• Krátkometrážní

Noční jízda (2013)

Tak tohle je ale luxusní a exkluzivní sračka .. Většinou mi jde kritika prostě z pusy okamžitě, ale tady ani nemám slov, však je to úplně o hovnu film .. Úplně bez smyslu a k ničemu :D , a co ten konec ? Tak to je jenom třešnička na dortu v potápějící se lodi..

Ztraceno v překladu (2003)

No, nějakej nádech to asi má, nádech přátelství mezi dvěma pohlaví, mezi dvěma generacemi. Bohužel mě nádech a zfetovaná Faris nestačí, chtěl bych trochu něco víc. Murray byl teda docela dobrej, ale hudba nulová, a film strašně o ničem. má to hodinu a půl, což je na film i docela málo, ale většinu z toho jsem se neskutečně nudil. Přemejšlel jsem dlouho jestli mám doporučit Sofii jiný pole působnosti, třeba kuchyni. Bál jsem se toho, že mě tady feministky sežerou, tak jsem si to začal trochu rozmejšlet, nicméně když jsem se podíval na všechny její filmy, doporučim jí celoživotní zákaz režírování.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Zase jsem to prožíval... Přes polovinu filmu byla moje kůže proměněná v husí. Nejspíš to hodnocení není objektivní, ale jelikož tam bylo asi 15 scén s Thranduilem, kterýho zbožňuju, byla tam Galadriel snad poprvý v akci, Radagast na saních s králíkama tyvole :D , největší hovado King Dain, tak nemůžu dát jiný hodnocení .. Freeman mě udivuje, protože jsem ho vlastně nikdy neviděl předvést žádnej výkon, tady by si ale zasloužil Oskara, minimálně nominaci .. Jediný, co mě trošku štve, je úplně vymyšlená postava Tauriel, a Legolas, kterej v tý bitvě vůbec nebyl..

Nabít a zabít (2006)

Docela mi to rozbilo držku, první poznatek je, že Hartnett má úplně stejný výrazy jako Kutcher (jenom trošku lepší), Lucy byla totálně okouzlující ! Příběhově je to fakt docela kravina, i když pak k tomu konci ty flashbacky mě dostaly, všechno odhalení, byl jsem rozhodnutej to hodnotit vysoko. Pak mi to na chvilku (při "smrti" Lucy připomnělo Skrytou Identitu, a chtěl jsem se na tom vyřádit, naštěstí DÍKYBOHU to má moc hezkej Happyend, a to je to, po čem moje smutný srdíčko touží!

Memento (2000)

U všech filmů , VŠECH (kromě Pianisty) sem pár minut po shlídnutí, nebo už při něm věděl, jak to budu hodnotit. Tady sem ale vůbec netušil, netušim ještě ani teď . Je to asi jeden z nejoriginálnějších filmů, a na to, že první scéna ti vlastně řekne jak to dopadne, tak tě to překvapuje dál a dál. Mossovka teda zahrála famózní svini. No, ale jelikož je u Nolana zvykem dělat si ze mě prdel, a při konci sem docela otevřel držku, a stejně jako u Skrytý Identity jsem tomu na nějakou chvilku chtěl dát odpad. Jenže to prostě nejde hodnotit podprůměrně, když je to vpodstatě jedinej film svýho druhu.

Čas probuzení (1990)

Důkaz, že zázraky se dějou i bez toho aniž by to muselo bejt Sci-fi. Tohle je vlastně taky takový Sci-fi, s tim detailnim rozdílem, že se to doopravdy stalo.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Sice teď vyšly v jedný době ( asi během dvou měsíců ) vpodstatě tři strašně podobný filmy (Wick, Equalizer), ale musim říct, že tenhle z toho vyšel asi nejlíp. Psychopat v podání Harboura je bomba, nevěřil sem svejm očím, to samý můžu říct u Stevense, kterýho sem viděl poprvý zahrát přesvědčivě.

Cesta do zatracení (2002)

Jako když si v 21. století někdo vybere film o mafii, tak už se kurevsky splet. Nikdy to nemůže překonat to, co už tady bylo, a bohužel to všechno bude na skoro úplně stejný bázi, protože tam prostě neni co novýho vymejšlet. Obrovský mínus tohohle filmu je bohužel to, je to je jedna velká okopírovaná fraška. Druhá věc je, že je to příšerně zdlouhavý, a třetí, že normálně nechutnej Law tady hraje roli ještě nechutnějšího frajera s nechutně špinavejma zubama, z čehož mi je na blití. K tomu ještě ten konec, kterej stojí taky za nic .. Jako hezky provázanej vztah mezi otcem a synem, hudba byla suprová, ale to už u Newmana bejvá docela zvykem.. Jinak mi to přišlo prostě jako normální dvouhodinová plonková divadelní hra.

Správci osudu (2011)

Příjemná romantická pohádka vložená do letního vánku Sci-fi . Fotky Damona v pokoji sice nemám, ale Emily bych tam teda asi kurva vyvěsit měl.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Je to úplně jasnej trojkovej film, ale srdce mi to prostě nedovolí, a dojalo mě to tolikrát jenom díky postavám, nebo dejavu, stačí aby byla v záběru Galadriel s welcome hudbou, nebo Elrond, Thranduil, Gandalf ... Sakra práce ! :D Jinak Freeman neskutečnej výkon..