Královna Alžběta (1998)

Historické drama bez stoviek komparzistov v komornejšej atmosfére, je ale i tak dramatické až až. V rámci svojho žánru veľmi podarený film s pestrým hereckým obsadením. Cate Blanchett je ako panenská kráľovná totálne vierohodná, no i Geoffrey Rush ako verný "čistič" má tiež niečo do seba. Zachytenie intríg na kráľovskom dvore ako i razantné riešenie politických otázok ma veru smutne nadčasový charakter. Noa záverečný prerod kráľovnej ako i rozjímanie pod sochou Panny Marie (ktorá to tak trochu všetko spískala) sú veľmi silné filmové momenty.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Realistická akčarina kedy ste skutočne in. Ridley Scott sa vyhral s každým detailom, záplava mladých hviezd, plus dokonalá hudba Hansa Zimmera. Veľmí vhodné ak chcete niekomu predvieť domáce kino, guľky lietajú z každej strany.

Denní světlo (1996)

Traumatizovaný hrdina z mäsa a kostí, ktorý sa len rozhodne záchrániť zopár ľudí zasypaných v tuneli, nemá žiadný poriadny plán, len sa ich snaží udržať nažive. Hromada logických dier a nezrovnalosti, filmových klišé, ale i sympatická vzorka preživších a slušné triky.

Pach krve (2003)

Nic nove, dost nelogicke az chvilkami trapne. Herci v hlavných úlohách sú menej známi a sú vcelku sympatickí. A to plati aj o tych troch!

Riddick: Kronika temna (2004)

Tato uloha Vin Dieselovi fakt sedi. Je "zadelano" na velkolepu scifi sagu. Dufam ze vzniknu aj planovane pokracovania. Je tam drsny Riddick, nejaka ta mytologia, velkolepa vyprava a vcelku to drzi po hromade.

Hannibal (2001)

Po opätovnom zhliadnutí s niekoľkoročným odstupom dvíham hodnotenie na 4*. Ridley Scott je zručný režisér, ktorý nepotrebuje nikoho kopírovať. Prvý diel pripomína len postava Anthony Hopkinsa, hlavne jeho hlas. Julianne Moore je fajn. Nájde sa zopár scén, hlavne na konci filmu, ktoré sú fakt nechutne a až nechcene zábavne.

Pojízdná kantýna (1984)

Takže Chan a spol. si výlet do Barcelony spojili snakrútením príjemnej nenáročnej akčnej komédie s parádnými súbojmi. Hlavne ten záverečný poteší. O humor sa stará i samotný pán režisér v úlohe súkromného detektíva.

Čokoláda (2000)

Toľkoto zaujímavých a svojráznych postáv v zaujímavom hereckom obsadení v jednom maličkom francúzkom mestečku sa vošlo Lasse Hallstromovi do jedného utešeného filmu. Nejak som to domotal, ale film sa mi páčil.

Městský lovec (1993)

Totálny úlet a bláznovstvo aj na Jackieho Chana. Pri sledovaní sa ale treba naladiť na potrebnú vlnovú dĺžku. Inak najväčší omyl Cinemy, ako takémuto skvelému filmu mohli dať 0%? V tej dobe síce u nás ešte Chan nebol taký známy ale aj tak.

1492: Dobytí ráje (1992)

Trochu náročnejšia verzia objavenia Ameriky. Ridley Scott vytvoril sice komerčne nie veľmi úspešný, ale pútavý film. Miestami dosť drastický no tak nejak to vtedy mohlo vyzerať. Depardieu je vo forme (ako vždy), Wincott je perfektný záporák (ako vždy). Vangelisova hudba je možno až príliš dobrá a strháva na seba pozornosť.