• Pohádka

Ledové království (2013)

Jsou i zdařilejší Disneyovky, ale nadstandard to stále je.

Křídla Vánoc (2013)

Pěkná myšlenka, ale ten Globus to fakt kazí. Patos, který až příliš často nudí.

Špión (2015)

Nic převratného, ale člověk se na to může dívat několikrát a celkem slušně to pobaví.

Sedmero krkavců (2015)

Upřímně řečeno, samotná předloha není zrovna z nejšťastnějších. Poslední počin na toto téma z roku 1993 spustil (zaslouženě) poprask, když ho odvysílali na Štědrý večer v prime timu, protože místo pohádky šlo spíše o horor. Tady je to přece jen trochu lepší, ale myslím, že k ideálu by došlo spojením obou dílek. Jednoznačné nadhodnocení spočívá hlavně v tom, že český divák si od podobného způsobu filmového výkladu pohádky v posledních minimálně dvaceti letech odvykl a je mu vzácný. Je zvyklý na mnohem víc vtipu, estrády, podbízivosti. Často z pohádek zcela vymizel jejich prapůvodní smysl, a sice jakési ponaučení, sdělení či výpověď. To se Alici Nellis povedlo a to je dobře. Absence vtipu mi nevadí. Scénář příběh odkrývá postupně, vrací se v ději, aby vysvětlil okolnosti a důvody a tím ze z filmu víc než pohádka stává jakýsi dobrodružný příběh pro odrostlejšího diváka a to je škoda.

Edith Piaf (2007)

Velmi nešťastně sestříhaný film, ve kterém se divák ztrácí a vyloženě se nudí. Životní příběh Editth Piaf nebyl až tak zajímavý, fascinující ani výjimečný. Výkon Marlon Cotillard je fenomenální, ale to je tak vše.

Revolution of Love (2013)

PeamMr asi spolknul všechnu moudrost světa, mluví velmi pokorně a mírumilovně a vyzvihuje Michaela Jacksona. Přitom on je přesně ten, který by ho před jeho smrtí označil za pedofilního buzeranta. A právě tento a jemu podobné komentáře jsou jedním z důkazů, že projekty jako Revolution of love mají smysl.

Stín smrtihlava (2012) (TV film)

Poměrně drsná detektivka bez překvapivé pointy. Jediné, co mě udivuje je fakt, že to veřejnoprávní (!) televize vysílá v prime time a nikomu to nevadí.

Amy (2015)

Velmi silné.

Polední žár (1997) (TV film)

Tyto televizní detektivky Zdeňka Zelenky, vždy téměř se stejným obsazením, jsou skvělé.

Hraběnka z Hongkongu (1967)

Poněkud křečovitý film po stránce hereckých výkonů, skečů, kamery i režie. Jako celek to ale spolu dohromady z nějakého zázračného důvodu funguje.