• Krátkometrážní

Americká krása (1999)

Žít či zemřít. To jest otázka filozofa. Ne Sam Mendes je třída natočit film o životě normální americký rodinky z 90. let. Kevina Spacey zahrál roli muže, který nechce přiznat, že stárne a už to nebude lepší. Má totiž za manželku mrchu, která ho co to krok podvádí. Má taky milovanou dceru, která ho nenávidí. Chtěla by ho nejraději zabít - klasická teenagerovská myšlenka. Dcera si nachází si přítele, který je tak trochu podivín. Romantik s čistou a upřímnou duší. Doma to má hodně těžké, otec požaduje plnou disciplínu, sám skrývá v sobě tajemství. Děj se rozplyne jak inkoustová kaňka ve vodě. Brilantní satira.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Ulítlá pohádka mého dětství. Jedna z nejlepších Asterixovek. Hod daleký alá obelix, kdy Obelixe začal honit oštěp po průletu okolo Země. Nebo super běh v podání Asterixe. Nemohu nic než dát téhle klasice 100%

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi trojkou a čtyřkou. Tento film má oslovit diváka, zaujmout ho, a nepustit až do konce filmu. Ale jak řekl můj otec, tento film postrádá hlubší smysl. Je to taková hollywoodská třešnička na dortu s ulízaným hezounem Orlandem Bloomem, pirátem Johnnym Deppem, a krásnou Keirou Kneightely. Dobrej film na krásnej večer s dívkou.

Letuška 1. třídy (2003)

Lepší než Blondýnka s Reese Whiterspoon, ale stejnak nic klukovi neřekne. To, že má mít každej člověk svůj životní cíl, nezakazuju, ale natočit o tom film. Nadmíru zbytečný. Jediný co mne potěšilo byl šilhavý Mike Myers, největší šílenec a "idiot" Hollywoodu.

Těžce zamilován (2001)

Romantická komedie pro děvčata, která si myslí, že nejsou pro kluky moc hezký a trápí je to. Ne všem klukům, záleží jen a jen na vzhledu své přítelkyně. Po prvním zhlédnutí tak 70%, po druhým trošku horší. Zajímavej nápad, kdy má Hal paranoiu, že vidí děvčata, jaké jsou uvnitř. Povrchnost, lakotu, pyšnost, to žádná dívka před ním neskryje.

Mars útočí! (1996)

Pořádnej úlet Tima Burtona. Na to, že v něm hraje Jack Nicholson, Annette Bening, Pierce Brosnan, Danny DeVito, M.J. Fox, tak je výsledek hodně slabý a nevtipný. Marťani jsou trapní. Podle toho jaký mají zbraně, bych tento film snad i zařadil k dětským filmečkům. Jsou ošklivý. A ještě jednou trapní. Snad nepovedená parodie na Den Nezávislosti. Naštěstí se Tim oklepal, a znova válí.

Sněžní psi (2002)

Za tu krásnou přírodu 2* za krásná zvířátka 1* téma, který je nabitý lepšími filmy -1,5* hra, která získává na sledovanosti, a na oblíbenosti v posledních 10 letech 1* místy nudná -0,5* Celkově sečteno podtrženo 2* podprůměrná komedie, kterých se točí 1000. Jo, a takhle se nechovaj psi.

Plnou parou vzad! (2002)

Tento film jinak nelze srovnávat než s filmy podobného žánru. Myslím, že patří do průměru, teen komedií. Ačkoli je místy nechutná, aspoň že to vyvažuje trochou vtipných scének. Mnohem lepší než Snowboarďáci, série Holky to cht...., a další. 50% Jenom se divím, že si nevšimli toho velkýho nápisu na lodi loď gayů. No, těma švédkama si u mně moc nepolepšíli, nemám rád moc Švédky.

Duch ohně (2002)

Béčkovej horor se spoustou chyb, a taky trošku trapnej. Kdyby to aspoň mělo nějakej nápad. Jinak zapadí do Podprůměru, kde jsou další 1000 podobných filmů. Parta studentů, kamarádů, postupně umírá. To je ohraný. Podobnost s Nezvratným osudem. "Všichni umřeme!"

Maurice to zařídí (2002)

Ulítlá Francouzská komedie, která chce profitovat ze své úchylnosti.