Kokosy na sněhu (1993)

Komedie co je zábavná? Áno. Napětí co graduje? Áno. Soundtrack od Hanse Zimmera? Áno! Jamaičani co nikdy neviděli led? Ano. Skvělý dynamický film? Sakra áno. Na tento film se vždy rád podívám. Nedal jsem pět hvězd jen proto že to není nějaké spectacular grande ze kterého by byl každý na rozpacích. Jinak nemám co dodat. Skvělé.

Lovecká sezóna (2006)

Je to sice ztřeštěná hajzlovina, ale příběh má hlavu a patu, postavy se vyvíjí, a dynamika je skvělá! Navíc jsem se při psaní této recenze dozvěděl, že soundtrack dělal Ramin Djawadi, takže i za tohle plus. Postava Shaw  byla tak akurátní, že jsem v něho prostě uvěřil a jen za tenhle charakter, dávám hvězdu navíc. Asi je muj ztracenej fotr. Animace se špičkou jako Disney, SnováPráce nebo skákající lampitchkou v roce 2006 krok sice neudrží, ale na rok 2006 Sony pictures Animations nebyl špatný. Kéž by po tomto filmu nevyšly 3 další "pokračování" které absolutně zkazí universum do dětského konzumu jako většina pokračování animovaných filmů dnešní doby. Pokud se do filmu dostanete, napětí tam je. Ale stále je to spíš jen smoothie skečovacích podmáslí na nepohodu, než-li plnohodnotný filmák.

Lovecká sezóna: Strašpytel (2015) odpad!

10 minut a vypnul jsem to. Bohužel, špižírna s drogama abych utlumil funkce svého mozku byla zrovna prázdná. Čekal jsem že dám alespoň tu hvězdu za zvuk, soundtrack a visuál, ale někdo si řekl že bude super, dát motion-blur na max, takže se mi z visuálu zvedal kýbl (je to tam pěst na voko fest). Nedivím se že já a mé blízké okolí se začalo dozvídat že tento film vůbec existuje, až 8 let po vydání. Doufám že udělají pátý díl. Možná na to za 15 let udělám recenzi. Pamatujete se na doby, kdy se animované filmy dělali hlavně pro náctileté a dospělé? (Ice age 1, Monsters Inc. Finding Nemo, Cars, Incredible). Mno, vypadá to, že tato doba je bohužel definitivně pryč. Dnes už se takřka nikdy neudělá pořádný animák bez toho, aniž by jste za celou stopáž, neměly znásilněný film několika ftípky, kterým se zasmějou jen tří leté děti.

Lincoln (2012) odpad!

Fakt prosím. Spielbergu už jdi do důchodu. Nutíš mě nenávidět celou tvojí osobnost i přes to, že jsi vydal dost skvostných snímků.

Mimzy (2007)

Rodinný patos a sub-linka futurepunku budoucnosti, Aby starej dědek (Asi pra pra pra pra pra syn Spielberga) zjistil, že v minulosti existovala láska. Gé gé. Příběh v podstatě nedává smysl, je tam plno chyb, ale když si snížíte mozkovou kapacitu tak o padesát procent, tak by to šlo. Film má u mě vždy místo k sezení, jelikož to co na tomto filmu miluji, je sound design a nápady k visuálu. Subjektivně mu dávám průměr, objektivně to míří díky míře trapnosti skoro k odpadu - i přes to že to má být spíš taková pohádka. "Ten ten, STROJ TEN GENERÁTOR!"

Lovecká sezóna 2 (2008) odpad!

Jak mě na*rat tutorial. Už jednička byla dost velká chujovina, ale po shlédnutí dvojky po více jak deseti letech, jsem měl těžkou krizi s jeho dokoukáním. Už nikdy se na takovou čoklosračku nepodívám!

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023) odpad!

