• Rodinný

Návrat do budoucnosti III (1990)

Třetí díl se podle mě trochu slabší než předchozí dva filmy, ale i tak se jedná o zábavný kousek. Zde jsme poznali doktora Browna ještě víc než předtím, a objevují se zde i hodně vtipných scén, a hlavně i narážka na známého starého herce. Film, hoden být ukončením této legendární trilogie.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Po úžasném prvním filmu, přichází ještě lepší film. Tenhle legendární kousek je jeden z nejlepší z této trilogie. Doktora Browna jsem si oblíbil ještě víc, a jeho partnerství s Martym je víc než zábavný. Líbili se mi narážky a flashbacky k prvnímu filmu, díky tomu jsem si film oblíbil ještě víc.

Návrat do budoucnosti (1985)

Opravdu skvělý film se zábavnou zápletkou a postavy. Velice originální film, postavy jsou velice zábavné, k tomu je doprovozena úžasnou hudbou od Alana Silvestra a Michaelem J. Foxem, který zahrál Martyho na jedničku.

Gotham (2014) (seriál)

Co se mi na seriálu velice líbí je, jak úžasně vystihli a vykreslili Gotham. Špinavé, temné město plné grázlů a zločinců na každém rohu. Chemie mezi Jimem a Bullockem, kterého hraje skvělý Donal Logue je víc než vtipná. Dosud jsem si zamiloval mnoho postav ze seriálu. Včetně Oswalda / Penguina, Edwarda / Riddlera, Butche, Bullocka a i vlastně Alfreda, který je lepší než předtím. V batmanovských filmech jsme ho sice znali jako rádce, tady ale nakopává i zadky. A je dobře, že to není jenom pouhý moudrý sluha. Naopak si myslím, že postava Barbary Kean je trochu zbytečná, stejně jako postava Tigress. Jinak se mi seriál velice líbí, finále první série sice nebyl nijak zvlášť úžasný jako třeba Agents of SHIELD, ale jinak si myslím, že si seriál vede úžasně.

Jana Eyrová (2011)

Bylo to docela dobrý, tedy do té doby, než začala ta "romantická část". Od té chvíle jsem se nudil až do konce. Chvílemi to bylo docela zajímavé, ale nijak mě to nevtáhlo do děje. Jediné pozitivní věci ohledně tohoto filmu jsou Michael Fassbender, Mia Wasikowska, Jamie Bell a Judi Dench. Díky nim jsem ten film v podstatě "přežil".

Fantastická čtyřka (2015)

Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení tomuhle filmu dát... ale začnu od začátku. Nejdříve musím říct, že tenhle film není TAK špatný, jak zahraniční kritici píšou. Tak špatný film to není. Jenom ten velký střih, co je uprostřed filmu. Říkalo se, že první polovina filmu je fajn, s čímž souhlasím, ale všechno to jde z kopce poté, co naše parta získá schopnosti. S čímž moc nesouhlasím. Jak už jsem psal, velkým problémem filmu je střih. Je vidět že se hodně stříhalo, což nikdy nedělá filmu dobře. Herci mi přišli sympatičtí, nijak mi v jejich rolích nevadili, ale hlavně Kate Mara a Toby Kebbel na mě udělali dojem. Dalším problémem je však fakt, že dali Doomovi malou roli. Nevím, jestli se to dá označit jako spoiler, ale radši to tam dám. SPOILER Je při té "havárii", a poté se objeví až na konci filmu při závěrečné bitce. KONEC SPOILERU Na velkého padoucha Marvel Universe je to dost blbý. Škoda že navíc nějak nerozvíjeli sourozenecký vztah mezi Johnnym a Sue, nicméně se tu hodně zaměřovalo na vztah mezi Reedem a Benem, což mě těší.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Musím především pochválit hudbu. Batman, jakožto hodně zastaralý muž žije v ústranní, v důchodu, stejně jako všichni ostatní. Přeci jen to ale netrvá dlouho, a vydá se zpátky do boje. Příběh je víceméně dobrý, není tak temný jako druhá část, ale i tak pobaví. Záporák se snaží vypadat hrůzostrašně, trochu mi připomínal Banea z "Temný Rytíř Povstal" (asi kvůli tomu, jak dává Batmanovi fyzicky na frak). Komisař Gordon ale potěšil, a proto se řadí mezi mými oblíbenými detektivy.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Musím především pochválit hudbu. Jako u předešlého dílu, příběh je temnější, vážnější a to je dobře. Joker i Superman jsou skvělí protihráči, kteří dostávají Batmana na kolena. Scéna s upadajícím městem (asi víte o čem mluvím) byla skvělá ukázka chaosu a temnoty, který Gotham přímo prezentuje jako město zločinu. Po tomto díle jsem si i trochu oblíbil novou Robin (sice není lepší než Dick nebo Jason, ale i tak ujde).

Ant-Man (2015)

Když oznámili Ant-Mana, hodně lidí si myslelo, že to bude propadák. Tedy ne úplný, je to přeci Marvel, ale spousty v tomhle nevěřilo. No, ti co stále nevěří, by se měli ihned podívat. Ant-Man je totiž jeden z dalších úžasných filmů, který jsem kdy viděl. Ano, v podstatě všechny filmy od Marvel Studios jsou boží, ale musím říct, že Ant-Man by se mohl stát "klasikou", kterou se jím stal první Iron Man. Sám James Gunn (Strážci Galaxie) řekl, že Ant-Man je jeho nejoblíbenějším filmem od Iron Mana a já s ním vřele souhlasím. Spoustu vtipů, skvělé akce (jak se Ant-Man zmenšoval a zvětšoval a dával rány se mi nejvíc líbilo na tomhle filmu), skvělých postav (doufám že se Louis/Michael Pena vrátí v dalším díle). Yellowjacket mi přišel jako fajnový sympaťák-záporák. Ze Scotta / Paula se stal velice zábavný hláškář a už se těším, až ho uvidím po boku Avengerů. Neskutečně zábavná postava. Michael Douglas byl skvělý mentor, a byl naprosto skvělá volba pro Hanka Pyma. Ovládání mravenců bylo podle mě ta druhá nejlepší věc ve filmu (ta jejich týmová práce!). Mimochodem, hlavně počkejte až do konce filmu, máme tu 2 důležité potitulkové scény ;)

Terminator Genisys (2015)

Jak to rychle začalo, tak i rychle skončilo. Nechápu, proč lidi říkají, že je tohle špatný film. Vždyť je to naprostá bomba!! Je to lepší než Terminátor 3: Vzpoura strojů a rozhodně to je lepší než Salvation. Od začátku se většině nelíbil casting, ale pro mě je to skvělý. Emilia Clarke se sice nevyrovná Sáře Connorové, kterou nám dala Linda Hamilton, ale v tomhle filmu nám brilantně ukázala svou vlastní Sarah. Jai Courtney byl jako Kyle skvělý, Jason Clarke se mi trochu jako John nezdál, ale nebyl na škodu. Rozhodně byl ale nejlepší Arnold, který i po těch dlouhých letech dokázal svou ikonickou roli opět zahrát na jedničku s hvězdičkou. Asi netřeba psát, že je hudba úžasně poslouchá, především trochu změněná klasická hudba z Terminátora. Ano, příběh je sice trochu zamotaný, ale i tak je Terminator Genisys letní zábava, kterou bych vřele doporučil. 75 %