Papežův vymítač (2023)

Aneb kdyby Constantine přestal hulit 10 cigár za minutu, zestárl o 50 let, ztloustl ze špaget s masovýma koulema a hrál ho Daniel Vávra. Nevím co k tomu napsat, ale aspoň to má dobrou atmošku.

K zemi hleď! (2021)

Film co vykrádá asi 40+ filmů, klišé které jsem si myslel že nastanou, tak byli vyvráceny. Přehrávání Di Caprisoneho opět na místě. Více katastrofický film než-li vážné katastrofické filmy jako třeba od Emmericha a dalších. Dávám čtyři hvězdy, jelikož tento film našel balanc mezi chujovinou, a dramatickou stránkou.

Letec (2004)

Přidávám hvězdu za letadla. "V tom je budoucnost". Drž už hubu! Vzhledem k tomu že jsem nikdy neslyšel o Howardu Hughesovi kromě tohoto případu (jak už v mém mladším věku nebo aktuálním) tak i když je to od Scorseseho a film mě z většiny zajímal a vydržel jsem u něho mít přilepený oči na obrazovce, tak části kdy Howardovi zamrdává pod kotlem jsem těžce nedával a musel přetáčet. A vzhledem k tomu že film končí jeho záchvatem kde řekne asi tak dvě stě krát "v tom je budoucnost" tak jsem od filmu odcházel na*ranej. Film má absolutně vše co by dobrý film měl mít, atmosféru, dobové kulisy, kameru, herecké výkony, napětí, to vše je tu na výbornou. Scorsese prostě umí. Ale i přes tohle všechno, film po zhruba šesti projekcích nedokážu mít rád. Nevím jestli to je formátem životopisného filmu o člověku o kterém nevím vůbec nic (kromě toho co mi vysvětlil tento film) nebo tomu že koukání na DiCapria tři hodiny jak mu praskají kolečka v hlavě, není pro mě to nejzáživnější. Zanechám tu tedy jen subjektivní hodnocení, jelikož mi nepřipadá že bych dokázal svou recenzi a hodnocení opodstatnit v čemkoliv objektivním. K tomuto filmu se vrátím zase v budoucnosti až tehdy, pokud se budu chtít kouknout na nějaký letadla.

Tah pěšcem (2014)

"Chtěl jsem k vánocům šachovnici, a ne schnilý pomeranče. Byl jsem hodnej syn matko kurva!" Po 2 letech: "Můj syn je moc velký madrfakin autistomagor, zapíšu ho na terapie šachoidní". "Boris, napíchni ho". Po 8-mi letech: "Tam v křesle dělá to vzum vzum vzum komred, a točí se to jak fidžet spinr. Udělej tam vzum vzum proti tamtomu vzum vzum aby tamten měl taky vzum vzum protože už vím že taky on vzum vzum ještě víc a dřív než já, Boris!" Oválná pracovna: "Dáme vám černou káru, ping pong místnost, a dokonce i tu modelku na odpérování která bude roleplayovat že vás chce vymozkomrdat. To ne pane, já mrdám pérem, ne mozkem. Mozkem jen překrojim toho židorusalku jak moje pomrdanče kterýma si tu házim o koberec, zatím co s váma mluvím pane prezidente. Jdi na to synu." O 2 roky a rozkopanou šachovnici později: "Tady zase Nixon Petere. Volali ufoni, teda sorry, tvoje opravdový rodiče že by tě měli vyzvednout kolem 2008. Zabloudily totiž na odbočce u benzínky kde chtěli koupit mlíko. Tak ať jseš ready". "Boris, ale já nemyslel ať ho napíchneš jako takhle suka, já chtěl aby jsi mu jenom napíchnul telefon pídrras!"

Pod kůží (2013)

BEZSPOILEROVKA - Rozhodně do filmu musíte jít s tím, že je to dost odlišný styl filmu. Film je natočen z pohledu a myšlení mimozemské rasy, která loví maso lidí na planetě zemi. Hodně lidí tu píše že je to roztahaný a že ve filmu je až moc nic neříkajících záběrů. Další případ z váčku "CSFD uživatelé fetují plasty" kdež je film podhodnocený, a sejmutý kritikou lidí, co sem píšou že ho sami nechápou. Film není nepochopitelný, jen vše vysvětluje přes symbolismy, a je to tak akorát k pochopení i přes to, že ve filmu se skoro nemluví. Samozřejmě do filmu musíte jí už s tím že víte o čem je, cituji: "Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku." Jen s těmito informacemi jsem do filmu šel, a užil si ho na maximum, a ikdyž film má bez titulků 101 minut, uplynul dost rychle a první polovinu filmu mě mrazilo z pohledu incognito mimozemšťana jakožto S. Johansson a spol. Film je natočen i tempem dost naturálním, takže naturálně, má dost ambientní , pomalejší tempo, proto tu dost lidem přijde nudný. To že ho nechápou (či ho odmítají chápat) je bohužel jen jejich věc. Sice závěr není kdejaké kreščendo ze kterého byste si vylízali uhelný filtry, ale film alespoň uzavře s tím, že né vždy se vyplácí zachtít po delikatese zvané lidské tkáně. Subjektivně bych tomu plesknul pět hvězd jak Scarlett přes prdel které si tu společně můžeme užít, avšak i objektivně tu dám čtyři hvězdy. Film není nějaké umění, ale je prostě jinej. Záleží jen jestli přistoupíte na rozehrávačku režiséra. Rozhodně hodné znovuskouknutí, atmosféra vygrejdovaná kamerou a hudbou výborně, a mimozemská atmosféra z toho fučí neskutečným způsobem. Poznámka autora - kdybych nekoukal na film s titulky, tak bych si až do poslední třetiny filmu myslel, že lidi mluví nějakou neznámou řečí, takže jsem si částečně jako mimozemšťan taky připadal.. Holt Skotský přízvuk.. Na druhou stranu, nevím jestli to byl záměr to tak udělat, ale na tom ve výsledku nesejde.