CSFD PROSÍM PŘEJMENUJTE TENTO FILM NA: "CHOZENÍ DO SCHODŮ A PITÍ ČAJE". 70 Minut filmu, a neviděl jsem nic jinýho, než Denzela W. jak prohraje vůči děcku, skoro chcípne, a 45 minut v kuse nejakčnější část filmu je to, jak někdo chodí ze schodů, do schodů, sedí a chlastá čaj nebo latté, a to je všechno. (DOSLOVA JSEM NAPOČÍTAL OD 20. MINUTY FILMU - 21x chození na schodech [Ne proto že by byl film tak akční a furt se někam chodilo, ale protože toto chození je jen cinematický stock záběr který vám neřekne nic, a je tam podle mě jen kvůli natáhnutí stopáže] a 7x chlastání čaje) Pak umře nějakej harant v restauraci kde Denzelovy prodal rybu, a jeho celkový screen time byl asi tak 12 sekund. Tedy umře, a film to prezentuje tak, jako kdyby umřela jedna z hlavních postav filmu. Proč nic necítíte?! Zajímalo by mě co za matroš si dal ten paskřivec co tuhle sračkárnost psal. Všichni uctívají Denzela W. jako kdyby ho v tom sicilským slumu všichni znali celý život, avšak divák ví leda tak hovno. Žádnou spojitost se všema postavama co do té doby divák viděl. Po celé hodině nudy, máme scénu v podzemní restauraci, kde Denzel vezme Cammora wannabe frajírka za nerv na ručičce, a za celou scénu tam máte TŘIKRÁT nasemplovaný "zvuk" který zněl jako holub co sere z drátů. A TEN JE TAM ZA 90 SEKUND TŘIKRÁT! Asi si tvůrci řekli, že je to až moc dobrý zvuk. V této části jsem si už myslel že koukám na nějaký nedodělaný školní projekt. Film v podstatě začíná až 12 minut před koncem, kde Denzel W. pronásleduje toho nejpatetičtějšího bosse v dějinách kinematografie. Boss 5-ti rodin italské Camorry?! Dobrej vtip. V poslední scéně boss-fightu jsem si myslel že Denzel tam lítá na koštěti. Film se uzavírá tím (po záběru na schody) kde náměstí plné lidí oslavuje výhru ve fotbalu. Zítra jdu k doktorovy aby mi odebral krev, jestli v ní nemám nějaké drogy, protože odmítám akceptovat to, že tento film nebyla jen halucinace. Nejhloupější, nejpatetičtější a nejnudnější "akční" film za posledních 20 let! (Když nepočítám John Wick 4) To už bych radši koukal na Titanic 2: Historie se opakuje. Film má ten samý problém jako John Wick 4. I když první díl nebyl absolutní masterpiece, a dvojkou to začínalo smrdět fest, třetím a (doufám že) posledním dílem vše předchozí spláchlo do hajzlu, a někde na té cestě přes sklady pytlů s čajem a čumění na hodinky, rejža zapomněl jak film dělá se. Film se snaží sám sebe opodstatnit tím, že ukáže na konci fotku druhé hlavní postavy (Agentky CIA) která je prý dcera již zesnulé báby z minulého dílu. Jejich dcera samozřejmě ve druhém dílu neexistovala, takže vám to může bejt úplně u koudele. Agentka měla asi tak celkově 5 až 10 minut screen-playe, takže s tímhle na mě nechoďte. Film absolutně o ničem. Vlastně ne. Je to manifesto režiséra který chce aby všichni viděly, že má fetish na schody. Odpad! PS. Doufám že recenze a hodnocení Verbala je jen troll.

Papežův vymítač (2023)

Aneb kdyby Constantine přestal hulit 10 cigár za minutu, zestárl o 50 let, ztloustl ze špaget s masovýma koulema a hrál ho Daniel Vávra. Nevím co k tomu napsat, ale aspoň to má dobrou atmošku.

K zemi hleď! (2021)

Film co vykrádá asi 40+ filmů, klišé které jsem si myslel že nastanou, tak byli vyvráceny. Přehrávání Di Caprisoneho opět na místě. Více katastrofický film než-li vážné katastrofické filmy jako třeba od Emmericha a dalších. Dávám čtyři hvězdy, jelikož tento film našel balanc mezi chujovinou, a dramatickou stránkou.

Letec (2004)

Přidávám hvězdu za letadla. "V tom je budoucnost". Drž už hubu! Vzhledem k tomu že jsem nikdy neslyšel o Howardu Hughesovi kromě tohoto případu (jak už v mém mladším věku nebo aktuálním) tak i když je to od Scorseseho a film mě z většiny zajímal a vydržel jsem u něho mít přilepený oči na obrazovce, tak části kdy Howardovi zamrdává pod kotlem jsem těžce nedával a musel přetáčet. A vzhledem k tomu že film končí jeho záchvatem kde řekne asi tak dvě stě krát "v tom je budoucnost" tak jsem od filmu odcházel na*ranej. Film má absolutně vše co by dobrý film měl mít, atmosféru, dobové kulisy, kameru, herecké výkony, napětí, to vše je tu na výbornou. Scorsese prostě umí. Ale i přes tohle všechno, film po zhruba šesti projekcích nedokážu mít rád. Nevím jestli to je formátem životopisného filmu o člověku o kterém nevím vůbec nic (kromě toho co mi vysvětlil tento film) nebo tomu že koukání na DiCapria tři hodiny jak mu praskají kolečka v hlavě, není pro mě to nejzáživnější. Zanechám tu tedy jen subjektivní hodnocení, jelikož mi nepřipadá že bych dokázal svou recenzi a hodnocení opodstatnit v čemkoliv objektivním. K tomuto filmu se vrátím zase v budoucnosti až tehdy, pokud se budu chtít kouknout na nějaký letadla.