Columbo - Smrt nabízí pomocnou ruku (1971) (epizoda)

Jeden z prvních dílů série, který je takový typicky nemastný-neslaný. Není to špatné, ale chybí nějaký výrazný motiv, nějaký nápad atd.

Columbo - Prázdný rám (1971) (epizoda)

Nepěkný díl, kde je hlavní vražedná dvojice tak nesympatická, že se od nějaké 10. minuty modlíte, ať už to poručík Baloňák rychle skončí.

Columbo - Jak vytočit vraždu (1978) (epizoda)

Docela pěkný díl, kde je hlavní padouch opravdu slizký až hanba (také tomu dost napomohl super dabing Jana Vlasáka). Jediné, co mě mrzí je, že pan doktor byl nakonec odhalen díky absurditě hned na počátku vraždy. Asi nikde na světě by se totiž nemohlo stát, že psi, kteří právě roztrhali člověka, si vesele hrajou venku s policajtem, místo toho, aby šupem putovali na utracení.

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Není to tak špatný díl. Vrah byl tentokrát donucen jednat impulzivně, bez předchozí přípravy. Tento typ dílů je vždy trošku nudný, protože vrah se v závěru obvykle dostane sám. Tenhle maník byl ale elegán a kliďas každým coulem a jenom kvůli pitomé náhodě skončil - jak jinak - špatně.

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Vynikající díl, kterých v celé columbovské sérii věru příliš nebylo. Vrah i detektiv postupují zcela logicky, uvážlivě a přesně. Přesto však jeden z nich nakonec šlápne vedle (hádejte kdo). V jakémsi žebříčku z roku 1997 - TOP 100 nejlepších dílů ze všech seriálů světa se tento díl umístil na 16. místě. To snad mluví za vše.

Columbo: Výkupné za mrtvého (1971) (TV film)

Takhle to dopadá, když vraždí slepice. Ani na začátku mi ta dáma nepřipadala dvakrát moc sympatická a její chování na konci tento můj pocit jenom potvrdilo. Trošku vyzobaná, trošku chamtivá a totálně bez schopnosti dovést věci do konce. A na to taky doplatila.

Columbo - Spiklenci (1978) (epizoda)

Rozhodně jeden ze slabších dílů. V podstatě se dá říct, že nejlepší kvality dosahují ty díly, kdy vrah má svůj čin perfektně promyšlený a vraždí pro prachy nebo moc. Jakmile se do toho připletou emoce nebo nedej bože politika, vždycky to stojí za starou bačkoru. Což byl právě případ tohoto dílu.

Halloween III (1982)

Nechápu všeobecnou nevraživost vůči tomuto filmu. I když pominu asi tak 60%ní většinu chudáků, kteří se neodvažují film ohodnotit lépe, neb nechtějí vyčnívat z intelektuální řady, stále je zde dost těch, kteří tenhle film z duše nenávidí; stále se odvolávajíce na předchozí dva díly, jaké že prý jsou vynikající a jak je tento třetí v porovnání s nimi stupidní. Pokud se ale odpoutáme od toho, že to je jeden z "TĚCH" Halloweenů a nebudeme hystericky oplakávat absenci Michaela, stále tu ještě zůstává velice slušný osmdesátkový horor. Je to klišé, ale rakovinotvorná atmosféra městečka Santa Mira nemá chybu. Děj je takový, jaký má většina hororů - tedy nekomplikovaný, ale rozhodně ne stupidní. A v porovnání s jakýmkoliv hororem let devadesátých, či dokonce let nultých, má tenhle alespoň atmosféru a patřičné gore koule. Nezmínit nelze ani fantastický soundtrack a supervlezlý song, který provází vlezlé jingly "Eight more days 'til Halloween, Halloween, Halloween." U každého jiného hororu byste se, vážení čé-es-ef-déčkoví kritici a kritičky alespoň slitovali a shodli se v hodnocení někde mezi 50% - 60%. Ale proč nezatratit film jen pro to, že se nedrží pochybných dogmat série, že?!

Život je krásný (1997)

Veliké zklamání a nejen asi pro mě. Benigni u mě v tomhle filmu nevyvolal ani jednou pocit, že je dobrým hercem. V první části byl zcela zbytečně ukecaný a ve druhé tak křečovitý, až to bolelo. Místy mi velmi silně připomínal Piera Richarda (kterého moc nemusím), ale tam kde to Richard jakž takž dokáže ukormidlovat, je Benigni jako slon v porcelánu. Celkově ten film působí dost vágně. To, že je to film o "člověčenství" v neveselých časech, neberu jako argument. Je to zkrátka obyčejný film, tu a tam vtipný. Ale nic víc.

Romance X (1999) odpad!

Jako porno průměrné, jako seriózní film katastrofa.