Kontakt (1997)

Víc byrokracie a PRkování před božími ovečkami v Emérice, než-li scífko. Extrémně patetický, a to i na rok 97. Sic dvě vyvrcholení za film nastali, kdež nejdřív stáli, a pak už teda stříkali.. stříkala vlastně jen Ellie A. (Jodie F.). Je to jeden z těch filmů, při kterým budete rádi, když si naplníte obývák žrádlem, a pokusíte se do konce filmu absolutně nepřežrat, tím že doufáte, že tam bude co nejmíň nudných scén. Dvě hvězdy za ony dva výstřiky.

Příchozí (2016)

Vědecko-fantastický film o návštěvnících z jiných koutů vesmíru, který je pojat vědecky?! Neuvěřitelné že jsem se toho dožil! Film dost uvěřitelný a dost imerzivní, herecké výkony akorát, soundtrack Jóhann Jóhannsson kterýho žeru, a vzdávám F. Kéž by bylo víc takových filmů, jelikož nechápu, proč by se filmy typu "emzáci přiletěli" měli brát hlavně groteskně/hloupě, možná až slashrově.. Asi by to zahrnovalo strašně moc risérče? Pochybuju.. Budget na to nemá sice kdo ví kdo, ale nežijeme v 70. letech aby se pořád točily jen dokola ty samé kreténismy jako Spielbergovy přepálený světýlka, nebo překopírákoviny Kubrickovy Odyssey. Budu se modlit v chrámu Blue-Rayů za víc takových filmů. Pro jednou, hodnocení CSFD je na místě.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Přiletěj emzáci, 75% filmu nahání ženskýho John McRetroClaina co má anti-sociální fóbii, a komunita kolem ní ji nesnáší. Zajímalo by mě jak chodí nakupovat. Každopádně pak jí konečně dostanou, vcucnou jí do talíře, a dají jí prstíčkem flashback, což má za následek konec filmu.. vrátí jí zase tam odkud jí čapli a pak máme střih na konec filmu, kde se najednou její sociální fóbie promění na charakter sociální motýlek a film končí happy endem.. asi? Nevím. Za celej film se tam řekne jen "oh", a to jen v titulcích, jinak se celý film line ÚPLNĚ bez jakéhokoliv řečeného slova. dávám jednu hvězdu za jeden záběr, a to sice na oblohu kde jsou na různých místech létající talíře unášející lidi. Což by mohlo být využito jako ilustrační záběr do nějakého EAS scenaria o mimozemské invazi. Mohlo se tam přeci jen trochu mluvit, příklad je policejní stanice. Ne, výHULU to nežeru.

Čtvrtý druh (2009)

Millička sice řekne na začátku filmu, že jsou v něm ukázali reálně video-audio záznamy psycholožky Abigail Taylor, ale ty jsou všechny fake. Fake je i to, že "Abigail" která hovoří s direktorem filmu, je též fake. Rozumějte - reanactment. Sic v reálném městečku kde se příběh odehrává, má za sebou skutečně pochmurnou, záhadnou historii, avšak námět na toto zblitektvorstvo má na hřbetu jen jedno: Ústní výpověď reálné Abigail Taylor. Takže aby tu nedošlo k nedorozumění: film je jen duchařská/sci-fi báchorka. Co se týče filmu jako takového.. no.. Napětí tam sice je. OSTčka dobré, sound-design též. A pokud si vypnete mozek a přistoupíte na rejžovu hru, tak i dost drsná atmosféra. Kdyby bylo hned řečeno že je to smyšlený příběh, dal bych filmu průměr. Bohužel film těží z toho, že vyvolal masový hoax, a byl v době jeho vydání velmi virální, na což ještě pamatuji.. Pokud avšak do filmu půjdete s tím, že tyto skutečnosti již o filmu víte, nečeká na vás scifárna, nýbrž podobná nálada jako u Close encounters of the third kind. (The Fourth Kind je stále hoden doporučení, narozdíl od té Spielbergovy hoňkoblitky). Je to takovéto bláznovstvý, kde někdo něco neuvěřitelného ví/viděl, a jeho okolí mu přirozeně nevěří. Herecké výkony uvěřitelné, za celý film vidíte dost dashcam a found-footage styl částí, které nejsou kdoví jak věrné, ale pohroma to není. Film taky dost těží z jumpscarů, takže na ty prevíty bacha. Finále to tak nějak uzavře, a toď vše. V době vydání filmu jsem kvůli tomuhle měl schízu ze sov. Ale od tý doby uplynulo 14 let. Tenhle film nějak nedokážu sám od sebe doporučit, ale ani bych nezakazoval jeho projekci takže, je to jen na vás. Co se týče mého hodnocení, to jde až na jednu hvězdu, za misleading náturu celého filmu.