. Od mihnutia "Polanského" som tušil, že vzhľadom na rok príde aj ku krvavému finále. Tarantino umne vymyslel vlastný príbeh popretkávaný svojou fantáziou, poetikou, úctou k filmovým klasikám, 60. rokom a zároveň vložil do kontextu známeho masakru. Pre mňa jeden z jeho top filmov!

Lví král (2019)

Hodnotiť tento snímok je cekom rozpačitá úloha. Ide vlastne o rovnaký dej (ako kultová animovaná snímka z roku 1994) prevedená do "modernej" podoby. Za pripomenutie si klasického deja v očakávaní niečoho nového sa dostavil pocit nostalgie. No trošku som čakal nejaké novoty. A nie len "belšieho" Scara ((-: