• Pohádka

Anděl Páně 2 (2016)

Výprava je teda ohromná, herci taky. Co pokulhává, tak to je příběh. Není to sice úplný průšvih, ale zápletka mohla být lepší. Český Krumlov ovšem nikdy neposloužil lépe. Ta vánoční atmosféra!!! Nakonec se to velice povedlo.

Božská Florence (2016)

Meryl Streep po stopadesátésedmé a znovu skvělá. Film sám o sobě je zajímavý, ale ne až tolik zajímavý, aby si ho divák pustil znovu. Takový materiál na míru Meryl Streep, aby měla v čem ukázat svůj talent.

Dívka ve vlaku (2016)

Dobrý film, ale nic překvapivého. Trailer sliboval víc.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Perfektní. Kostra tohoto příběhu včetně pointy v podstatě přímo kopíruje moji oblíbenou Burtonovu Alenku v říši divů. Tam to bylo víc pohádkové, tady je to více morbidní, až mi to trochu zavání American Horor Story: Freak Show. Celkově ale velká spokojenost. Velmi příjemně to potom v divákovi doznívá.

Dick Tracy (1990)

Především po výtvarné stránce je film na svou dobu velice povedený. Komiksová atmosféra je super, ale scénář příliš předvídatelný.

Hledá se Dory (2016)

To kouzlo, jedinečnost a humor, které měl Finding Nemo, zůstaly zachovány.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Pokud bych neviděl "první díl", byl bych asi z tohoto filmu mnohem víc nadšený. Je to totiž velmi nápaditá, zajímavá a atraktivní sci-fi pohádka. Ale srovnání s prvním filmem je nemilosrdné.