Kolonie (2015)

Zajímavé drama s neuvěřitelnou a chvílemi dost odpornou zápletkou. Těžko uvěřit, že se něco takového opravdu stalo. Příběh je tedy dost napínavý, obsahuje samozřejmě pár pozlátek pro zaujetí širšího publika, ale rozhodně nemá problém po ty necelé dvě hodiny udržet divákovu pozornost. Herecky je vše zvládnuto na výbornou, vypíchnul bych hlavně Daniela Brühla a především Michaela Nyqvista, jehož záporák byl absolutní špička. Finální hodnocení: Pokud máte rádi historická dramata, tento snímek nesmíte minout. Vězte však, že to nebude příjemná podívaná.

Logan: Wolverine (2017)

Lepší sbohem si Hugh Jackman pro svého Wolverina snad ani nemohl přát. Tento snímek je jedním slovem perfektní. Tentokrát to není o záchraně světa před hromadou CGI bordelu, tentokrát je to osobní. A to velmi. Rating R tvůrci využili absolutně do mrtě, akční scény jsou extrémně povedené, masivně krvavé a brutální, ale hlavně reálné, na čemž má zásluhu především nemalá skupina kaskadérů (dle závěrečných titulků jich bylo několik desítek možná i stovka). Příběh má hlavu a patu, není možná tak velkolepý, ale o to více si ho každý užije a stotožní se s ním. Herecky se jedná o koncert akce a emocí, kde kromě výše zmíněného Jackmana excelují snad všichni jeho herečtí spoluhráči, v čele s Boydem Holbrookem, jehož záporák neměl chybu. Podobně je na tom i technická a hudební stránka filmu. Finální hodnocení tedy zní: ideální závěr jedné obrovské filmové kapitoly, který jen těžko nějaký remake či reboot překoná.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Návrat do světa Harryho Pottera je bohužel jen průměrný film a to navzdory tomu (či právě proto), že scénář napsala sama J.K.Rowling. Nechápejte mě špatně, tento snímek není rozhodně nic hrozného, ale taky to není žádný zázrak. Herecky se jedná o průměrný kousek, ani Eddie Redmayne v hlavní roli mě moc neoslnil a s přibývajícími filmy tohoto chlapce začínám mít pocit, že všechny jeho postavy jsou naprosto stejně zahrané. Příběh a zápletka je celkem jednoduchá a natáhnout ji na více než dvě hodiny dle mého názoru nebyl dobrý nápad. Navíc by mě opravdu zajímalo, o čem budou další dva filmy, protože tento byl krásně uzavřen. Vizuální efekty jsou na dobré úrovni, stejně tak technická a hudební stránka. Finální hodnocení tedy zní: fanoušci si to určitě užijí, pro ostatní je to jen další obyčejný fantasy film.

Podraz (1973)

Velmi povedený film s dokonalou atmosférou, perfektními hereckými výkony a zajímavým příběhem. Na plné hodnocení to však u mě nemá. Proč? Těžko říct. Něco mi v tom zkrátka neštymovalo, a ačkoliv mi ty dvě hodinky hereckého koncertu Paula Newmana a Roberta Redforda utekly jako voda, podívat se na to znovu bych už nechtěl. Přesto se však jedná o pěkný kousek a rozhodně stojí za to se na něj podívat.

Doktor Strange (2016)

Vizuální nádhera, která se od ostatních Marvelovských komiksáren v lecčem odlišuje. Herecky je vše zvládnuto na výbornou, Benedict Cumberbatch prostě umí a ostatní herci mu skvěle sekundují. Co se týče vizuálních efektů a celkové stylizace filmu, vše se velmi povedlo. Nutno však říci, že z honiček po neustále se transformujícím prostředí by mi v kině nejspíš bylo špatně. Překvapením pro mě byla relativně krátká stopáž (oproti podobným filmům), ale jelikož příběh nebyl zas tak originální, ničemu to nevadilo. Finální hodnocení: Povedené dílo, které rozhodně stojí za to zhlédnout.

Sex ve městě 2 (2010)

Těžký provar, který má se seriálem a předchozím filmem společný už jen název a herečky/herce. Velký rozpočet a exotické lokace ovšem nezachrání fakt, že příběhově a herecky je tento snímek hluboko pod průměrem. První polovinu se ani nedočkáme nějakých dobrých hlášek a druhá polovina v Abu Dhabi (tedy vlastně v Maroku)...vlastně ani nevím, měl jsem co dělat, abych neusnul. Být stopáž o hodinu kratší, dám tomu možná dvě hvězdy. Takhle je to jen za jednu a to ještě s odřenými prsy.

Sex ve městě (2008)

Velmi podobné stylu seriálu, přesto to už není úplně ono. Čtveřice žen sice perlí ostošest, ale udržet více než dvě hodiny pozornost diváka není lehký úkol. Tomuto snímku se to však docela zadařilo. Musím uznat, že kromě klasické hromady hlášek, nahoty a podobných bizardností obsahoval i scény, které bych u tohoto stylu filmů nečekal. Myslím tím velmi dobře zahranou totalní depresi Carrie poté, co ji...nebudu spoilerovat, koukněte se sami. Finální hodnocení: mírně slabší než seriál, nicméně výše zmíněná věc mu průměrné hodnocení vysloužila.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Jelikož občas "nutím" manželku koukat se mnou na nějaké náročnější snímky, vrátila mi to tímto seriálem. Nutno však říci, že to nebylo tak hrozné, jak jsem očekával. Cílové publikum jsou sice ženy, nicméně i opačné pohlaví si na tom najde své. Když už nic jiného, tak se aspoň pokocháte čtyřmi pěknými ženami v oblečení i bez. Kromě nahoty seriál nabízí množství dobrých hlášek, především z úst Samanthy a také nespočet bizardních situací. Postupem času kouzlo samozřejmě slábne, ale přesto si myslím, že méně než průměrné hodnocení si tento kousek nezaslouží.

T2 Trainspotting (2017)

Jedno z nejlépe zvladnutých pokračování, které jsem měl tu čest zatím vidět. Dvacet let uběhlo jako voda, ale čtveřice hlavních postav neztratila nic ze svého charakteru. Nejvíce vyniká Robert Carlyle, jehož Begbie je naprosto dokonalý. Dějově se jedná o zajímavý příběh, na nostalgickou strunu se sice tu a tam hraje, nicméně není to nucené. Je zkrátka vidět, že se scénářem si dal John Hodge práci a čekání se rozhodně vyplatilo. Hudebně není co vytknout, stejně tak po stránce kamery a střihu. Stopáž se od prvního dílu prodloužila o půl hodiny, ale ani jednu chvíli jsem se v kině nenudil. Finální hodnocení: Perfektní návrat se vším všudy.

Prolomit vlny (1996)

Další mazec od Larse von Triera, který se nese v podobném duchu jako jeho ostatní filmy. Rozdělení na kapitoly, explicitní scény, málo dialogů, to je jen slabý výčet vlastností, kterým toto dílo disponuje. Herecky je vše zvládnuto na výbornou, Emily Watson a její extrémně schizofrenní Bess se mi vryla do paměti pravděpodobně nejvíce. Děj a zápletka je celkem jednoduchá, ale jak už to u tohoto dánského kouzelníka bývá, rozhodně diváky nečeká obyčejný film. Finální hodnocení: Koukat na toto dílo na Valentýna se svoji manželkou nebyl nejlepší nápad, pokud ale máte rádi náročnější kinematografii a depresivní příběhy s ne zrovna šťastnými konci, vřele doporučuji.