Rohy (2013)

Čekal jsem Harryho Pottera s rohama, ale byl jsem velmi mile překvapen. Mohla být trošku komplikovanější zápletka, jelikož už od začátku bylo jasné kdo zapříčinil smrt té roztomilé zrzky. Přechody do dětství byly parádní, takže hodnocení mé je takové 7,5/10 chilli 4*

Kiseidžú: Part 1 (2014)

Doporučuji se prvně podívat na film a potom na seriál. Jelikož u mě to bylo naopak, jako kdybych četl parádní knížku a potom se podíval na film, který už tak povedený nebyl. Samozřejmě, že tento snímek má i své klady, jako třeba efekty. Nicméně prostředí, dialogy a emoce už jdou dost rapidně stranou. Je to dost škoda, má to opravdu velký potenciál a doufám, že u druhého dílu budu moct jít aspoň o hvězdu nahoru.

Spare Parts (2015)

Opravdu povedené! Mířící na emocionální stránku diváka, se správnou špetkou humoru a odhodlání něco dokázat. Nevím jak vás, ale mě to pohltilo a celý film sem si naplno užil. Vřele doporučuji a rád bych viděl tento film s červeným rámečkem. 5*

Dark Matter (2015) (seriál)

Ze začátku sem byl trochu skeptický, jakou verzi Stargate: Universe si pro nás zase připravili. Začátek opravdu nic moc, hodně pomalý rozjezd. Konec už byl trochu více snesitelný. Pokud jste na vesmíné dobrodružství a nevadí vám, že to není uplně TOP, tak se vám tento počin bude líbit. Hodnotím podle PILOTu, pokud se to zlepší editnu hodnocení, zatím pro mě 3*

Konečně doma (2015)

Celkově hodnocení souhlasí, těch 75%, nicméně já se opravdu bavil. Krásná oddechovka, která místy vykouzlí usměv. Ze začátku sem byl trochu skeptický, že to bude až moc zaměřené na děti, ale nakonec sem byl rád, že sem si tento film pustil. Navíc, když hlavní postavu dabuje Jim Parson, tak je jasné, že to bude kvalitka. Za mě 9,7/10 chilli 5*

Supergirl (2015) (seriál)

Co jsem očekával to se mi taky dostalo. V některých částech sem se vyloženě i cítil trapně za herce. Je možné, že je to jenom rozjezd a v průběhu série se to zlepší, ale moc tomu nevěřím. Každopádně na 3* to stačí.

The Last: Naruto the Movie (2014)

Jsem relativně velký fanoušek naruto, ale podstatně menší co se týče filmů naruta. Jde o to, že většinou filmy jsou uplně vytržené z děje, který je zrovna nejlepší co jsem kdy v seriálech viděl, ale filmy jsou jenom defakto stavěné na jméně, což je škoda. Tento veliký potenciál si podle mě neuvědomuji jenom já. Každopádně musím konstatovat, že tento poslední díl nebyl až tak strašný. Hlavním konceptem vlastně bylo dát Naruta a Hinatu dohromady, což spousta lidí chce už od začátku anime. Akorát mě trošku mrzí, že tento poslední díl nebyl nějak víc vygradován a pojat jinak. Mohlo to být o všech charakterech z Naruta a následném rozloučení. Takhle se nám pomalu nedostalo ani nějaké větší bitvy. Nečtu mangu, ale vyspoilováno už mám relativně dost, takže stále čekám jak vše dopadne. Ocenil bych spíš, kdyby po posledním díle shippudenu byl nějaký filmek, který by byl rozlučkový a pripomněl nám ty léta co jsme sledováním tohoto seriálu strávily. Protože jde o Naruta a film se mi celkem líbil, odpočinková záležitost s prvky romance. Dávám 8/10 chilli 4*

Another (2012) (seriál)

Zajímavé anime, poprvé sem zabrouzdal do vod hororového žánru co se anime sekce týče a byl sem mile překvapen. Místami mě to až nahánělo husí kůži, ale naopak u některých sekcích to bylo nudné. Nicméně i tak musím hodnotit toto anime kladně a to taky kvuli rychlé stopáži, děj událostí prostě vygradoval relativně v rychlé sekvenci, což oceňuji, že sem nemusel na nic čekat a nic se zdlouhavě netáhlo. Pro mne 7,5/10 chilli 4*

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Rovnou předem říkám, že tento komentář bude obsahovat hodně spoilerů, proto kdo ještě neviděl, nedoporučuji číst. Hned jako první co vás na tomto seriálu může zaujmout je krásné grafické zpracování, barevnéa za doprovodu krásných zvukových efektů. Člověk by ani neřekl, že nakonci prvního dílu se stane takový zvrat, který vás dovede k přemýšlení, že ne všechno se zdá na první pohled. Hned sem věděl, že tuto anime bude parádní! Po několika dílech, které sem přímo hltal přišlo první, no ani nevím jak to nazvat, zklamání to nebylo, ale umřela jedna z hlavních postav, což tak časté nebývá. Nicméně sem si řekl fajn, autoři chtějí hrát na city, to se jim teda aspoň u mě povedlo. Akorát mě zarazilo, že hned po ní odejde další postava hned v zápětí a potom to pojede jako na běžícím páse. Má to parádní děj, napětí, ale na můj vkus až moc umírání a hlavně hlavních postav. Vždycky u té epizody kdy postava umře se dozvíme teprve něco o její minulosti. Asi je satisfakce, aby se neřeklo. V půlce série dávám plný počet a sem zatím přímo nadšen. Akorát konec kdy jsou už každou epizody rapidně eliminovány řady hlavních a postav mě to začíná celkem iritovat. Jako třešnička na dortu je úmrtí uplně hlavní postavy. Je sice hezké, že Tatsumi zachránil celý kraj, ale kurva to nemohl aspoň odejít za znění fanfár a při nějakém smutném monologu, či dialogu jako ostatní postavy. To sem zapomněl zmínit, všechny ostatní postavy pokaždé měli monolog, než odešli, což bylo celkem fajn. Většinou nám to dalo pocit, že odešli šťastní. Nicméně u hlavní sem čekal potoky slz, ale dostalo se mi jedné klišovité věty a posledního vydechnutí což mě dosti nasralo. Už zhoršuji slovník za to se omlouvám, ale je to zrovna asi 10min po dokoukání, tak jsou to čerstvé pocity. Mohli aspoň nakonci nějak sundat toho největšího šikanatora a ne že jedna z posledních členek kultu nightwish nebo jak se to jmenovalo, nemohu si zapamatovat ten název jejich grupy se nechá od šikanátora rozstřílet břicho, aby to poté vypadalo, že přežila, ale to by nesměli být autoři takový fašouni přes smrt a nechat jí nakonec zaké umřít v nějaké postraní uličce při oslavách rozbití města a nastolení emokracie. Prostě tam byly chyby, ale já sem si seriál až na ty konce užil a určitě doporučuji jako jednohubku zkouknout, nic neztratíte. Nakonec sem se rozhodl dát 7,5/10 chilli 4* jelikož dokonalé to nebylo. Nejdelší komentář co jsem kdy napsal, tak si toho važte.

iZombie (2015) (seriál)

Pilotní díl nebyl ničím zvláštní a ani mě tolik nepohltil, ale jako oddechovka to bude podle mě stačit a kdo ví, třeba se to i rozjede. Doufám v to. Po prvním díle 7/10