• Fantasy

Funny Games USA (2007)

Ne, ještě nejsem tak otupělý tímto cynickým světem, abych dokázal docenit kvality zbytečné brutality na plátně. Herecké výkony byly ale samozřejmě excelentní. Bez debat. I nápad staticky zabírat podružnou věc, zatímco se mimo záběr odehrává drama. Rakouský originál si rozhodně nepustím, protože se bojím toho, že až mě moje milá stará sousedka paní Janička požádá o vajíčka, že bych jí roztřískal hlavu kladivem.

Ježíš mě miluje (2012)

Po Fakjů pane učiteli jsem se přestal bát německých komedií. A tady se to rozhodně vyplatilo. Nádherný námět, citlivé provedení, bridgetjonesovský humor (který ocení hlavně ženské) a sympatický casting. Florian David Fitz vypadá jako německá kopie Erica Bany, který musí působit pozitivně na obě pohlaví. Jessicy Schwarz jsem se napřed ve svatebním docela lekl (Němka jak poleno), ale během filmu jsem si ji už docela dobře dokázal představit jako izraelskou femme fatale Magdalenu. Nejkrásnější scéna z filmu: Marie v jezeře, Ježíš stojící na vodě, nedokáže se ponořit pod hladinu, ona ho líbá a on pomalu klesá pod vodu. Taky mám rád, když si z filmu odnesu nějaké nové hlášky (družičky vypadají jako kukuřičné děti...Bůh: Copak je Maruško?...před svatebním ano: Jak zněla otázka?...Sehnal sis ji přes internet? WWW.kurvicka?...Nezná rajčata - blokáda Gazy má opravdu absurdní rozměry.....Kde je Železná opona, když ji potřebuju?)

Láska na vlásku (2014)

Lidi, co blázníte? Copak jste neviděli ty naše české sračky jako Duch nad zlato, a podobně? Z českých pohádek posledních let s diletantskými efekty a infantilními charaktery se mi chce zvracet. Ale tohle byla plnokrevná pohádková story, sice bez kouzel, ale zato se zajímavými historickými odkazy (Turci, Neapol, Korvíni). Celeste slibovala parádní protekční průser, který se ale naštěstí nekonal. Nijak zvlášť nezářila, páč dobře pochopila, že se od ní čeká jen statická krása. Někdo tady napsal, že Samuel nemá ani charisma ani talent...copak jste neviděli ani jediný díl Paneláku na JOJCE? Zahrál to luxusně a obě jeho postavy si získaly mé sympatie. A je taky fair play zmínit Juditku. Její popelkovská Hanička byla prostě k sežrání. Mark Twain psal původně o synovi Jindřicha VIII., který tak rád popravoval manželky, ale malebný slovenský venkov, který film nechal vyniknout v dechberoucích širokých záběrech, je myslím plnohodnotnou alternativou.

Sex 100+1 (2007) odpad!

To je poprvé, co dávám hodnocení v průběhu sledování. Ojedeme osmdesátiletou babču, ať je sranda? Ojedeme mrtvou holku na patologii, ať je to správně ujetý? Je to jeden z nejubožejších filmů, co jsem kdy viděl. A to kurva nejsem puritán.

Hostel III (2011)

Celou sérii HOSTEL nemám rád, protože opravdu věřím, že někde na světě existuje podobný elitářský spolek pošuků, co se takhle zvráceně baví. A to mě děsí víc než Vetřelec. První dva díly pobavily americkou myšlenkou, že hned na bratislavském vlakáči začíná ten pravý Balkán. Vcelku vzato - nemám mučení ve filmech rád. Ani nevím, proč jsem se na trojku díval. Snad z nudy. Což ze mě dělá polovičního pokrytce. Ale lidi, když pominu ty mučící scény (které jsem měl sto chutí přetočit), tenhle snímek měl hlavu, patu, příběh i atmosféru. Taky musím pochválit pár momentů opravdového překvapení ze začátku. Mně jako divákovi se už svíralo hrdlo, protože jsem z předešlých dílů věděl, co bude následovat v dalším záběru. A ono nic. Všechno bylo jinak. A světe div se, mně se líbil. Docela.

Lekce umírání (2007)

Nápad je excelentní: Sympatický Ian každý den prožije strašlivou smrt, aby se hned na to probudil v paralelním světě s novou totožností, kdy hrozná smrt jeho bývalého já byl jen snem. Béčkovost horrorových scén mi ani tak nevadila (teda až na tu řezavou mašinu nad jeho nemocničním lůžkem jako z filmu Hostel), ale pointa celého příběhu mi přišla jako nepovedená epizoda ze seriálu Charmed. A pracné počínání démonky Médey bylo značně kontraproduktivní.

Ve službách legie (1998)

Nádherný, dojemný, excelentně zahraný film. Někdo tady napsal, že konec zaváněl hollywoodštinou. Proboha, kde?!? I Kdyby (SPOILER) Vera obživla, Quaid by si ji vzal, odvedl do Ameriky a z malé Věrky se stala Miss USA (KONEC SPOILERU), pořád by to byl zatraceně malý Hollywood po těch bestiálních zvěrstvech, co všichni zažili. A co se týče soundtracku, nemohli zvolit vkusnější motiv než nádhernou srbskou ukolébavku.

Mafiánovi (2013)

Nevtipná neakční krimi komedie, co se vleče jak týden před výplatou. A to mám De Nira a Pfeiffer tady na ČSFD v TOP 10. O to víc bolelo toto mé vlažné hodnocení. Ti jejich malí zmetci byli vyloženě nesympatičští a zápletky kolem nich nudné a nezajímavé. I přes množství mrtvol z mafie nešel ani trochu strach (krimi) a ani to nebyla banda legračních dementů (komedie). Všechno to bylo takové mezi. Takové c´est la vie.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nemám rád asijské filmy, protože si nikdy nedokážu zapamatovat hlavního hrdinu ani jeho jméno. Nemám rád testosteronovou výplachovou mlátičku. Nemám rád lámání vazu a mačety. A nemám rád svoje předsudky. Tohle byla, lidi, parádní jízda všemi patry asijského pekla. Už když jsem ten barák viděl na titulním plakátu, hned mi připadal jako vesmírná loď Nostromo, kde za každým tmavým rohem vyskočí bestie. A není kam utéct.Trochu ve stylu Očisty. Z každého správně motivovaného člověka (kdo by nebral nájem zadara), se kdykoliv může vyklubat nečekaný nepřítel.

Pan tělocvikář (2007)

Jo, máte recht. Byla to průměrná komedie, co mohla z úžasného námětu vytěžit víc. Ale chemie mezi mdlým Scottem a naprosto ďábelským Thorntonem fungovala na 120%. Jejich společné scénky jen jiskřily zdravým napětím a navíc věčně půvabná Sarandon, kterou mám na ČSFD v TOP 10 hereček. Jak bych mohl dát méně než 3 hvězdičky? Také "příjemný" pocit ze sledování umocnily moje "nepříjemné" vzpomínky na má dětská léta v tělocviku.