Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Apetitní film, kouzelná pohádka; Johnny Depp alias Willy Wonka je napůl cvoklý, napůl charismatický majitel továrny na čokoládu, zaměstnává své umpalumpy a vyrábí nejlepší čokoládu na světě. Když do pěti tabulek vloží DAS SLATÝ KUPÓN, tak se najde pět dětí, kteří to jedním či druhým způsobem dokázali získat. Mezi nimi je i hlavní hrdina, Charlie ( hraje Freddie Highmore; Karlík zní divně), který je nejchudší ve městě,ale narozdíl od ostatních čtyř kandidátů není rozmazlenec, všežravec, ambiciózní fracek ani upařenec, takže jako jediný bez zranění vyvázne z výletu do továrny; Nejlepší je happy end na konci.

Na Hromnice o den více (1993)

Prvotřídní komedie,jedna z mých nejoblíbenějších, miluju to; nejvíc mě baví princip filmu, a to šprajcnutí hlavního hrdiny Phila ( Billa Murrayho) v jednom dni,který se neustále opakuje; nádherný je i pohled na reportérku Ritu (Andie MacDowell)

Hvězdný prach (2007)

Jedna z nejkrásnějších pohádek,co znám; velmi vtipná, barvitá, je tam i černý humor ( vraždění princů), kouzla, krásná hvězda Yvaine; typický hrdina Tristan - prototyp hloupého Honzy, co se časem vyvine v pohledného a zkušeného bohatýra; skvělé vedlejší postavy jako princ Septimus, zlá čarodějka, kapitán Shakespeare...

Život Muhammada (2011) (seriál)

Zajímavý život a situace tehdejší doby za proroka Mohameda ( beru to z hlediska teologicko-historického pohledu), dokument je neutrální, nehodnotím obsah, a nejsem v afektu vůči dnešní době předsudků k muslimům obecně, to se diskutuje jinde).

Oskar (1967)

Viděl jsem to náhodou v telce a musim říct, že je to jedna z nejgeniálnějších a nejvtipnějších komedií vůbec ( hlavně v českém dabingu s Filipovským), ta motanice nepopsatelná :D kdo neviděl, nechť tak učiní!

Ztraceni (2004) (seriál)

Jednoznačně pěti hvězdičkový seriál, na nějž mám dost přijemných vzpomínek; velmi dramatický a dějově náročný, s nedotaženým koncem, a nejednoznačně vykladatelný; herecké výkony vynikající, jelikož na pustém ostrově ztroskotá letadlo, je z koho si vybrat za svého favorita; seriál se na začátku tváří realisticky, ovšem prvky fantasy se tu objevují, jako černý kouř,cestování v čase na stejném ostrově, teorie,že ostrov je očistec či že na něm je enormní magnetické pole,kterému se musí každých 108 minut zabránit před výbuchem atd. Flashbacky jednotlivých hrdinů okořeňují přiběh.

Eragon (2006)

Nejprve varování, pokud chcete,aby se vám film líbil, nečtěte knihu, potom filmu dávám 4 hvězdičky, když jsem ho viděl jako dítě v kinech, líbil se mi, neboť je to jeden z mnoha příběhů, ovlivněných severskou mytologií; je tam sice několik cliché z Tolkienova pána prstenů či silmarilionu, ale film jako takový se dá snést; ovšem, rovněž chápu nízká hodnocení těch,co četli ságu Ch. Paoliniho 4 dílů Eragon, Eldest, Brisingr, Inheritance, neboť film je příběhově neskutečně ořezaný a ochuzený o příliš mnoho pikantních ba i dležitých detailů, jenže přesto podle mého názoru je film podhodnocen,takže 4 hvězdy dávám oprávněně kvůli hercům, jež ztvárnili Eragona,Galbatorixe (J. Malkovich), Broma (J. Irons), ,Durzu a Aryu ( ale elfí špičaté uši mohli dotvořit)... P.S. Kdybych hodnotil tento film čistě podle srovnávání s knihou, tak bych dal odpad; neboť se tam lecos smrskne a překroutí dějově tak, aby prostě nebylo možno navázat na eldest ( další knižní díl), škoda

Stmívání (2008)

Tento film by se neměl hodnotit pouze pro jeho obsah, a kvůli hlavní hrdince, jíž ztvárňuje Kirsten Stewart, negativně, nýbrž by se v tom mělo nacházet i to dobré - a to úžasný svět nestárnoucích upírů, kteří s nadpřirozenými schopnostmi jako rychlý pohyb a tělo z diamantu, si můžou dělat co chtějí, proto kvůli téhle úžasné myšlence a několika povedeným scénám jako napínavý baseball či boj na konci Jamese s Edwardem, dávám 5 hvězdiček už ze zásady, že film je určen pro teenagery a snílky, a já snílek jsem, a celá sága je supr příběh, když se přehlídnou jisté dialogy mezi Bellou a Edwardem.

Ratatouille (2007)

Proč jsem dal tomuto filmu pět hvězdiček? No,za prvé,francouzská 70/80. léta a kulinářská tematika jakoby mne pohladily duši,mysl i žaludek; za druhé, hlavní roli představuje Remi- krysa,ne však ledajaká,nýbrž výjimečná anomálie svého druhu,jež nemá ráda špínu,všežravost a pospolitost svých druhů,zato má ve své hlavě génia,jen a jen se dostat do kuchyně s ingrediencema a začít tvořit neskutečně lahodné pokmy; za třetí: symbióza dvou hlavních hrdinů-nemotorového mladíka a zručné krysy,kteří na sebe museli narazit shodou okolností v kuchyni restaurace Gusteau se zaniklou slávou opět shodou okolností otce mladíka-Augusta Gusteaua, ovšem tato informace se prozradí později ;za čtvrté, nadchly mne i lidské postavy,jako nejuznávanější děsivý a vyzáblý kritik,který nespolkne ani sousto,není-li pokrm dokonalý,či záporná postava šéfa oné restaurace,jenž ji chce přeměnit na fast food a odhalí symbiózu mladíka a krysy. Konečně za páté,díky vizuální barevnosti a kontrastu Paříže,francouzského venkova a kanálu,či díky humoru a zápletce filmu doporučuji tuto rodinnou komedii.

Ivan Vasiljevič mění povolání (1973)

Jedna z nejpopulárnějších sovětských komedií,plná gagů,hlášek jako : "Polož trubku !", "Vy vodku pjotě?" či "Uch, krasota-to kakaja,lepota!!!" a vtipných scén. Zápletka spočívá v tom,že se jistý sovětský vynálezce zasní a zdá se mu,že vyrobil stroj času,přenese dva náhodné svědky svého experimentu - notorického zloděje Miloslavského a správce domu Ivana Vasiljeviče Bunšu do 16. století do dob Ivana (Vasiljeviče) Hrozného,načež si správce a car nechtěně vymění role (obě role hraje stejný herec Jurij Jakovlev). Za zmínku stojí i Leonid Kuravljov, jenž hraje roli kriminálníka Miloslavského,(shodou okolností se tak jmenoval i jistý prolhaný šlechtic v 16.století,a tak když se spolu se správcem ocitnou v minulosti,čeká je přinejmenším sprint,úprk před carskou gardou. Vřele doporučuji pro znalce ruštiny,či labužníky takových-to nostalgických komedií minulého režimu. Pro mě osobně je to jeden z kultovních rodinných filmů, znám ho od malička a doporučuju všem.